Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

OBSERWACJA NA ODDZIALE PSYCHIATRYCZNYM

Moderator: Moderatorzy

IwonaF

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 11-02-2007 20:55

OBSERWACJA NA ODDZIALE PSYCHIATRYCZNYM

Witajcie,
proszę o informacje czy Wasze dzieci przechodziły obserwacje specjalistyczna w kierunku diagnozy ADHD. Moj Wiktor/ za niecaly miesiac 7-latek/ od tygodnia przebywa na oddziale psychiatrycznym szpitala przy Litewskiej /pobyt dzienny/. Przebadany ma byc kompleksowo. Po tym pierwszym tygodniu widac, ze ma ADHA bezdyskusyjnie - twierdzi p.doktor. No i maja Mu dobrac leki. Wskazuja na concerte. Powiedzcie jakie macie wrazenia i jak widzicie celowosc oraz efektywnosc takich obserwacji. I co zorbic, zeby przestac bac sie concerty? :cry: Dziekuje
Chcieć to połowa móc :-)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 11-02-2007 22:57

Jak się przestać bać concerty? A czego się boisz w tej concercie?

Popatrz na statystyki. Nieleczone adhd kończy się w 30% narkomanią albo alkoholizmem. Leczone w kilku procentach. Ale za to leki powodują problemy w jednej tysięcznej procenta.
Masz wolny wybór.

Aspiryna jest kilkukrotnie bardziej niebezpieczna. Ale czy się boisz aspiryny?

IwonaF

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 12-02-2007 08:33

[quote="dreptak"]Jak się przestać bać concerty? A czego się boisz w tej concercie?

Tu chodzi o obawy względem tak specyficznej farmakologii w ogóle w odsniesieniu do tak młodego, wciąz rozwijąjącego się organizmu... :-(

Twoje argumenty sa racjonalne i wszystkie takie do tej zdorowrozsądkowej częsci mojej precepcji trafiają, ale sfera emocji wciąż niespokojna i spanikowana wręcz...
Chcieć to połowa móc :-)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 12-02-2007 09:23

Mój syn też na obserwacji był i bardzo dobrze. Teraz mam pewność, że diagnoza jest słuszna i nie muszę się zastanawiać, że może o czymś stronniczo informowałam, albo czegoś nie powiedziałam. Poobserwowali go i teraz wiedzą :) Ze mną jest ciężka rozmowa. Nic nie pamiętam i nie zauważam :twisted: Nie mam zupełnie pamięci "czasowej" czyli co było i kiedy (np. kiedy zaczął mówić).
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Wróć do Leczenie