Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ADHD-diagnoza

Moderator: Moderatorzy

wojtkam

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 28-04-2005 09:07

ADHD-diagnoza

:?: Interesuje mnie zagadnienie ADHD u osób u których stwierdzono chorobe w wieku dojrzałym,jakie sa symptomy u dorosłych,kto przeprowadza takie badania :?: Z góry dziekuje za odpowiedz :wink:

fn_ghost

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 28-04-2005 09:50

Zajrzyj do kategorii "dorosli" - tam praktycznie kazdy post odpowiada na Twoje pytania - to jak rozne rzeczy postrzegamy, co czujemy, jak sobie radzimy i jak reagujemy - tam jest kopalnia wiedzy na ten temat.

A kryteria diagnostyczne masz pod tym adresem:
http://adhd.org.pl/portal2/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=1

pozdrawiam

wojtkam

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 28-04-2005 18:18

[smilie=hi ya!.gif] Pczytałam juz troche i powiem ci szczerze ze od tego mozna załapac DOŁA :!: :!: :!: Pozdrawiam i życze dużo zdrowia :wink:

fn_ghost

Post 28-04-2005 19:57

przy ADHD dola mozna zlapac od wszystkiego...

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 30-04-2005 00:15

Nie roumiem czemu doła, ale pewnie każy reaguje inaczej.Mi odkrycieco mi jest pomogło wreszcie się choć troche zrozumieć,pomogło wyjść z dołka. Wreszcie wszystko stało się jasne.
Aleks

weczi

Awatar użytkownika

Post 30-04-2005 00:50

Dla mnie to bylo bardzo podniesienie na duchu... bo juz wiem czemu moje zachowania odbiegaja od "norm" i wiem ze wcale nie jestem gorszy! wrecz przeciwnie!!
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 24-08-2005 21:35

Dziwna sprawa: do ośrodka terapii uzależnień dla młodzieży trafiają również narkomani z rozpoznaniem ADHD, które wcześniej ktoś przeprowadził zanim trafili do ośrodka. Ale nie to jest dziwne. Dziwne jest to, że po zastosowaniu Treningu Zastępowania Agresji i terapii uzależnień dokonano ponownej diagnozy u tych samych osób, tak dla sprawdzenia ich "ADHD" i okazało się, że jej nie mają. Oceny dokonał autorytet w tej dziedzinie. Czyli można rozumieć, że ktoś wcześniej źle zdiagnozował. No raczej tak :roll:
Autentyczna historia.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 25-08-2005 19:39

Trudno powiedziec, czy zle zdiagnozowal. Kryteria sa jedne, jedyne i jak sie szczególowo przeprowadzi wywiad, zbada dziecko, przygladnie rodzinie, to wtedy mozna stawiac diagnoze. Mi tez w CBT mówili, ze teraz wracja do nich pacjenci, u których sami kilka lat temu rozpoznali ADHD, wszystko bylo wdrozone jak trzeba i co - i kicha. Okazalo sie na przyklad, ze w rodzinie jest problem - skrywana przemoc, uzaleznienia alkoholowe jednego z rodziców (skrzetnie ukrywane), choroba psychiczna opiekuna itd. I byc moze klasyfikacyjnie dane dziecko faktycznie moglo byc zdiagnozowane jako dziecko a ADHD bo spelnialo kryteria, a po czasie okazalo sie cos innego.
Poza tym, czesc dzieci z ADHD, zwlascza tych niezaopiekowanych wkracza w inny obszar i z adhd staja sie mlodymi osobami z zaburzeniami psychiatrycznymi, zaburzeniami osobowosci. Wtedy juz sie nie mowi o ADHD, bo sprawy sa o wiele powazniejsze. Dlatego jest tak wazna profilaktyka w wieku dzieciecym, zeby zapobiec takim stanom zejsciowym pózniej.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Wróć do Leczenie