Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

CO dalej

Moderator: Moderatorzy

Kajtek

Post 01-06-2005 12:16

CO dalej

Jak kiedys sie tu wypisalem dalej mam klopoty syn ma adhd i fas decyzja sadu zostal umieszczony w Pogotowiu Opiekunczym i co dalej ucieka jeszcze wiecej niz odemnie z domu sedzia nawet niechce porozmawiac na ten temat z Dyrektorem osrodka bo uwaza za temat zamkniety a ze syna niema nawet dwa miesiace z przerwa jednio dniowa nikogo nieinteresuje dzwonilem do itaki do policji szukaja go itp sam go poszukale zawiozlem spowrptem do Pogotowia i co znowu go niema i co dalej mam naglosnic w Mediach jak dziala prawo i policja itp takich dzieci co uciekaja z pogotowia albo z domu wiele razy to Policja juz niechce szukac tylko czeka kiedy wpadna smutna nasza zeczywistosc do bani zebym byl politykiem to odrazu a tak ????????????????????

verowa

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 01-06-2005 19:47

kajtek, a probowales zadzialac przez jakies stowarzyszenie? bo jesli syn ma stwierdzone adhd i w dodatku fas, to powinien dostac skierowanie na terapie i leczneie a nie do pogotowia. oczywiscie policja ma to gdzies, bo nie do nich naleza orzeczenia sadowe. sady z kolei maja gdzies, bo prawo jest jakie jest itd. nie dzialaj sam, bo nie wygrasz. ale nie musisz byc politykiem zeby cos osiagnac. poszukaj albo w ktoryms z naszych stowarzyszen adhdowskich, albo przez rzecznika praw ob. czy jakas inna wazna instytucje. czas jest wazny, zebys zdolal jeszcze chlopaka uratowac, musisz zadzialac natychmiast.
co na to nasze PT ADHD?
czy mamy ustalone na takie okolicznosci potrzebne dokumnety, jakie rodzic powinien zebrac? czy wiemy gdzie uderzac, przez jakie kanaly?
jesli masz mozliwosc dotarcia do mediow, oczywscie zrob to, ale musisz miec orzeczenie jakiegos rozsadnego psychiatry, ktory bedize umial powiedziec, czym jest fas i adhd i dlaczego nie mozna takich dzieci umieszczac w pogotowiach, poprawczakach ani wiezieniach.
dzialaj, dzialanie nadal ma ogromny sens, a twoje doswiadczenie moze pomoc innym w takiej sytuacji.

verowa

Post 01-06-2005 19:51

jeszcze jedno, ja bym chyba po kolejnej ucieczce nie odwozila go na pogotowie, tylko sprobowala zrobic wojne, wlasnie przez media, odmowienie policji zabrania mlodego itd. jednoczesnie przekonujac mlodego do wspolpracy (w sensie jego zachowania). ty go obronisz, ale on tez musi cos z siebie dac. byc moze ekstremalna sytuacja pomoglaby mu uwierzyc,z e go kochasz i ze ci na nim zalezy. ale ja mam adhd, wojna mi nie straszna. pomysl o tym. masz prawo walczyc o swoje dziecko. masz podwojne prawo do tego, bo nikt poza toba tego nie zrobi.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 01-06-2005 21:54

verowa, FAS to niestety nie ADHD :(
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-06-2005 07:28

Aż się przestraszyłem, poczytałem o FAS.
Dziewczyny, nie ruszajcie alkoholu !!

http://www.forumginekologiczne.pl/md.ph ... id=331&m=2

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 02-06-2005 07:49

FAS to jest horror, przy tym ADHD to drobiazg, ale są ludzie, którzy pomagają tym dzieciakom, w Lędzinach powstał program FAStryga można o tym poczytać na www.fas.edu.pl
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

verowa

Post 02-06-2005 11:32

wiem ze fas to nie adhd, czy w zwiazku z tym ze fas to nie adhd, nalezy chlopaka zostawic w pogotowiu zamiast szukac ratunku?

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 02-06-2005 12:35

Wybaczcie, ale ja uważam, że najgorsza rodzina jest lepsza niż oderwanie od niej, jest wiele takich przypadków, że dziecko na siłę zabiera się z rodziny, jeśli dziecko wraca do rodziny to jest najważniejsze. Może dziecko potrzebuje wsparcia farmakologicznego, bo nie potrafi sobie poradzić ze swoim dojrzewaniem, nie przepychajmy się , temu dziecku na pewno trzeba pomóc.
Ostatnio zmieniony 03-06-2005 19:08 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 02-06-2005 12:43

W pierwszym poscie Kajtek napisał że, to dziecko jest adoptowane, wzięli dziecko z dysfunkcją i staraja się je kochać jak swoje.
Ostatnio zmieniony 03-06-2005 19:18 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 02-06-2005 14:37

A gdzie jest pierwszy post? Bo w tym u góry nic nie ma o adopcji.
Poza tym ja tak ogólnie, niestety.
Agata Orzeł-Żukowska
terapeuta biofeedback

olkit

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 02-06-2005 20:49

Agatka pisze:A gdzie jest pierwszy post? Bo w tym u góry nic nie ma o adopcji.
Poza tym ja tak ogólnie, niestety.

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/search. ... hor=Kajtek

Barbara

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 02-06-2005 22:21

Droga Agatko, nie wypowiadaj sie o rodzinie, ktorej nie znasz w ten sposób, bo obrazasz rodziców tego dziecka, na jakiej podstawie twierdzisz, ze rodzina jest niewydolna i ze nie jest fajnie i milo? Nie kazdy dostal jednakowe zdolnosci i mozliwosci, co nie znaczy, ze wolno nam ja obrazac.

Barbara

ps. Klania sie Kant. Wlasciwie odpowiadac nie musisz. Napisalas konkretnie, a nie ogolnie.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-06-2005 07:38

Kajtku, cholernie Wam współczuję. Pewnie nie wiem dokładnie, ale wyobrażam sobie, jak wielka musi byc Wasza rozpacz i przede wszystkim bezradność w tej sytuacji. A jak twój syn do tego wszystkiego podchodzi? Z Twojego postu rozumiem, że on ucieka z pogotowia w Polske, to znaczy nie do domu. Sądzę, ze dlatego, że boi się, że z domu go od razu odwiozą z powrotem. A czy w ogóle on chce być w domu, z Wami???
A moze on nie widzi innego wyjścia z sytuacji i dlatego wciąż ucieka? Czy kontaktowałeś się, Kajtku z ośrodkiem w Lędzinach? Prosze pisz na bieżąco, co sie u WAs dzieje! To jest straszna historia, ale mam nadzieję, ze znajdziesz w końcu na swojej drodze ludzi, którzy Ci pomogą ustabilizować sytuację. Może syna faktycznie trzeba by było umieścić w szpitalu na obserwacji psychiatrycznej.

Chciałam jeszcze krótko napisać do moich poprzedniczek, które dyskutują o przyczynach FAS i warunkach bytowych tego dzieciaka.
Nie znamy faktów dokładnie, więc bądźmy ostrożne w wydawaniu sądów. Tu nie chodzi o przyczyny, skąd sie wziął problem, bo o tym mozna poczytać w internecie, tu chodzi o pomoc, o wskazanie drogi działania, jak rozwiązać ten skomplikowany problem!!!
Pomóżmy Kajtkowi i jego rodzinie choć dobrym słowem, a nie dobijajmy go. On i tak ma mnóstwo przykrości, nerwów i chwil wątpliwości.

Pozdrawiam
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 03-06-2005 08:18

Droga Barbaro, cieszy mnie Twoja umiejetnosc szybkiej riposty. Nikogo jednak nie obrazam, gdyz nie pisalam o rodzinie Kajtka, a odpowiadalam na post Haliny. Niestety, rodziny alkoholicze nie sa dobrym srodowiskiem wychowawczym, czyzbys myslala inaczej? :shock:
Agata Orzeł-Żukowska
terapeuta biofeedback

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-06-2005 08:24

Do prowadzenia dalszej indywidualnej korespondencji proponuję skorzystanie z postów na priva.
Niech tematem przewodnim tego wątku pzostanie jednak problem Kajtka i jego syna.
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 03-06-2005 08:25

sorry do Kajtka, wogóle nie czytalam pierwszego postu :? Dzieci z FAS sa bardzo trudne, wiem, bo znam. Metody stosowane przy ADHD nie daja wystarczajaco dobrych rezultatów, niestety. Stad moje rozgraniczenie.
Niestety przy adopcji rodzice nie sa uprzedzani o mozliwosci wystapienia tego schorzenia. Sa osrodki interwencji kryzysowej, przynajmniej powinny byc w kazdym miescie, ,moze tam sie mozna zwrócic o porade?
Agata Orzeł-Żukowska
terapeuta biofeedback

Wróć do Związek, miłość, rodzina