Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Terapie

Moderator: Moderatorzy

iwonkap

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-01-2009 21:42

Do bgbeata. Nie wiem czy mają stronę internetową, podam adres i telefon Marki ul. Piłsudskiego 143 tel. 022 353 88 56 609 686 940 785 086 968. Na pewno mają SI i trening umiejętności społecznych, pedagogów specjalnych, logopedów i psychologów.

iwonkap

Post 30-01-2009 21:46

Do bgbeata. Marki ul. Piłsudskiego 143 tel. 022 353 88 56 lub 785086968. Nie wiem czy mają stronkę internetową, trzeba sprawdzić w googlach. Nazywa się to Centrum Wspierania Rozwoju JAGA

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 31-01-2009 11:01

Iwonko, bardzo Ci dziękuję. [smilie=mylove.gif]

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Dzieci: Karol - V klasa

Post 14-02-2009 14:33

chyba nie maja strony.
A moze mamy z Warszawy powiecie gdzie chodzicie ze swoimi dziecmi na zajecia, czy duzo płacicie itp.
My chodzimy na SI, prywatnie na Mscisławską do P. Oli, swietna kobieta, synek uwielbia te zajecia,chodzimy na zajecia do Krasnala, takie w grupie 4 osobowej, dzieci z problemami emocjonalnymi, w trakcie diagnozy ADHD. podam link, moze ktos skorzysta
http://www.krasnal.org.pl/krasnal_strona_glowna.html
, opłaca sie wpisowe i komitet co miesiac 60zł, chodzimy od ok 2 miesiecy, wiec zobaczymy. Czekamy teraz na dodatkowe zajecia - ale brak miejsc, zobaczymy kiedy sie uda.

Anna

Wsparcie

Post 14-02-2009 15:14

Może tu znajdziesz coś dla syna:

http://www.poradnia-top.pl/

http://www.sppp-udr.org/
syn 14 lat

As 76

Post 17-08-2009 09:54

Mój chodzi do Jagi w Markach.
Jstem bardzo zadowolona
Aneta i kochana parka
http://moje-aniolki.bloog.pl

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Post 06-10-2009 08:36

Dzwoniłam do Jagi i zapisałam Lolka na zajęcia grupowe, jest 3 na liście, musi być 5 dzieci zeby grupa ruszyła:)
Zastanawiam się bad zrezygnowaniem z Krasnala...szukamy czegoś innego. Biorę też pod uwagę Sotis...tylko droooogo :(
Może ktoś jest chętny do Jagi? Brakuje jeszcze 2 osób.

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-10-2009 21:59

Zamość ma swojego terapeutę.
Jeszcze roznosimy informacje po szkołach i wysyłamy w teren, ale od piątku Sławek już czeka na " pacjentów ".
Hura!!
Udało się. :mml: :mml: :mml:
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

As 76

Post 15-10-2009 16:02

SUPER wiadomość :D :D
Aneta i kochana parka

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 16-10-2009 08:40

Gratuluję.
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

As 76

Post 16-10-2009 09:09

Chciałam się pochwalić,że wkrótce w Jadze rusza dogoterapia.
Wreszcie się udało. :D :D
Zapraszam na zajęcia :ithl:
Aneta i kochana parka

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 16-10-2009 11:13

jonaska pisze:Dzwoniłam do Jagi i zapisałam Lolka na zajęcia grupowe, jest 3 na liście, musi być 5 dzieci zeby grupa ruszyła:)
Zastanawiam się bad zrezygnowaniem z Krasnala...szukamy czegoś innego. Biorę też pod uwagę Sotis...tylko droooogo :(
Może ktoś jest chętny do Jagi? Brakuje jeszcze 2 osób.

A co to za zajęcia i jakie koszty?

As 76

Post 16-10-2009 11:18

to zajęcia z zaburzeń społecznych tak najłatwiej opisując .
Po prostu wzajemna praca w grupie.
Do mnie też dzwoniła pani Agnieszka,żeby Kubusia puścić na grupę ,ale ja się jeszcze zastanawiam. :wink: Mamy sporo zajęć w Jadze i finanse już kuleją....
Dziś zaczynamy jeszcze w Jadze logopedię ;)
Aneta i kochana parka

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Post 20-10-2009 17:13

As dokładnie takie zajęcia:)
Koszt mam gdzieś zapisany, nie pamiętam teraz.
Na razie cały czas chodzimy do Krasnala na Tarchomin i czekamy az rusza zajecia u dr Skotnickiej, tylko jakoś nic się jeszcze w temacie nie dzieje:(

Dzwoniłam w tamtym tyg na Ogrodowa i jeszcze Pani nic o zajęciach nie wie, kiedy co i jak, a tu listopad już lada moment :shock:

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 22-10-2009 20:24

Jonasko, ja miałam dzisiaj telefon w sprawie zajęć. Nie wiem, czy to ta sama grupa wiekowa, ale jeśli do Ciebie nikt nie dzwonił to może się przypomnij i zapytaj.

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Post 24-10-2009 06:43

Na którą godzinę...?
A my mamy mały problem... zamykają wiadukt nad Jagiellońską :evil: pytałam już w Krasnalu, czy jest szansa przesunąć zajęcia lub inny termin ( w czwartki Lolek kończy o 15.10 szkołę, na 16 zajęcia), nie zdążamy już ( 5 min spóźnienia) od kiedy jest remont Modlińskiej, teraz nie ma szans w ogóle na końcówkę zajęć nawet zdążyć.
I obawiam się, czy tak samo nie będzie z Jagą, kurdeeee...zadzwonię tam.
Ja podałam Pani 3 konkretne dni, które nam pasuję poniedziałek.,, czwartek albo sobota (sobota już w tym momencie odpada).
Ale dobra wiadomość jest taka, ze nie zostaniemy bez zajęć, bo od dziś ruszają zajęcia w CBT z Panem Pawłem. Zaczynamy dziś o 12:30 :D, to jednak dla nas za mało raczej 1 raz na 2 tyg.
Zostaje mi Sotis przy tych remontach chyba, ale jak poznałam ceny, lekka załamka, nie wiem czy mnie stać :shock:

Myślę, myślę, myślę... 4 listopada wizyta u p.Kamińskiej, spytam dziś P.Pawła (po obozie już Lolka zna), czy mam szukać więcej zajęć, czy pozostać w takim razie tylko przy tych w CBT, bo te remonty to już przegięcie. Tylko nie wiem, czy tak raz na 2 tyg to nie za mało. Na moje oko, Lolek powinien ćwiczyć, uczyć się współżycia w grupie i min 1 na tydzień.
Ostatnio jadę do Krasnala...Podleśną nie mogę wyjechać na trasę - remont, zamknięta, to fruuuu...Marymoncką - nie mogę!!! remont - most północny budują. Jak już jakoś przebrnęłam na most...klapa - Modlińska stoi...remont!!! Nie mam szans przedostać się na drugą stronę Wisły, jak jeszcze dołożyli - nad Jagielońską wiadukt tylko jedna część jest czynna, przecież od 15tej meeeega korki będą. A po tej str mam tylko Sotis i Aslana.

Ania-niko, może napiszesz mi na jakie zajęcia chodzi tam dokładnie Twoje dziecko?
Jaka grupa? Jakie terminy, czas trwania zajęć? :)))

No to tyle odnośnie zajęć :thumbdown:
Coś wymyślę...;)

Spytam jeszcze przy okazji, czy zna ktoś
http://www.pracownia-rozwoj.pl ?
Są tam jakieś sensowne terapie?

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Post 24-10-2009 14:26

To wymyśliłam i obgadałam z Panem Pawłem.
Karol zostaje na razie tylko na tych zajęciach u niego, prawdopodobnie w następnym semestrze będą co tydzień.
Więc na razie nic nie będziemy szukać w ogóle :) Zostaje to co jest, z Krasnala musimy zrezygnować przez te remonty.

Lolek szczęśliwy - jest z Mateuszem w grupie :super: już powiedział, że Mateusz jest jego przyjacielem;)

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 24-10-2009 22:05

Mój Kuba też chodzi na 12.30. Dzisiaj zawiózł go tata z bratem. Fajnie, że w przyszłym semestrze będzie co tydzień. Raz na dwa tygodnie w Kuby przypadku to też trochę mało.

jonaska

Awatar użytkownika

Wsparcie rozkwitające

Post 25-10-2009 06:19

Enchanted ale o CBT i zajęciach z Panem Pawłem mówimy?

Jeśli tak, to nasze dzieci są w tej samej grupie:)))
Czyli Lolek, Mateusz, Kuba i jeszcze jeden taki mały chłopiec chyba z mamą był.
Bo skoro na 12:30 to muszą być razem, jedna grupa jest o tej godzinie :D
i bardzo miło,zaraz się tu na następnych zajęciach integrować będziemy...na korytarzu...;)

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 25-10-2009 10:43

Mówimy o tych samych zajęciach :) CBT IV piętro sobota 12.30. Kuba nie bardzo umie powtórzyć imiona kolegów. Jak go zapytałam czy był Mateusz i Karol, to mówi, że tak, ale podejrzewam, że jakbym zapytała o Zenona i Zygfryda też by potwierdził :wink:

As 76

Post 10-11-2009 22:58

W piątek w Jadze odbędą się 30 minutowe indywidualne bezpłatne pokazowe zajęcia z dogoterapii
Są jeszcze wolne miejsca. :D
Aneta i kochana parka

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 02-12-2009 15:13

Od nie dawna chodzę na terapie, w Aslanie powiem Państwu ze bardzo polubiłam chodzić na terapie młodzieżową. Dużo się tam uczę miedzy innymi cierpliwości, zrozumienia innych, że wszyscy maja problemy, nawet gorsze. Generalnie chodziło mi o to żeby poznać młodzież i mieć dobry kontakt z młodzieżą. Doradzam im bardzo, jak mogą rozwiązać problemy.
Ostatnio zmieniony 02-12-2009 15:52 przez Aneta, łącznie zmieniany 1 raz
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Anna

Wsparcie

Post 02-12-2009 15:26

Kari pisze: Dużo się tam uczę miedzy innymi cierpliwości, zrozumienia innych, że wszyscy maja problemy, nawet gorsze.

I tak trzymaj :D

:powodzenia:
syn 14 lat

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-12-2009 15:31

Kari pisze:Od nie dawna chodzę na terapie, w Aslanie powiem Państwu ze bardzo polubiłam chodzić na terapie młodzieżową. Dużo się tam uczę miedzy innymi cierpliwości, zrozumienia innych, że wszyscy maja problemy, nawet gorsze.

Kari, ale by terapia była skuteczna i rzeczywiście pomagała musisz w niej uczestniczyć stale i systematycznie, bez opuszczania zajęć .
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

Aneta

Awatar użytkownika

Post 02-12-2009 15:38

Rozumiem wiem, pan nam powiedział, że nic się nie stanie jak raz nie będziemy chodzić teraz będę chodziła bo mam tam koleżanki, a państwo nie wiedza o co chodzi już mówię nie miałam koleżanek prawie cale życie dopiero na tych spotkaniach ostatni kiedy byłam zaczęłam mieć lepszy kontakt z koleżankami, mam ich nawet numer są super. Ale tęsknie za tymi zajęciami są co wtorek. Proszę już nie mowie o tych ze nie poszłam we wtorek- wiem co robię. :)
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 02-12-2009 16:04

Ten wątek mówi o terapiach, co się na nich robi, opisz co robicie i jak Ci to pomaga.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Aneta

Awatar użytkownika

Post 02-12-2009 17:25

Siedzimy na niewygodnych materacach w kółko i każdy mówi co u nas słychać, co Nas boli, co przeżyliśmy w ostatnich dniach, jak się czujemy oczywiście od większości już wiem, że są głodni :lol: Najgorsze to mówić co czujemy. Dla mnie to jest masakryczne, bo bardzo mi ciężko mówić co czuje.
Jak mi pomaga hmm bardzo mi pomaga np czekać na swoja kolej, przełamać lek bo zawsze się denerwuje jak na początku rozmawiam. Dopiero pod koniec zajęć czuje się tak leciutko.

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 11-06-2010 09:39

Pomocna ręka - Marki k/W-wy

Czy ktoś z Was miał kontakt z fundacją "Pomocna ręka" w Markach przy ul. Lisa Kuli?
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

As 76

Post 11-06-2010 10:04

Tak mam z nimi kontakt.
Mój mały tam chodzi na zajęcia a ja tam pracuję.
W czym mogę pomóc? :D
Aneta i kochana parka

kasiafalkowska1

Post 19-10-2010 10:26

Hipoterapia

W zeszłym roku robiłam kurs z hipoterapii i bardzo zastanawiało mnie dlaczego wszędzie jest napisane, że hipoterapia pomaga w AdHD ale nie jest to poparte zadnymi badaniami ani nawet nie jest napisane w jaki sposób pomaga. NAwet pomyślałam sobie, że sama to zbadam, ale prowadzenie przez pół roku hipoterapii dla przynajmniej 30 dzieci żeby zobaczyć efekt, który bez doświadczenia jako terapeuty mógł być żaden, wydało mi się za trudne... pewnie dlatego nie ma żadnych badań.... W każdym bądź razie te wakacje spędziłam w warszawie w ośrodku hipoterapii na praktykach. I miałam przyjemność przez miesiąc przyglądać się pracy pani Basi z dzieckiem z ADHD. I bez żadnych badań podpisuję się pod tym, że hipoterapia jest dobrą terapią ADHD. Nie wiem jeszcze czy zależało to od konia czy od samej terapeutki, ale wszystkim mającym możliwości gorąco polecam. Rozbiegany chłopiec który zawsze przed zajęciami doprowadzał swoją mamę do szału, wsiadał na konia i przez pół godziny bez przerw pracował. Wykonywał rozmaite ćwiczenia na poprawę koncentracji uwagi i na hamowanie impulsywnych reakcji. Chłopiec wykonywał wszystkie polecenia i zadania. Tak sobie myśle, że koń naprawdę jest dobrym stanowiskiem terapeutycznym głównie z powodu tego, ze jest dla dzieci bardzo interesujący i jest w sobie sam nagrodą, w końcu jazda konna to przyjemność :) a poza tym może wzbudza w dziecku respekt (ta wysokość, no i to ze to takie duze zwierze) przez co automatycznie dziecko jest bardziej uważne i słuchające....
Poprzednia

Wróć do Leczenie