Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Hipoterapia

Moderator: Moderatorzy

Jusi

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 15-12-2006 09:42

Hipoterapia

Czy ktos z Was probowal z dzieciakami hipoterapii?
Ja jestem swiezo po kursie hipoterapii i jeszcze nie mam doswiadczenia, tzn. nie probowalam z ADHD-owcami, ale wierze, ze kon (rytmiczny harmonijny ruch) moze wyciszyc.
Poza tym nie tylko jazda konna, ale takze terapia poprzez kontakt z koniem - zaplanowane czynnosci przy koniu (koncentracja), zwiekszenie poczucia wlasnej wartosci, odpowiedzialnosc (zadania do wykonania przy koniu, w stajni), rozwijanie pozytywnych kontaktów społecznych ( w stajni obowiazuje wiele regul do ktorych trzeba sie dostosowac), zmniejszenie zaburzen emocjonalnych.
Ja od 12-ego roku zycia jezdzilam regularnie konno, pracowalam w stajni i na pewno bardzo wiele mnie to nauczylo i duzo mi pomoglo (chociaz bylam szalona i przyznam, ze nie raz narazilam sie na duze niebezpieczenstwo, a kontuzji tez mialam wiele - wszedzie sa skutki uboczne :? )
Napiszcie czy mieliscie jakies doswiadczenia z hipoterapia i jaki to mialo wplyw na wasze dzieci. Spodziewam sie, ze moglo byc roznie, bo czesto hipoterapia nie wyglada tak jak powinna (biora sie za to ludzie bez pojecia tylko dla zyskow), ale chcialabym sie tym kiedys zajac, wiec jestem ciekawa waszych spostrzezen.

Jusi

ag.ma72

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 16-12-2006 09:18

Hipoterapia jest znakomitym pomysłem. Mam doświadczewnia i widziałam jak dziecko z ADHD skupia się przy koniu, wycisza, mówi szeptem i przez cały czas jest spokojne bo konika nie wolno przestraszyć. Rewelacja!
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 16-12-2006 16:20

Mój Kuba chodzi na konie i faktycznie potrafi sie wyciszyc, dba o konia, stosuje zasady, sama jestem zdziwiona. Poza tym pani uczy dzieciaki powożenia, to dopiero jest frajda. Polecam, jest pierwsza rzecz, ktora Kube zainteresowala na dluzej, tzn juz pol roku, teraz troche mniej chodzimy, widaomo pogoda i z kasa krucho.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

anna78

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 28-12-2006 10:14

Mój syn 6 lat ma ADHD i uczęszcza na hipoterapie od 2002 roku dwa razy w tygodniu efekty rewelacyjne ale trzeba czasu i kontynuacji hipoterapii raz na jakiś czas nic nie da.synek jest bardziej skupiony zmniejszyła się agresjai potrafi usiedzie na koniu 30 minut a to dla nas sukces

Wróć do Leczenie