Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Ilu ADHDowcow bez ADHD w rodzinie

Moderator: Moderatorzy

swietelko

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 12-02-2006 18:08

Ilu ADHDowcow bez ADHD w rodzinie

Jest to ktos taki? Ma ADHD, a nie maja rodzice, dziadkowie, rodzenstwo?

Ja moge podejrzewac co najwyzej dziadka (czesto dziedziczymy co drugie pokolenie) - rodzicow mam ulozonych - ojciec radca prawny, matka sedzia sadu okregowego. Brat schizofrenik, ja ADHD, dziwne, oj dziwne. Przy czym mam tez ceche w wygladzie fizycznym ktora posiada mniej niz 1% populacji. Ciekawe czemu tak to sie wszystko potworzylo i czy samo z siebie.
Swietelko na scenie, swiatelko w tunelu. Swiatelko tez za horyzontem.

em jot

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 13-02-2006 10:42

ADHD się zaczyna kiedy objawy przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. W tym sensie nie wiem czy mam rodzinie jakiegoś ADHDowca. Z pewnością ja mam to po mamie a dalej wstecz chyba po jej mamie.. natomiast nie mogę powiedzieć czy im to przeszkadza (= wyczerpuje definicję ADH), bo nigdy na ten temat nie rozmawialiśmy.
/nieczytelny/

reuptake

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 13-02-2006 11:37

to niestety jest skomplikowane, trudno powiedzieć "ma/nie ma". mój ojciec raczej ma, matka raczej nie ma: pewności mieć nie można. adhd u dorosłych występuje głównie w postaci "oswojonej". każdy oswaja w swój sposób. bywa np. maskowane pedanterią.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 13-02-2006 12:16

U mnie cała rodzinka jest ciekawa :)
Moja matka i jej siostra mają napęd, że hej !!
No i moich dwóch synalków.
Czyli rodzinka w komplecie.

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 13-02-2006 12:39

A u mnie mama energiczna, inteligentna zbyt, często odpływa myślami, ale to chyba nie ADHD, bo nigdy moich zachowań i buntów nie rozumiała.
Tatuś uwielbia sobie trząsać nóżką jak coś ogląda w TV, też inteligentna bestia, ale też chyba nie ADHD. Naprawdę choć rodzinka z obu stron ciekawa, u rodzeństwa mamy nawracające depresje nagminne, to ADHD szczycę się chyba tylko ja i Natalka.
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

nowis

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 14-02-2006 13:36

Re: Ilu ADHDowcow bez ADHD w rodzinie

swietelko pisze:Przy czym mam tez ceche w wygladzie fizycznym ktora posiada mniej niz 1% populacji. Ciekawe czemu tak to sie wszystko potworzylo i czy samo z siebie.

A cóż to takiego? 8) Ja się przyznam mam przebarwione lewe oko, taka kreska czarna. Choć podobno niezbyt się rzuca w... :lol:

k66

Awatar użytkownika

Post 16-02-2006 19:27

U mnie: ojciec ma na bank choc nigdy sie nie badal
brata zdjagnozowali w podstawowce bo nie mogl usiedziec w lawce i gadal na lekcjach nie pytany, i brat ojca jak na moje oko tez.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 16-02-2006 19:39

A u mnie mogę podejrzewać ojca, bo po pierwsze alkohol, a po drugie niesamowite problemy z hamulcami, co na sercu to na języku i brak myslenia przed działaniem, myślenie przychodziło później. Moja matka, to aniołek bujający w obłokach, który ma manię zbierania wszystkiego co jej wpadnie w ręce, z niczym nie potrafi się rozstac, podobna była jej matka, a ojciec matki to było już chodzace ADHD.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Związek, miłość, rodzina