Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

edukacyjny program komputerowy

Moderator: Moderatorzy

Dora

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 20-04-2005 22:27

edukacyjny program komputerowy

Witam
Jestem mamą 10--letniego synka z ADHD i często przeglądam forum,choć nigdy sama nic nie pisałam.
Znalazłam niedawno stronkę z takim programem edukacyjnym dla dzieci na komputer, mającym między innymi na celu poprawić koncentracjęuwagi itp. To program raczej dla młodszych dzieciaków, ściągnełam wersję demo , mój synek nawet się zainteresował.Ale jeszcze nie zdecydowałam czy kupić pełną wersję.
Wysyłam link, może kogoś zainteresuje: http://www.lkavalon.info/lka/index.php3 ... prod&id=34
pozdrawiam wszystkich

weczi

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 21-04-2005 00:45

szkoda

Droga Doro nie wiem czy dokladnie czytasz i przegladasz nasza strone ale ten link juz jest na naszej stronie... to czy ktos kliknie czy nie to juz pozostawiam jemu... szkoda wlasnie ze ludzie nie patrza na zasoby a mamy ich sporo...
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 21-04-2005 06:15

weczi nie bądź taki zaczepny, w tym miejscu ten link również powinien się znaleść, a nawet jak ludzie nie przeczytali jeszcze wszystkiego, tego jest bardzo dużo, to takimi tekstami zniechęcasz ich do pisania.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Dora

Post 21-04-2005 07:18

Drogi weczi. Sory że w natłoku informacji na Waszej stronce i czytaniu ich codziennie po kilka razy nie zauważyłam tego linku. Chciałam dobrze....

post poprawiony przez webmastera - pisze sie weczi z malej[/i]

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-04-2005 07:46

Dora, dzieki. Każda informacja sie przyda. Ja przeglądnęłam sobie to demo i program wydaje się być ciekawy, ale moje dzieciaki powiedziały, że to dla maluchów i nie będą się w to bawić. Myślę jednak, że dla młodszych dzieci jest jak najbardziej odpowiedni.
Dora, przymknij prosze oko na wecziego, on z tych nadpobudliwych :lol: !
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Dora

Post 21-04-2005 07:56

Fakt , że jest dla maluchów ale moje dzieci 10 i 7 lat siedziały razem przy tym i się nieźle bawiły. Zresztą patrzyłam na cenę , pełna wersja nie jest droga.
pozdrawiam

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-04-2005 08:09

To dobrze, że jest tani, bo tym samym bardziej dostepny. On kosztuje chyba ok. 50 zł., więc można jeszcze zaszaleć i kupić.
Moje dzieciaki mają 13 i 12, więc dla nich to już niezbyt ciekawe. Może przez chwilę by się pobawili, a potem by leżało, więc szkoda kasy.
Ale gdybym miała młodsze dziecko i komputer w domu, to bym kupiła, zamiast dawać mu strzelanki do zabawy.
Monika

Dora

Post 21-04-2005 08:25

Masz racje Moniko.Też się obawiam,że moim dzieciom znudziłoby się po jakimś czasie.Tylko,że mojemu wszystkie gierki po jakimś czasie się nudzą :) Mogliby stworzyć wersję dla starszych dzieci. Ale tak miło było widzieć jak moje dzieci siedzą razem wspólne przy takim programie i nieźle się przy tym bawili. Zdziwił mnie sam fakt, że jest taki program dla dzieci.

kaszka

Awatar użytkownika

Post 21-04-2005 10:43

A może jakimś dzieciom już się znudził i ktoś chciałby się go pozbyć?
Kaśka
Chodzi właściwie tylko o to, żeby mieć trochę troski, trochę względów o innych

weczi

Awatar użytkownika

Post 21-04-2005 15:12

Sorki Dora nie chcialem wyjechac - tylko poprostu troszke sie wkurzylem i mi sie robi przykro jak ludzie np pytaja o rzeczy ktore sa na portalu twierdzac ze niema... bo ja sie nameczylem zeby bylo i jest...
ciesze sie natomiast ze jestes z nami! :)
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

forka

Post 21-04-2005 16:04

Program

Zorientuję się czy ten program komputerowy ma moj kolega z poradni. Jeśli ma,to przegram i jakoś przekażę dalej.
forka

weczi

Awatar użytkownika

Post 21-04-2005 16:43

a czy to aby bylo legalne?
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

forka

Post 21-04-2005 16:54

No jeśli ktoś woli to może kupić w sklepie. Chciałam tylko pomóc. :cry:
forka

Dora

Post 21-04-2005 19:43

Drogi weczi.
Naprawdę nie ma sprawy. Często przeglądam forum wieczorem kiedy jestem już zmęczona pracą i kilkugodzinnym odrabianiem lekcji z synkiem, mogłam przeoczyć akurat ten temat.
Wierzę,że się napracowałeś ,doceniam to i gratuluję takiej stronki. Być może ja zareagowałabym podobnie będąc na Twoim miejscu.
Szkoda, że Twoją wypowiedź przeczytałam kiedy miałam lekki "kryzys rodzica dziecka z ADHD", ale poza tym naprawdę nic się nie stało.

jarek

Post 21-04-2005 21:08

:( Jestem zdziwiony,
że taki program wzbudza takie emocje, w USA "dla dzieci z adhd" gdybys chciala wszystko kupic co jest oferowane - straciłabyś majątek, jeżeli taki posiadasz.
moja uwaga, pożyteczny, zapewne nie szkodzi dzieciom, jeżeli nie szkodzi Twojej kieszeni - kup.
pozdrawiam

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 21-04-2005 22:35

Forka, nie bądź zdziwiona. Ja i weczi żyjemy z pisania programów. I jak ktoś programy kradnie, to dla nas nie jest tak całkiem akceptowalne.
Mimo, że większość ludzi uważa, że kopiowanie programów jest całkowicie i moralnie dopuszczalne, ja uważam inaczej.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-04-2005 07:29

jarek pisze::( Jestem zdziwiony,
że taki program wzbudza takie emocje, w USA "dla dzieci z adhd" gdybys chciala wszystko kupic co jest oferowane - straciłabyś majątek, jeżeli taki posiadasz...........

Jarku, wzbudza emocje, bo po pierwsze:
- tak niewiele jest do zaoferowania dla dzieci z ADHD w zakresie eduakcji u nas w Polsce (a może się mylę?)
- dopiero co poznajemy nowinki medyczne i nie tylko
- co niektórzy dopiero zapoznają się czym jest ADHD i wszystkim z nim związanym, więc wszystko jest nowinką :)
- nie każdy ma majątek, aby go wydać na to, co w Stanach jest do osiągnięcia (choćby "tylko" leki homeopatyczne sprowadzane z USA, nie mówiąc o innych cudach natury i medycyny)
Pozdrawiam
Monika

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 22-04-2005 08:41

Mam pytanie odnośnie gier komputerowych. Słyszałam że tak zwane strzelanki sa szkodliwe dla dzieci nadpobudliwych, czy to prawda?
Podobno jeszcze bardziej pobudzają. Czy ktoś się orientuje jak to jest i jak wpływa na wasze dzieci?
Aleks

tomek

Post 22-04-2005 08:47

Bezsensowne strzelanki z założenia są szkodliwe.
Dla dzieci z adhd szczególnie.

Młody adhdowiec może dość szybko wczuć się w grę i później próbować realizować ją w rzeczywistości.
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-04-2005 09:01

Co do strzelanek i innych gier, w których się zabija to popieram tomka. Szkodliwe, szkodliwe i jeszcze raz szkodliwe. Poza tym, że pobudzają, to mają negatywny wpływ na postrzeganie kwestii zycia i śmierci, wypaczają umysł jak dla mnie.
Dotyczy to też głupich bajek np. japońskich oraz bezsensownego wgapiania się w reklamy tv. Bardzo żałuję, ze kiedyż pozwalałam wiktorowi je oglądac i grać w co popadnie. TERAZ to wiem, ale wtedy, jak chwilę siedział spokojnie, to miałam chwile oddechu i spokoju. Cos za coś, ale teraz bym na to nie pozwoliła. Dokładnie bym dobierała przynajmniej gry komputerowe.
Monika

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 22-04-2005 16:26

Łukasza narazie one nie interesują, sprytnie podsuwamy mu programy edukacyjne(np.encyklopedje dla dzici) ale obawiam się co będzie potem, bo koledzy już mają i polecają mu, wiec jak temu zapobiegać, jak go do tego zniechęcać?
Aleks

weczi

Awatar użytkownika

Post 23-04-2005 00:09

hmmmm napewno szkodliwe - niezaleznie jakie to dziecko...
co prawda ja gram w taka jedna no niemoge sie odstosunkowac ale ja mam swoje lata... dzieciom stanowczo nie!
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-04-2005 07:55

Jak zniechęcać?
Nie mówić 'nie graj', raczej mówić 'w to grają bałwany'. Samemu , przy dziecku, w zagrać w coś bardziej inteligentnego. Żeby młody zobaczył, że rodzic też czasem sobie gra i nie jest to strzelanka.
Dzieci mają zdolność naśladowania dorosłych. Działać trzeba nie przez zakaz, ale przez przykład. To skutkuje.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 23-04-2005 20:07

Gry strategiczne wprowadzac, zeby mysleli chlopcy czy dziewczynki, np herosy albo inne, bo sie moga wiele nauczyc. Nie musze pisac, ze wiecej niz godzina dziennie to niewskazane, no ale to roznie bywa :roll: , tez nie zawsze mi sie udaje mloda od komputera odpedzic.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

weczi

Awatar użytkownika

Post 23-04-2005 22:48

herosy sa glupie! turowe sa okrpne - zawsze mnie wkurzaly bo trzeba czekac :/
najlepsze to cos w stylu starcraft(broodwar) albo warcrafty itp.
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

jarek

Post 24-04-2005 23:28

Moniko ( mtm),
rzeczywiście zbyt szybko ujawnilem negatywne emocje, a Twoja wypowiedź uświadomiła mi zwyczajnią ludzką potrzebę poszukiwania, przynajmniej potrzebę tych którzy chcą coś zrobić dobrego.

Miałem na mysli także to, ze czasami nie odrózniamy wagi danego środka, terapii, są takie gdzie jest duże prawdopodpbieństwo sukcesu ( w adhd ) i rzeczy, które mogą pomoc - nie zaszkodzą. Są i takie które nawet szkodzą.

Mam liberalny stosunek do gier komputerowych i ich treści, aczkolwiek, gdy spojrzę na monitor mojego syna , gdy kosi całe plutony wojska lub grupy gangsterów i sam 2 razy na minute ginie - to czuje niesmak.

Uważam przede wszystkim, że to strarta czasu! ( gdy w nadmiarze).

Bardziej boję się, że ostatnio ogląda filmiki na których motcykliści mkną 300 km/ godz łamiąc wszelkie przepisy, i potem ogląda oferty motocykli używanych.
pozdrawiam

tomek

Post 25-04-2005 08:09

Dopóki tylko przegląda oferty, to jest bezpiecznie.
Jak zechce kupić motor, to trzeba mu będzie pokazać kilka filmików, w których motocyklista jedzie 300 km/h i np. wbija się w ścianę, a potem poprawić statystykami policyjnymi.
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

Dora

Post 25-04-2005 12:02

Moje dziecko też uwielbia siedzieć przed komputerem. Jest świadomy, które gierki są "głupie" ( nie pozwalam mu w nie grać) ,a które są w miarę dobre. Oczywiście wolałabym coś bardziej edukacyjnego, stąd moje zainteresowanie takimi programami. Mam też inny problem, ponieważ moje dziecko chodzi o kulach już od roku (miał niedawno operację), nie może wychodzić z domu na podwórko, ani zbytnio szaleć (dla dziecka z ADHD to prawdziwa męka),więc trochę czasu spędza przy komputerze.
Ale nie tylko przy grach. Często siedzi przy programie do tworzenia muzyki. Naprawdę komponuje niezłe kawałki. Wtedy jest nad tym naprawdę skupiony :)

weczi

Awatar użytkownika

Post 25-04-2005 16:05

to swietnie!! mogl bym puszczac jego muzyke w radio internetowym (www.radio.desk.pl) niestety niemam serwera (wiec radio nie dziala) :(
ale jak bede mial to napewno poprosze o kontakt do niego i pare sampli :)
a jak sie spodoba bedzie robil bity do radia - moze nawet poprowadzi jakies programy... :>
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

Dora

Post 25-04-2005 16:21

Ależ on ma dopiero 10 lat :) Przeczytam mu Twoją wypowiedź, poczuje się doceniony

weczi

Awatar użytkownika

Post 25-04-2005 17:58

i co z tego ze ma 10 lat? nie widze zadnych przeszkod!
obiecuje jak tylko bedzie serwer...
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

Wróć do Leczenie