Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Mąż z adhd jak sobie poradzic

Moderator: Moderatorzy

Wisnia

Post 29-04-2018 21:25

Mąż z adhd jak sobie poradzic

Witam!

Jestem z mezem od 5 lat. Mamy 3 letniego synka. Kiedy go poznalam urzekl mnie swoja inteligencja, ze moglam z nim porozmawiac na kazdy temat. Przystojny, zaradny, inteligentny. Myslalam ze znalazlam ideal. Teraz po 5 latach jestem wrakiem... Maz ma zdiagnozowane adhd. Bierze leki (wilbutrin). Mieszkamy w Holandii, nie wiem jakie leki podaja w Polsce. Nie jest nadaktywny ruchowo. Od dziecka chodzil do psychologa wiec po czesci umie sobie ze soba radzic. Problem jest ze kazda nawet najmnieksza krytyka odbierana jest jako atak. Poza tym upokazanie mnie slowani. Ze jestem egoistka nie zdolna do milosci, szmata, do niczego sie nie nadaje. I oczywiscie nie potrafie logicznie myslec. Juz nie daje rady, nie wiem co robic. Walczylam wielokrotnie, gdy tylko sama przychodzilam lagodzic sytuacje, przepraszac... bylo ok. Juz tego nie robie... wiec jestem najgorsza. Nie chce rozwodu. Jest wspanialym ojcem... ale nie wiem jak moge nam pomoc... Do tego dochodzi ze maz pali ziolo. Nie wiem jakie moga byc tego konsekwencje z lekami...

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-04-2018 19:50

Witaj,
cieszę się, że do nas trafiłaś.
Zachowania męża, które opisujesz nie są objawem ADHD. To już jakieś powikłania.
Ta sytuacja sama się nie rozwiąże, raczej wszystko będzie się nasilało, szczególnie, że w grę wchodzi również ,,palenie zioła".
Jeżeli chcesz ratować związek, to poszukaj dla Was terapii rodzinnej. Nie czekaj, dziecko uczy się świata, relacji, traktowania innych, przez obserwację najbliższych.

Wisnia

Post 30-04-2018 20:15

Wiele czytalam o adhd i myslalam ze zachowanie mojego meza jest spowodowane ta wlasnie 'dysfunkcja'. Zachowania agresywne, trudnosci a czasem wrecz niemoznosc pojscia na kompromis... Od razu pomyslalam o adhd. Ale faktycznie. Terapia rodzinna jest najlepszym rozwiazaniem... Dziekuje...

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 19 miesięcy

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 08-05-2018 12:17