Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ADD - diagnoza, praca, prawo jazdy

Moderator: Moderatorzy

Klara Anna

Post 10-12-2017 14:59

ADD - diagnoza, praca, prawo jazdy

Witajcie, moi drodzy. Piszę tu pierwszy raz.

A moje pytanie związane jest z ADD.
Niestety, ale od jakiegoś czasu podejrzewam, że "coś" ze mną nie tak. Przez długi czas szukałam odpowiedzi, i w sumie ADD najbardziej pasuje do moich problemów. Może i poszłabym się zdiagnozować, ale:

Pytanie nr 1: Jaki wpływ będzie miała ta diagnoza (gdyby coś wyszło) na moje dalsze życie, w sensie - czy jeśli zrobiłabym prywatne badania, to miałabym to jakoś "notowane w życiorysie", czy raczej mogłabym taki papierek schować do szuflady, gdy już poznam wynik, zamknąć ją na klucz i udawać, że nic nie zaszło? Chciałabym raczej, żeby to miało charakter bardziej informacyjny dla mnie i najbliższej rodziny, żeby wiedzieć w ogóle, w jakim kierunku zacząć działać ku lepszemu. Jak w takim razie z pracą? Jeśli raz zademonstruję taki papierek, to już później będzie się to za mną ciągnęło?

Pytanie nr 2: Co z prawem jazdy? Akurat podczas jazdy samochodem daję z siebie wszystko. Nie jestem jakimś niebezpiecznym kierowcą. Zdałam za drugim razem. Jeżdżę już jakieś 7 lat, robię to w miarę wolno, na ogół nie wybieram się w dalekie trasy. Żadnego wypadku dotychczas nie spowodowałam, poza jedną jedyną stłuczką na parkingu. Tyle tylko, że nowe trasy są meeega stresujące. Nie wiem, czy taka diagnoza miałby wpływ na posiadanie prawka? Szkoda by mi go było, to duże ułatwienie.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 11-12-2017 09:10

1. możesz schować do szuflady i raczej zostaw diagnozę do swojej wiadomości. Nic Ci nie pomoże, a może wywołać nieprzychylne komentarze.
2. nie ma problemu, możesz jeździć. Na przykład ja ze swoim ADHD nie wywołuję więcej niebezpiecznych zdarzeń niż dowolny inny kierowca.

Diagnoza nic nie zmienia w Twoim życiu, daje tylko informację gdzie jest problem. Z jakimi czynnościami masz kłopoty. Nic więcej. Być może dostaniesz jakieś leki, które pomogą Ci w życiu.

Klara Anna

Post 12-12-2017 21:56

Uff, trochę mi ulżyło :D Dziękuję.

mk1

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 12-12-2017 23:02

dreptak pisze:2. nie ma problemu, możesz jeździć.

W Polsce nie ma problemu, w Szwecji gdzie mnie zdiagnozowano też nie miałem. Ale już w Wielkiej Brytanii jest z tym różnie, z tego co wiem niektórzy musieli się przed DVLA tłumaczyć.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 13-12-2017 08:02

dokument diagnozy nie jest w żaden sposób upubliczniany. Więc jak go schowasz do szuflady nikt go nie zobaczy a tym bardziej brytyjski urząd.

Wróć do Praca, nauka