Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Kinezjologia Edukacyjna według Paula Dennisona

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 10-04-2005 21:02

Kinezjologia Edukacyjna według Paula Dennisona

http://www.neurokinesiology.pl/
Po wykładzie na temat zastosowania kinezjologii edukacyjnej w terapii ADHD proszę was, jeśli ktoś miał z tym do czynienia opiszcie jakie są efekty, mój Piotrek dopiero zaczyna mieć zajęcia z Panią psycholog w gimnazjum, chciałabym wiedzieć, czego mogę się spodziewać.
Czy wspomoże to jego koncentrację?
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

1iwona1

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 12-04-2005 10:04

Mam książkę pt. "Jak wyleczyłem dziecko z dysleksji" Roman Warszewski. Dopiero zaczęłam czytać - ale z tego, co pisze autor - osiągnął niesamowite efekty poprzez te ćwiczenia. Piszą tam o znacznej poprawie koncentracji i to w krótkim czasie. Warunkiem są codzienne ćwiczenia po kilka-kilkanaście minut.
Próbuję od niedawna ćwiczyć z synem ale ciężko go przekonać, bo twierdzi, że to nudne...

Pozdrawiam
Iwona
Pozdrawiam
Iwona

-----------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem.

forka

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 12-04-2005 16:58

Kinezjologia

Ja prowadzilam takie ćwiczenia z dziećmi. Trudno powiedzieć o efektach, na pewno można je wplatać do innych ćwiczeń. Wydaje mi się że jeśli beda prowadzone rownocześnie w domu z zaleceniami psychologa to może coś da. Ja osobiście nie mam przekonania. Ale wszystkiego należy próbować. Pozdrawiam. :)
forka

truskawka

Awatar użytkownika

Post 12-04-2005 18:08

Najprostsze ćwiczenie Dennisona to skakanie na skakance :)
Tylko jak chłopca do tego przekonać ?? hmmm ... Może sugerując,że bokserzy tak robią na treningach ??:D

weczi

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-04-2005 19:10

dokladnie - ja lubialem skakac na skakance :D - wlasnie jak boxerzy - pokaz dzieciakowi film rocki to sie zakocha w skakance ;]
tylko mi teraz troche glupio by bylo - na 4 pietrze skaczace 90kg :P
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

truskawka

Awatar użytkownika

Post 20-04-2005 11:39

Tutaj jest sporo bardzo ciekawych wskazówek: http://www.neurokinesiology.pl/indexpl.htm

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 05-07-2005 17:00

w pracy z dziećmi w ppp wykorzystuję elementy kinezjologii edukacyjnej. Sama uczestniczyłam w trzech kursach z kinezjologii edukacyjnej. Do tej metody trzeba mieć podejście bardzo entuzjastyczne, tak by dzieciom i rodzicom udzielała się niejaka fascynacja tą metodą. Tylko systematycznie ćwicząc "Dennisona" przeplatając ćwiczenia dodatkowo innymi technikami terapeutycznymi można zdobyć zainteresowanie dziecka taką pracą. fakt twórcy metody proponują bardzo duzo różnych ćwiczeń wiec dłuzyzny i monotonii nie ma. Ważne jst by "trener" potrafił zdiagnozować aktualny poziom dziecka i zgodnie z tym ustalić program ćwiczeń. Grupowe zajęcia są myślę lepsze niz indywidualne, bo w towarzystwie innych dzieci lepiej się ćwiczy. Przede wszystkim weselej :D Poza tym dziecko rozwija się społecznie.
Jako prowadzaca takie zajecia szczerze mogę powiedzieć, że warto skorzystać z tej metody z tym że trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz... :D

iwpal

Awatar użytkownika

Post 17-07-2005 21:45

Najprostsze ćwiczenie Dennisona to skakanie na skakance
ooops, chyba spałam na kursie :roll:
Mam kilkuletnie doświadczenie z prowadzeniem dzieci dennisonem i widzę pozytywne efekty pod warunkiem, ze ćwiczenia powtarzane sa przynajmniej kilka razy w tygodniu, a najlepiej codziennie; a u dzieci po urazach czaszkowo-mózgowych to nawet 2x dziennie.
Pooprawia się pamieć, koncentracja uwagi, koordynacja wzrokowo-ruchowa, a nasza ukochana "leniwa ósemka" oprócz aspektów trochę metafizyczn-filozoficznych, znacznie poszerza pole widzenia, poprzez ćwiczenie mięśni okoruchowych.
Ostatnio konezjologię łącze z integracją sensoryczną i elementami met.Domana i tu widzę fajne efekty :D
Pozdrawiam
IwonaP.
nie mam ADHD, ale za to jestem psychologiem

Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz.

Anna

Wsparcie

Post 24-01-2008 16:53

1iwona1 pisze:Mam książkę pt. "Jak wyleczyłem dziecko z dysleksji" Roman Warszewski.
Próbuję od niedawna ćwiczyć z synem ale ciężko go przekonać, bo twierdzi, że to nudne...

Ja też pod wrażeniem tej książki, korzystając z opisów ćwiczeń tan podanych, zaczęłam jakieś 2 lata temu ćwiczyć z synem. Ale niestety wtedy dla mojego syna wszystko co trzeba wykonywać wolno i co najgorsze systematycznie, było nie do zniesienia. Nie powiodła się też z tych samych względów, próba pod kierunkiem szkolnej pani psycholog, ćwiczeń mających na celu integrację odruchów niemowlęcych.
Za to fantasycznie wychodzą nam ćwiczenia jakie podpowiedziano mi szkolenu dla rodziców dot. integracji sensorycznej np. takie jak zawijanie w koc. Jest przy tym dużo zabawy i śmiechu. W zabawach z synem korzystam też zasad "Original Play" Freda Donaldsona.

Minęło 2 lata syn wydoroślał, i po przeczytaniu tego wątku pomyślałam, że może z ćwiczeniami Dennisona spróbować jeszcze raz.

IrenaW

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 27-01-2008 09:10

Halinko, ćwiczenia Denisona stosuje się raczej u młodszych dzieci, bo dla starszych bywają nudne, a nuda uszkadza rozwój emocjoalny. Możesz przekonac do nich Syna wprowadzając "męskie" elemnty. Widziałam w sklepie sportowym masywne i eleganckie skakanki dla mężczyzn sportowców. To powinno mu sie podobać. Włącz wiecej młodzieży - skakanie rzez 2 - 3 - 4 osoby jest o wiele ciekawsze. Używa sie do tego skakanki o 2 razy dłuższej lince lub zwykłej. Są różne gry ze skakanką, jeśli zechcesz, to je opiszę. Chłopiec 13 - letni może grać w gumę z rówieśnikami, - powiedz mu, że to rozwija umiejetnośc np. modnego teraz break - deanse'u.
Ciągniecie w kocu jest dobre zwłaszcza dla przedszkolaczków, ale starsze dziecko też może się "kitłasić" na dywanie w kocu, wymyśl tylko jakąś zabawę - np Harry Poter przedziera się przez zaklęty las.
W ogóle dobre są gry, w których trzeba kontaktować się z ciałem innej osoby i z różnymi przedmotami, ale uwaga skupiona jest na grze, a ćwiczenia wykonane są mimochodem. Jesli chcesz, to kilka takich gier opisze. Pokazuję je nauczycielom na prowdzonych przeze mnie szkoleniach. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie
Obrazek
Irena Wielowiejska-Comi coaching terapia systemowa
Matka, psycholog, terapeuta systemowy, szkoleniowiec.

Anna

Wsparcie

Post 27-01-2008 14:34

IrenaW pisze:W ogóle dobre są gry, w których trzeba kontaktować się z ciałem innej osoby i z różnymi przedmotami, ale uwaga skupiona jest na grze, a ćwiczenia wykonane są mimochodem. Jesli chcesz, to kilka takich gier opisze.

W przypadku mojego syna właśnie taki sposób prowadzenia zabawy w której "ćwiczenia wykonywane są mimochodem", idealnie się sprawdza. Od prawie dwóch lat świadomie staram się jak najczęściej bawić się z synam w taki sposób aby mieć bezpośredni kontakt z jego ciałem. Syn jest podwrażliwy na dotyk i wczasie tych zabaw uczy się jak powinien kontrolować siebie żeby nie sprawiać bólu innym. On poprostu ma obniżony poziom odczuwania bólu, i to co dla niego jest zwykłym dotykiem, drugie dziecko może odebrać jako bicie. Chętnie skorzystam z opisu gier o których Pani pisze.

Anna

Wsparcie

Post 27-01-2008 17:21

IrenaW pisze:Halinko, ćwiczenia Denisona stosuje się raczej u młodszych dzieci, bo dla starszych bywają nudne, a nuda uszkadza rozwój emocjoalny.

Myślę, że te ćwiczenia są dobre dla wszystkich. Kiedyś przed wykładem w 'Międzynarodowym Instytucie Swietłany Masgutowej " widziałam ćwiczącą w rytm muzyki w grupie kursantek samą panią Swietłanę. I przyznam, że zrobiło to na mnie duże wrażenie. Dobrze poprowadzone ćwiczenia gimnastyki mózgu mogą być atrakcyjne i dla dorosłych. To co widziałam bardziej przypominało taniec niż nudne ćwiczenia. Szkoda, że nie potrafię tego "tańca" odtworzyć .

aga.rk

Post 16-09-2010 15:06

Odświeżam temat, ponieważ znalazłam w sieci ciekawy artykuł - właściwie jest to jeden z rozdziałów książki Tomasza Witkowskiego "Zakazana psychologia. Tom II", która ma niebawem się ukazać. Tekst jest włożeniem kija w mrowisko, dotyczy terapii Domana oraz Kinezjologii edukacyjnej. Warto przeczytać i rozważyć.

http://www.tomaszwitkowski.pl/attachmen ... ia___I.pdf
"To, co możesz uczynić jest tylko maleńką kropelką w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens twojemu życiu" (Albert Schweitzer)

Wróć do Leczenie