Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Kinezjologia edukacyjna i mikrokinezyterapia.

Moderator: Moderatorzy

1iwona1

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 12-04-2005 09:48

Kinezjologia edukacyjna i mikrokinezyterapia.

Czy ktoś z Was stosuje te metody u dziecka? Jeśli tak, z jakim skutkiem? Bardzo interesuje mnie zwłaszcza temat mikrokinezyterapii. Czy zetknęliście się z jakimiś warsztatami, na których można by się nauczyć tej techniki?

Pozdrawiam
Iwona
Pozdrawiam
Iwona

-----------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem.

weczi

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-04-2005 13:01

Moze pomocne bedzie to co znajduje sie na naszej stronie
www.ADHD.org.pl
dzial linki - terapie, cwiczenia, pomoc
http://adhd.org.pl/portal2/index.php?op ... 2&Itemid=4
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

Ilona Lelito

Post 13-04-2005 23:30

Iwonko, ja nie na temat, bo się na tym nie znam. Chę cię poinformować o tym, że przywłaszczyłam sobie zdanie pod twoim podpisem. Jest cudowne! Pozwól, że będę go używać. Właściwie już raz to zrobiłam w komentarzach do artkułu w Wyborczej z 11 kwietnia.
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

1iwona1

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 14-04-2005 07:09

Ilona Lelito pisze: Chę cię poinformować o tym, że przywłaszczyłam sobie zdanie pod twoim podpisem. Jest cudowne! Pozwól, że będę go używać.

Nie ma sprawy :-) Też uważam, że jest piękne, prawdziwe i trudne niestety do zrealizowania, gdy się czyta te komentarze pod artykułem... Rośnie mi ciśnienie, gdy czytam takie wypowiedzi. A właściwie powinno się współczuć ich autorom, bo głupota i ciasnota umysłu jest znacznie gorszym problemem niż ADHD.

Pozdrawiam
Iwona
Pozdrawiam
Iwona

-----------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem.

weczi

Awatar użytkownika

Post 14-04-2005 07:50

tez zwrocilem na nie uwage - genialne :D
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-04-2005 12:20

A ja wrócę do kinezyterapii.
Moja znajoma nauczycielka - też ADHd-owiec powiedziała mi kiedyś, że zna tę metodę, ale jej nie stosuje, bo.... ona jest nudna i dla dzieci i dla niej :wink: .
Ale też inna nauczycielka (moja kuzynka) już kilka lat temu mi wspominała, że takie ćwiczenia robi z dziećmi z nauczania początkowego i bardzo je chwaliła, ale nie wiedziałam wtedy, ze to tak się nazywa.
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 14-05-2005 18:23

Mikrokinezyterapia

MIKROKINEZYTERAPIA

zarejestrowana przez Ministerstwo Zdrowia we Francji jako masaż terapeutyczny, pozwala eliminować przyczyny chorób, a nie tylko zajmować się ich objawami. Usuwa ona z organizmu blokady, które kumulują się w wyniku przebytych chorób, zatruć, czy w rezultacie dziedziczenia odpowiedniej predyspozycji. Mikrodotyk (to jeszcze jedna nazwa mikrokinezyterapii) uruchamia mechanizmy samoobrony i samonaprawy, co pozwala na wymazanie z pamięci komórkowej urazów fizycznych i psychicznych powstałych w przeszłości. Dzięki temu organizm odzyskuje zakłóconą uprzednio równowagę. Pozytywne rezultaty mikrokinezyterapii często ujawniają się już po pierwszym zabiegu. Umiejętnie przeprowadzony mikromasaż szybko bowiem wyzwala mechanizmy, w wyniku których organizm niejako samoczynnie zmierza ku zdrowiu i lepszemu samopoczuciu. Mikrokinezyterapia skutecznie wspomaga terapię osób dyslektycznych.

Zajęcia prowadzi Dmitrij Morozow – z wykształcenia pediatria – z mikrokinezyterapią zetknął się po raz pierwszy w Kijowie, gdzie w ramach porozumienia międzyrządowego grupa francuskich lekarzy leczyła m.in. tą metodą dzieci po katastrofie w Czernobylu. Zaobserwowano wówczas, że dzieci, które poddano zabiegom mikrokinezyterapii, znacznie szybciej powracały do zdrowia niż inne. Spowodowało to, że Morozow wyjechał do Francji, gdzie pod okiem twórców mikrokinezyterapii - Daniela Grosjeana i Patricea Beniniego zgłębiał tajniki tej metody i osiągnął w niej stopień mistrza.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Leczenie