Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

zastosowac diete (masaz) Wilbarger ???!

Moderator: Moderatorzy

wojtkam

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-05-2005 12:12

zastosowac diete (masaz) Wilbarger ???!

Może mi to ktos wytłumaczyć o co w tym chodzi? :roll: :?:

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 18-05-2005 12:15

Co do djety to kiedyś pani profesor jeszcze z tak zwanej starej szkoły fajnie mi to wytłumaczyła że każdy musi ustawić swoją własną djete optymalną dla siebie na dane schorzenia.
Ja załważyłam że Łukaszowi nie moge z rana przed i w trakcie szkoły dawać słodyczy bo go dodatkowo pobudzają. Niestety nie mam serca pozbawić go ich całkowicie bo je strasznie lubi i nigdy nie ma dość więc od jakiegoś czasu staramy się dawać mu je przed tz.wyżyciem( rowerem,bieganiem,treningiem) I to daje efekty.
Aleks

iwpal

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 17-07-2005 21:55

Dieta sensoryczna, czyli masaz wg Wilbarger&Wilbarger to szczotkowanie ciała plus kompresja stawów (dociski stawowe), co ma na celu dostarczenie do mózgu (a konkretnie poprzez układ siatkowaty, który reguluje nasze pobudzenie i hamowanie) poprzez układ dotykowy i proprioceptywny odpowiedniej ilości bodźców. Wykonuje sie to co 2 godziny przez 2 tygodnie, jeżeli nie ma pożądanego efektu (wyciszenia i poprawy snu, normalizacji wrażliwości dotykowej) to wydłużamy o tydzień z rozrzedzeniem co 3 godziny. Masaż Wilbarger można powtórzyć po 6-8 tygodniach.
A co do diety w ogóle, to słodycze autentycznie pobudzaja i nie jest to żadna bujda, tylko sprawdzone fakty.
Pozdrawiam
IwonaP.
nie mam ADHD, ale za to jestem psychologiem

Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz.

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 13-03-2007 00:09

Proste cukry łatwo, przyswajalne dają w krotkim czasie dużo energii.

Wróć do Leczenie