Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

EEG Biofeedback bez opłaty dla wielu dzieci

Moderator: Moderatorzy

Michaela Pakszys

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 15-09-2006 13:34

EEG Biofeedback bez opłaty dla wielu dzieci

w 230 ośrodkach wychowawczych oraz szkołach z klasami integracyjnymi zostały przed wakacjami zainstalowane systemy cyfrowe EEG Biofeedback. Będą na nich pracować z dziećmi nauczyciele i psycholodzy po 2 szkoleniach w Warszawie w EEG Instytucie. Tym sposobem wiele dzieci z małych miast i miasteczek będzie miało dostęp do skutecznej i bezpiecznej metody naprawy.
Systemy zainstalowano dzięki akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej przy udziale Europejskiego Funduszu Społecznego
dr n. med. Michaela Pakszys

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 15-09-2006 15:57

Tak, faktycznie pani Michaelo, systemów przybyło co widzę w moim mieście. Mam nadzieję, ze ułatwi to korzystanie z metody wszystkim chętnym. Pozdrawiam!
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

jarek

Post 15-09-2006 23:37

I nie tylko na adhd - a raczej nawet nie na adhd, poprawa koncentracji przyda sie niemal kazdemu.

wiola

Post 16-09-2006 16:39

Ciekawe, czy w szkole integracyjnej moich dzieci będzie biofeefdback. Ostatnio uciekła ze szkoły psycholog, a na biofeedback we Wrocławiu czekam już półtora roku. Na prywatną terapię nie stać nas.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

wiola

Post 20-09-2006 22:55

Biofeedback jest w szkole i owszem, ale dzieci na terapię w tym półroczu zostały już zakwalifikowane przez logopedę. Moje dziecko nie chodzi na terapię do tej pani więc ona nie wiedziała, że ma zaleconą terapię. Nikt nas rodziców nie pytał o ewentualne potrzeby w tym zakresie i doszłam do wniosku, iż muszę zanieść pedagog wszelkie zaświadczenia o zalecanych terapiach, na które oczekujemy w kolejce lub nie, bo nie stać nas na dojazdy na nie.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

Nikita

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: córka ADHD

Post 24-09-2006 23:24

Czy w Szkole PODSTAWOWEJ Nr.7,w Jaworznie (koło SOSNOWCA,WOJ.śląskie )-są tam kl.integracyjne,jest Biofeedback?
Proszę o odp.bo na bezpłatny-do Ośrodka w Orzeszu czekamy,czekamy,czekamy.,.......... :lol: :?:
Zawsze kiedyś wstaje znów wstaje słońce!!!

wiola

Post 07-12-2006 21:18

No i d..a z terapią biofeedback w tym roku szkolnym. Dwa dni temu rozmawiałam z logopedą, która prowadzi terapię w szkole moich dzieci i okazało się, że nie mam co liczyć na terapię syna w tym roku szkolnym. Do końca roku szkolnego z terapii skorzysta tylko piątka dzieci, ponieważ pani często chodzi na zwolnienia i nie wyrabia się. I nie obchodzi ją to, że moje dziecko czeka na terapię już prawie dwa lata. Poczeka następny rok. Jutro zapytam jeszcze w poradni, bo ponoć tam też ma ruszyć niebawem terapia. Przyznam ,że zdołowało mnie to trochę, ale cóź, taki już nasz los, że nieraz rzucają nam kłody pod nogi.

wiola

Post 07-12-2006 21:29

Czytałam gdzieś, że biofeedback jest zalecany dla osób mających migrenowe bóle głowy,czyli moja córka też ma wskazanie, bo od kilku lat ma takie dolegliwości, zdiagnozowane przez neurologa. Ale ona nie ma problemów z nauką, to nie mamy pewno co liczyć na terapię. No i ona w tej szkole będzie uczyć się jeszcze tylko dwa lata, chyba za krótko na taką kolejkę, bo ją "tylko" boli głowa.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 14-01-2007 17:21

Re: EEG Biofeedback bez opłaty dla wielu dzieci

Michaela Pakszys pisze:w 230 ośrodkach wychowawczych oraz szkołach z klasami integracyjnymi zostały przed wakacjami zainstalowane systemy cyfrowe EEG Biofeedback. Będą na nich pracować z dziećmi nauczyciele i psycholodzy po 2 szkoleniach w Warszawie w EEG Instytucie. Tym sposobem wiele dzieci z małych miast i miasteczek będzie miało dostęp do skutecznej i bezpiecznej metody naprawy.
Systemy zainstalowano dzięki akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej przy udziale Europejskiego Funduszu Społecznego

Kurczę, że też dopiero teraz zauważyłam ten temat :( . Czy wiecie może, gdzie jest dostępna lista tych ośrodków? Bardzo mi na tym zależy, chciałabym poddać dziecko terapii - lekarz namawia mnie na leki ale moim zdaniem nie tędy droga.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 14-01-2007 17:37

wiola pisze:Do końca roku szkolnego z terapii skorzysta tylko piątka dzieci, ponieważ pani często chodzi na zwolnienia i nie wyrabia się.

Uważam, że trzeba coś z tym koniecznie zrobić! Skoro jest sprzęt, to chyba na to dwudniowe szkolenie do Warszawy możnaby wysłać kogoś innego, kto wspomógłby panią, która się nie wyrabia? Skoro aż tyle jest już zrobione, w tylu ośrodkach zainstalowano tak drogi sprzęt to chyba należy to maksymalnie wykorzystać? Wiola, moim zdaniem warto walczyć, nic nie masz do stracenia.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 17-01-2007 14:44

Jestem zawiedziona i wściekła.

Niestety, wychodzi na to, że nadal jest to terapia wyłącznie dla wybranych.

Znalazłam wreszcie poprzez Poradnię PPP miejsce, gdzie zainstalowano w Koszalinie EEG Biofeedback - w jedynej u nas szkole integracyjnej. Moja radość trwała 1 godzinę, ponieważ tyle trwało oczekiwanie na odpowiedź szkoły. Nauczycielka mająca zajęcia w pracowni przekazała pani sekretarce informację, że terapia ta jest dostępna wyłącznie dla uczniów tej szkoły, ponoć taki jest wymóg Unii Europejskiej :!: :?: :evil:

Nie dość, że w Koszalinie jest jedna mała szkoła integracyjna, nie dość, że nie ma w niej wogóle miejsc, to jeszcze pozwala się, aby tak drogie i tak potrzebne naszym dzieciom urządzenie stało rzadko używane.
Przecież w szkołach integracyjnych jest przepis, że dzieci "integracyjnych" może być chyba tylko do 3 w klasie! Na dodatek tylko niektóre dysfunkcje można leczyć tym urządzeniem a więc podejrzewam, że jest tam naprawdę niewiele dzieci, które mogą z niego skorzystać.

Poradźcie coś, nie mam pomysłu jak walczyć - przecież nie pójdę dyskutować z nauczycielką obsługującą to urządzenie, raczej nie od niej zależy kogo przyjmie? Czy te decyzje podejmuje dyrektor szkoły? Albo skoro zainstalowano je dzięki MEN to może od razu tam się dowiadywać?

Proszę, napiszcie jak jak jest u Was z tymi nowo zainstalowanymi urządzeniami.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-01-2007 15:36

Dosiu
W jakim ty kraju żyjesz?
Oczywiście, szkoła była zainteresowana urządzeniem, bo przy okazji są szkolenia i etat dla odpowiedniej osoby.
Natomiast nikt w szkole nie jest zainteresowany używaniem tego. Bo i po co? Czy oni będą mieli coś z tego dla siebie? Jakieś profity dla szkoły? Dla pracowników?

Dlatego posiadacze tego cuda wymyślą absolutnie dowolne kłamstwa, żeby maksymalnie ograniczyć używanie tego czegoś. Jeszcze by wyszło, że skuteczność jest niewielka.

Szkoła, jak wiem jest instytucją gminną. Proponuję pamiętać o takich sprawach przy kolejnych wyborach do rad gminnych. A nie wybierać ludzi, którym to wisi.

Skoro pracownicy szkoły twierdzą, że jest to zalecenie UE, to poproś na piśmie o uzasadnienie odmowy. Mnie się wydaje, że eurosocjalizm jeszcze nie osiągnął aż takich szczytów absurdu.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 17-01-2007 15:48

ja nie chcę się tu wypowiadać, bo mój Piotrek zaczął właśnie terapię EEGbiofeetback, ale w PPP, i co z tego, że ta terapia jest, ale przeszkolony pracownik, może poświęcić na nią tylko jedno popołudnie w tygodniu i tak naprawdę to bjętych nia jest kilkanaścioro dzieci. Piotrek był dopiero na jednej terapii, zobaczymy co mu to pomoże.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 17-01-2007 17:13

A może rzecz jest (no, mogłaby) byc dostępna dla osób spoza tej szkoły, ale już odpłatnie?
Wtedy:
Plus: że w ogóle jest sposób na to, żeby urządzenie nie stało zamknięte na trzy spusty.
Minus: że zachwyty nad tym, że wreszcie będzie to dostępne taniej, można między bajki włożyć.

Dosiu, czy przypadkiem nie zachodzi taka właśnie sytuacja?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-01-2007 17:17

Ja raczej myślę, że ktoś czeka na łapówkę.
Również nie przypuszczam, żeby w PPP aparat stał zamknięty na cały tydzień. Halinko, sprawdziłbym, co się dzieje w tym pokoju w inne dni.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 17-01-2007 18:12

dreptak pisze:Skoro pracownicy szkoły twierdzą, że jest to zalecenie UE, to poproś na piśmie o uzasadnienie odmowy.

Dzięki, tak zrobię :) .

Będę walczyć. A jak się okaże, że u nas też jest otwierany na jeden dzień w tygodniu, to stanę na głowie, żeby zatrudnili dodatkowe osoby. To przecież przechodzi ludzkie pojęcie :evil: . Tak niewiele MEN robi dla naszych dzieci a tutaj się nareszcie postarał, zrobił coś dobrego a na odmianę na "dole" wszystko psują :shock: .

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-01-2007 18:38

Dosia pisze:Będę walczyć. A jak się okaże, że u nas też jest otwierany na jeden dzień w tygodniu, to stanę na głowie, żeby zatrudnili dodatkowe osoby. To przecież przechodzi ludzkie pojęcie :evil: . Tak niewiele MEN robi dla naszych dzieci a tutaj się nareszcie postarał, zrobił coś dobrego a na odmianę na "dole" wszystko psują :shock: .

Wybacz, jestem innego zdania.
Wybrano najgorszą z możliwych opcji, terapię najbardziej kontrowersyjną i najdroższą. A na dole tylko zachowali się tak, jak rozsądek podpowiada. To znaczy, jak nie trzeba czegoś robić, to robić tego nie należy.
Tego typu zachowanie ma długą tradycję rodem z PRL. Wiele razy słyszałem o super drogich urządzeniach w szpitalach, których nikt nie rozpakował bo nikomu się nie chciało, super drogich komputerach w różnych urzędach, do których nie było oprogramowania.
To jest socjalistyczna norma.
Pomyślmy czasem, na co idą nasze podatki.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 17-01-2007 20:41

dreptak pisze:Wybacz, jestem innego zdania.

Nie proś o wybaczenie bo każdy ma prawo do swojego zdania :D

dreptak pisze:Wybrano najgorszą z możliwych opcji, terapię najbardziej kontrowersyjną i najdroższą.

Trochę poczytałam (mąż poznajdował furę informacji, niestety po angielsku) i dla mnie jest to wszystko przekonujące - wierzę, że działa. Co dla mnie najważniejsze, jeśli działa, to efekty się utrzymują latami. Czyli najlogiczniej byłoby się teraz posiłkować lekami i równocześnie korzystać z EEG Biofeedbacku. Uważam więc że leki i Biofeedback to terapie uzupełniające się.

Dla mnie "logika" działania leków i Biofeedbacku jest trochę taka, jak w przypadku podniesienia dużego ciężaru pod wpływem stresu (leki) i podniesienia go po pół roku kierowanych ćwiczeń fizycznych (Biofeedback).

Efekt ten sam - ciężar podniosłem ale stres może organizmowi zaszkodzić, poza tym do następnego dźwigania potrzebuję znów stresu. Więc lepiej poćwiczyć i po pół roku zastąpić stres dobrze wytrenowanymi mięśniami.

Tak to widzę i pesymistycznie nastawiony Dreptaczku proszę mi tej nadzieji nie rozwiewać nawet jeśli jesteś pewien, że się mylę :P !

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-01-2007 20:45

Nie jestem pesymistą.
Znam kilka osób, które mają jak najgorsze zdanie o Biofeedback i nie znam ani jednej, która powiedziała, że działa.
Również powtarzam za osobami, które są dla mnie autorytetami.
"Nie leczy się wykresu EEG, ale leczy się człowieka".

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 17-01-2007 21:44

dreptak pisze:Nie jestem pesymistą.

:lol: Jesteś wspaniały ale tak Cię widzę.

dreptak pisze:Znam kilka osób, które mają jak najgorsze zdanie o Biofeedback

Proszę, powiedz - czy któraś z nich twierdzi, że zaszkodził? Nie polemizuję, interesuje mnie to naprawdę.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 17-01-2007 21:47

zonadreptaka pisze:A może rzecz jest (no, mogłaby) byc dostępna dla osób spoza tej szkoły, ale już odpłatnie? Dosiu, czy przypadkiem nie zachodzi taka właśnie sytuacja?

Dowiem się :twisted:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-01-2007 22:17

Dosia pisze:Proszę, powiedz - czy któraś z nich twierdzi, że zaszkodził? Nie polemizuję, interesuje mnie to naprawdę.
Dziecku, o ile wiem, nie zaszkodziło, ale kosztowało kilka tysięcy złotych i nic nie dało pozytywnego. Nic dziwnego, że wzbudziło wściekłość rodziców.

Tak na marginesie. Trochę ponad rok temu, pani Michaela Pakszys, która jest wielką orędowniczką tej terapii obiecała mi, że skontaktuje mnie z rodzicami, którzy są zachwyceni biofeedbackiem. Bo podobno w swoim instytucie ma ich bez liku. Tyle że rok minął, a kontaktu jak nie było tak nie ma.
Oczywiście, może kobieta jest zajęta wielkim biznesem i nie ma czasu dla takiego małego dreptaczka jak ja. W związku z tym ja nie mam okazji zmienić zdania i nadal twierdzę, że jest to oszustwo.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 17-01-2007 22:29

Acha, dzięki. Bardzo chciałabym wobec tego spróbować. Nie uśmiecha mi się perspektywa dożywotniego przyjmowania leków.

apis50

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 18-01-2007 09:57

Mojemu wnuczkowi Biofedback nie zaszkodził, ale i nie zauwzyliśmy jakiejkolwiek poprawy,kieszeń tylko lżejsza.Być może za mala ilość treningow,tylko 10.Sugerowano nam następne 10.

Pierwasza wizyta była z udzialem lekarza neurologa,mieliśmy też wcześniejszy zapis EEG /nieprawidłowy/.Pani neurolog ustaliła parametry
treningu z pania obsługującą,po kilku treningach znów były zmieniane.
Wizyta u neurologa i treningi w prywatnej pracowni POLMED.

Po 10 m-cach ponownie wykonane było badanie EEG,zapis rownież nieprawidłowy.

Po treningach spodziewaliśmy się poprawy koncentracji i pamięci u dziecka,
nic takiego nie nastąpiło.

Nie chcę odbierać nadziei,być może w waszym przypadku treningi przyniosą oczekiwane wyniki.
Zyczę dużo siły w zmaganiach o poprawę funkcjonowania dziecka.
apis

Michaela Pakszys

Post 23-01-2007 00:08

EEG Biofeedback raz jeszcze

Szanowni Państwo, czytam posty i czytam z nich smutek że nie jest tak jak powinno być, że za mała dostępność, że za długie leczenie. Przed laty nie było biofeedbacku w Polsce. Teraz jest. Potem długo był ale był tylko w dużych miastach jak Warszawa czy Kraków. Teraz jest i w małych miasteczkach. Potem był tylko odpłatny. Teraz jest bezpłatny i odpłatny. Potem wprowadzono do szkół i to nie mało szkół ale do 230 szkół w Polsce potem jeszcze do 16 szkół czyli razem do 246 szkół gdzie jest do dyspozycji bezpłatnie. I to jeszcze mało i jeszcze są problemy. Proszę Szanownych Państwa, to my pomagamy tworzyć rzeczywistość. Jeśli są problemy można pisac o nich nie tylko na Forum ADHD ale do Dyrektorów Szkół, do Sejmiku, do Dyrektorów Szpitali czy Ośrodków, interweniować nawet na Ministerstwie Edukacji Narodowej czy w NFZ czy w Ministerstwie Zdrowia. Nikt tego za Państwa nie zrobi. Jeśli są problemy należy je rozwiążywać aktywnie. Teraz o biofeedbacku. EEG Biofeedback jest jedną z wielu metod które są stosowane w naprawie ADHD. I to metodą CAŁKOWICIE BEZPIECZNĄ BOWIEM TO NAUCZANIE MOZGU JAK MA ODPOWIEDNIO PRACOWAĆ. Pracę mózgu ocenia się za pomocą badania EEG. Badanie EEG jest ważną składową terapii ale nie jest jedynym badaniem i jedyną wskazówką dla konstruowania programu naprawczego. To że badanie EEG wykazuje nieprawidłowości jest cenną wskazówką nie zaś jedynym celem terapii. Celem jest zmiana zachowania dziecka czy dorosłego z ADHD. Rozpoznajemy wiele podtypów zaburzeń w ADHD i tylko wtedy jeśli wiemy o jakie zaburzenie dokładnie chodzi, możemy najlepiej napisać program naprawy. Dlatego badanie przed treningami obejmuje badanie lekarskie ew.psychologa, badanie EEG i badanie tzw.mapy mózgu - dopiero na podstawie wszystkich trzech pisze się program treningu. Oczekiwanie Rodziców jest często nadmierne w stosunku do nowych metod naprawy w ADHD. Więc jeśli lekarz rozpocznie leczenie lekami w ADHD - potrzebuje czasu do pojawienia się konkretnej poprawy zachowania dziecka. Jeśli sięgnie po inne metody psychologiczne czy akupunkturę czy zioła czy x innych terapii - wszędzie ważnym czynnikiem jest CZAS TERAPII. NIGDZIE NIE JEST KRÓTKI. W EEG Biofeedbacku też nie jest krótki - szczególnie w bardzo nasilonych formach ADHD potrzeba więcej niż 30 spotkań terapeutycznych. Ale żaden lekarz który stosuje metodę EEG Biofeedback nie zostaje tylko u tej metody. Równocześnie z treningami daje rodzicom zalecenia dietetyczne, psychologiczne, pedagogiczne w celu wzmocnienia efektów terapii. Wielokrotnie uczymy jak powinny się dzieci w domu uczyć, mówimy o szkodliwości cocacoli, zup w proszku, maggi, napojów energizujących, o potrzebie dostatecznego snu spokoju, również umiejętności rozmowy z dzieckiem bez nerwowości, ze spokojem, zrozumieniem, miłością. Bowiem często ADHD u dziecka czy dorosłego nasila się w zaburzonych relacjach między rodzicami lub między rodzicami i prarodzicami, w szkole............
O skuteczności metody może Każdy z Państwa się przekonać jeśli dziecko będzie przez co najmniej 3-4 miesiące uczęszczać na treningi lub ćwiczyć w domu na psychowalkmanach koncentrację czy uspokojenie. Istnieje wiele publikacji naukowych nawet w internecie pod odpowiednim hasłem. Ponadto w roku 2005 Amerykańska Akademia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży określila EEG Biofeedback jako metodę skuteczną i godną polecenia w leczeniu ADHD. :)

Michaela Pakszys

Post 01-02-2007 11:14

EEG Biofeedback w szkołach i dostępność

Aparatura EEG Biofeedback w szkołach jest dostępna bezpłatnie dla dzieci. Organ nadzorujący może zwiększyć udział nauczycieli lub psychologów w procesie terapii tak, aby aparatura była wykorzystywana dla dobra potrzebujących - w tym mogą pomóc wyłącznie organizacje na miejscu tj.w danym województwie.

Michaela Pakszys

Post 01-02-2007 11:31

Ilość treningów EEGBFB

jest zależna od:
a.krzywej uczenia dziecka
b.stwierdzonych objawów ADHD
c.objawów towarzyszących (np.dysleksja, tiki itp.)
d.stopnia nieprawidłowości w EEG
d.regularności ćwiczeń (przerwy przedłużają okres treningu)
e.innych zaleceń i ich dotrzymywania (dieta, wychowanie)
f.odpowiedniego protokołu treningu i odpowiedniego prowadzenia przez personel medyczno-psychologiczno-pedagogiczny (zależy od doświadczenia i wiedzy)

Jeśli dziecko ma duże zaburzenia i kombinowane, należy wykonać każdorazowo przed EEGBFB mapę mózgu i EEG oraz spotkać się z lekarzem który kwalifikuje na terapię. Tam gdzie krzywa uczenia jest płaska należy wzmocnić treningi metodą AVS w domu dziecka (o.15-25 minut codziennie).
Treningi EEGBFB jest procesem naprawy ADHD, medycyna potrafi złagodzić nie zaś wyleczyć ADHD - liczba treningów odpowiednio prowadzonych średnio wynosi ok.40-50 do stałej poprawy objawu. Więcej niż 2 objawy nie można poprawić jednocześnie.
Tak to jest niewygoda terapii ale jest to terapia bez działań ubocznych i dodatkowo przyśpieszająca rozwój mozgu . Poprawa zapisu EEG jest obserwowana u większości trenowanych po dłuższym etapie czasu, tu chodzi o naprawę sieci nerwowych, które były bardzo długo zaburzone, więc nie jest możliwa natychmiastowa poprawa EEG.

ulka44

Post 09-02-2007 22:57

Niedawno powstał serwis dla szkolnych terapeutów EEG Biofeedback. Nie jest to niestety znana strona. Zarejestrowało się tam dopiero kilka osób. Można tam też znaleźć wykaz 230 placówek, które otrzymały system. Niżej podaję adres:

http://www.bajena.pl/Biofeedback

Jestem własnie taką szkolną teapeutką.

Pozdrawiam. Urszula

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-02-2007 23:05

Forum dostępne jest dopiero po zalogowaniu. Ponieważ nie widać co jest w środku, nie mam najmniejszej motywacji, żeby się logować.
Życzę szczęścia [...]

mango

Post 11-02-2007 09:54

Witam,
jako matka dziecka z ADHD, podzielam absolutnie sceptycyzm Dreptaka, ten cały biofeedback to moze i przyjemna zabawa, a moze i zmienia jakieś fale nie znam się na tym, dla mnie ważne są objawy.
Nie będę pisac do różnych prominentów jak chce pani doktor, aby nie nakręcać zwariowanej mody na biofeedback - to suszy kieszen!!!
A te dwiescie aparatow w szkolach to fikcja, one nie sa wcale do terapii adhd - maja rozne zastosowania, a słyszałam, czy czytałam na tym forum, ze stoja nie wykorzystane.
A wiec ktoś kto chciałby leczyć biofeedbeckiem i tak trafi do kregu specjalistow Pani doktor.

Korzystałam i korzystam z terapii preparatem adhd2, podchodziałam sceptycznie , wiele nie ryzykowałam ( nieco ponad 100 PLN ), a efekt przeszedł moje oczekiwania.

A jeżeli nie ,to nie byłoby to kilka tysięcy PLN.

I o to chodzi, to jest sedno sprawy.

pozdrowionka

Magda
warto rozmawiać

Michaela Pakszys

Post 12-03-2007 22:57

niezrozumienie

Szanowni Państwo, u podstaw terapii EEG Biofeedback jest zmiana zachowania dziecka. Neurofizjologicznie zachowanie to wzór EEG. Więc naprawiając wzór EEG zmieniamy zachowanie dziecka.
Więc to nie jest takie tam sobie naprawianie fal mózgowych ale celowe działanie krok po kroku.

Dziwi mnie, że jest tyle gorzkich słów, natomiast mało działania. Są aparaty nie ma ludzi . Kto ma się zająć tym problemem? odgórnie o tym nie wiedzą, przecież oprócz tego forum nikt się nie zgłasza do Ministerstwa ani nie pisze o tym. O lekach i ich działaniach niepożądanych na rozwijający się mózg pisać nie będę - jest dużo artykułów o tym można znależć. Metoda EEG Biofeedback aby była skuteczna potrzebuje: aparat i człowieka neuroterapeutę - życzliwego, kochającego dzieci, wykształconego i stale uczącego się. Wtedy ma sukces.

Panie Dreptak, zapraszałam Pana do EEG Instytutu. Nie mam dużo wolnego czasu, poświęcam go studiu EEG Biofeedbacku, przeważnie zagranicą ale jeśli Pan przyjdzie chętnie z panem porozmawiam między przyjęciami pacjentów. Ma Pan jako każdy pacjent czy rodzic dziecka moją pełną życzliwość i zrozumienie.

Michaela Pakszys

Post 12-03-2007 23:14

Spis placówek szkolnych z bezpłatnym EEG Biofeedback

Wykaz placówek:

Lp. Województwo Powiat / organ prowadzący Nazwa szkoły/ośrodka Kod poczt. Miejscowość Ulica/nr kier. Nr telefonu
1 Województwo dolnośląskie Dzierżoniów SOSW 58-240 Piława Górna Szkolna 5 0-74 8371248
2 Jawor SOSW 59-400 Jawor Paderewskiego 6 0-76 8702472
3 Lubin SOSW 59-300 Lubin Składowa 3 0-76 8411941
4 Lubin SOSW 59-300 Szklary Górne Szklary Górne 51 c 0-76 8448472
5 Środa Ślaska SOSW 59-100 Środa Ślaska Kilińskiego 33 0-71 3172181
6 Trzebnica Zespół Szkół Specjalnych 55-140 Żmigród Rybacka 17 0-71 3853331
7 Wrocław SOSW Nr 11 50-547 Wrocław Kamienna99/101 0-71 3361447
8 Wrocław SOSW Nr 10 51-616 Wrocław Parkowa 27 0-71 3482287
9 Wrocław SOSW Nr8 54-239 Wrocław Wejherowska 28 0-71 3502606
10 Ząbkowice Śląskie SOSW 57-200 Ząbkowice Ślaskie Proletariatczyków 9 0-74 8157826
11 Zgorzelec SOSW 59-900 Zgorzelec Armii Krajowej 10 a 0-75 7752471
12 Złotoryja SOSW 59-500 Złotoryja Staszica 2 0-76 8783372
13 Województwo kujawsko-pomorskie bydgoski Zespół Szkół Specjalnych (SP i G) 86-010 Koronowo Sobieskiego 16 0-52 3822929
14 inowrocławski Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego 88-100 Inowrocław Solankowa 21 0-52 3572836
15 m. Bydgoszcz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (SP i G) 85-201 Bydgoszcz Graniczna 12 0-52 3226085
16 m. Bydgoszcz Zespół Szkół Specjalnych nr 30 (SP i G) 85-149 Bydgoszcz Jesionowa 3a 0-52 3730626
17 m. Bydgoszcz Zespół Szkół Specjalnych nr 31 (SP i G) 85-085 Bydgoszcz Fordońska 17 0-52 3420112
18 m. Grudziądz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 86-300 Grudziądz Kasprowicza 4 0-56 4654323
19 m. Toruń Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (SP i G) 87-100 Toruń Żwirki i Wigury 19/21 0-56 6544778
20 mogileński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szerzawach (SP i G) 88-300 Mogilno Konopnickiej 0-52 3180077
21 nakielski Zespół Szkół Specjalnych (SP i G) 89-100 Nakło n. Not. Karnowo 0-52 3860049
22 sępoleński Zespół Szkół Specjalnych w Sępólnie (SP i G) z Filią w Więcborku 89-400 Sępólno Krajeńskie Hallera 29 0-52 3342686
23 świecki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (SP i G) 86-160 Warlubie Szkolna 8 0-52 3326162
24 świecki Zespół Szkół Specjalnych (SP i G) 86-106 Świecie Paderewskiego 5a 0-52 3330086
25 Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej (SP i G) 85-796 Bydgoszcz Akademicka 3 0-52 3447415 (10)
26 żniński Zespół Szkół Specjalnych (SP i G) 88-400 Żnin Mickiewicza 32 0-52 3025030
27 Województwo lubelskie biłgorajski Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy w Teodorówce/k Biłgoraja 23-400 Biłgoraj 0-84 6860644
28 biłgorajski Miejski Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi 23-400 Biłgoraj Sienkiewicza 12 0-84 6880337
29 chełmski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dorohusku 22-175 Dorohusk Graniczna 1 0-82 5661033
30 krasnostawski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie 22-300 Krasnystaw PCK 1 0-82 5762308
31 łukowski Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego 21-400 Łuków 11 Listopada 20 0-25 7982568
32 m. Biała Podlaska Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej 21-500 Biała Podlaska Sidorska 30 0-83 3433767
33 m. Chełm Zespół Szkół Nr 3 - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Chełmie 22-100 Chełm Wołyńska 1 0-82 5651194
34 m. Lublin Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo-Słyszącej w Lublinie im. Jana Pawła II w Lublinie 20-328 Lublin L. Herc 4 0-81 7441913
35 m. Zamość Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi - Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego 22-400 Zamość Peowiaków 30A 0-84 6385047
36 radzyński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radzyniu Podlaskim 21-300 Radzyń Podlaski Sitkowskiego 1b 0-83 3513009
37 świdnicki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kozicach Dolnych 21-050 Piaski 0-81 5847201
38 tomaszowski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim 22-600 Tomaszów Lubelski Wesoła 1 0-84 6659440
39 włodawski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie 22-200 Włodawa Partyzantów 13 0-82 5721336
40 Województwo lubuskie krośnieński SP nr 3 w Gubinie 66-620 Gubin Kresowa 48 0-68 359 51 28
41 krośnieński SOSzW 66-620 Gubin Piastowska 22, 0-68 3594486
42 m. Gorzów Specjalny Dzienny Ośrodek Opiek.-Wychowawczy, Terapeutyczno-Szkolny dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem 66-400 Gorzów Wlkp. Walczaka 42 B-7 0-95 722 60 97
43 Lubin Zespół Szkół Integracyjnych 59 - 300 Lubin M.Curie-Skłodowskiej 0-76 844 21 11
44 m. Zielona Góra Specjalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy 65-001 Zielona Góra Plac Powstańców Wlkp.4 0-68 325 40 97
45 międzyrzecki SP w Zespole Edukacyjnym 66-440 Skwierzyna Mickiewicza 26 0-95 7170035
46 międzyrzecki SP w Przytocznej 66-300 Przytoczna Jana Bosco 1 0-68 749 43 22
47 międzyrzecki SOSzW 66-300 Międzyrzecz Konstytucji 3 Maja 60 0-95 741 24 59
48 słubicki SOSzW 60-100 Słubice Al. Niepodległości 23 0-95 758 23 02
49 świebodziński SOSzW 66-200 Świebodzin Okrężna 4 0-68 475 51 18
50 swiebodziński ZSS w Lubuskim Ośrodku Rehabilitacujno-Ortopedyczym 66-200 Świebodzin Zamkowa 1 068 475 06 17
51 zielonogórski SOSzW 66-131 Cigacice Górzykowo, 0-68 3851234
52 zielonogórski SOSzW 66-100 Sulechów Łączna 1 0-68 3852204
53 zielonogórski Zespół Szkół Specjalnych przy Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży 66-003 Zabór 0-68 3274094
54 zielonogórski ZSS przy Ośrodku Leczenia Chorób Układu Oddechowego 66-120 Kargowa Wojnowo, 0-68 3525023
55 żagański SOSzW 68-100 Żagań X Lecia PL 19-21 0-68 478 77 77
56 żagański SOSzW 67-300 Szprotawa M.Kopernika 50 0-68 376 25 07
57 żarski SOSzW 68-300 Lubsko Szkolna 4, 0-68 3720316
58 żarski Specjalny Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy 68-200 Żary Spokojna 2, 0-68 3743058
59 Żarski ZSS 68-200 Żary Inwalidów 12, 0-68 3743603
60 Województwo łódzkie bełchatowski Szkoła Podstawowa nr 1 Integracyjna 97-400 Bełchatów ul. Dąbrowskiego 11 0-44 632 16 33
61 kutnowski Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 99-300 Kutno ul. Przemysłowa 6 0-24 254 74 39
Gimnazjum Specjalne nr 1
w Specjalnym Ośrodku
Szkolno-Wychowawczym nr 1
62 kutnowski Szkoła Podstawowa Specjalna nr 13 99-300 Kutno ul. Kościuszki 24 0-24 254 78 92
Gimnazjum Specjalne nr 2
w Specjalnym Ośrodku
Szkolno-Wychowawczym
dla Słabo Słyszących
63 łaski Szkoła Podstawowa Specjalna nr 6 98-100 Łask ul. Mickiewicza 6 0-43 875 26 37
Gimnazjum Specjalne nr 4
w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym
64 łęczycki Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum Specjalne
w Specjalnym Ośrodku
Szkolno-Wychowawczym 99-100 Łęczyca ul. Kaliska 13 0-24 721 35 85
Gimnazjum Specjalne
w Specjalnym Ośrodku
Szkolno-Wychowawczym
65 łowicki Szkoła Podstawowa Specjalna 99-400 Łowicz ul. Powstańców 1863 r. 12 0-46 837 57 72
Gimnazjum Specjalne
w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
66 m. Łódź Szkoła Podstawowa Specjalna nr 90 90-561 Łódź ul. Karolewska 32 0-42 635 17 86
Gimnazjum Specjalne nr 56
w Zespole Szkół Specjalnych nr 2
67 m. Łódź Szkoła Podstawowa nr 180 90-521 Łódź ul. Wólczańska 121/123 0-42 636 86 42
Gimnazjum Specjalne nr 67
w Specjalnym Ośrodku
Szkolno-Wychowawczym
dla Dzieci Słabo Słyszących
68 m. Piotrków Trybunalski Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi 97-300 Piotrków Tryb. ul. Jerozolimska 73 0-44 732 37 31
69 skierniewicki grodzki Szkoła Podstawowa Specjalna 96-100 Skierniewice ul. Nowobielańska 100 0-46 833 96 00
Gimnazjum Specjalne
w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
70 wieluński Szkoła Podstawowa Nr 5 98-301 Wieluń ul. Traugutta 18 0-43 843 42 75
z Oddziałami Integracyjnymi
71 zduńskowolski Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi 98-220 Zduńska Wola ul. Kilińskiego 27 0-43 823 31 43
72 zgierski Szkoła Podstawowa Specjalna nr 13
Gimnazjum Specjalne nr 4
w Specjalnym Ośrodku
Szkolno-Wychowawczym 95-100 Zgierz ul. Parzęczewska 46 0-42 715 25 67
Gimnazjum Specjalne nr 4
w Specjalnym Ośrodku
Szkolno-Wychowawczym
73 Województwo małopolskie krakowski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wych. 32-050 Skawina ul. Żwirki i Wigury 9 0-12 276 25 13
74 Kraków Zespół Szkół Specjalnych nr 11 30-821 Kraków ul. Dygasińskiego 25 0-12 658 08 14
75 m. Kraków Zespół Szkół Specjalnych nr 10 31-509 Kraków ul. Lubomirskiego 21 0-12 421 07 09
76 m. Kraków Specjalny Ośrodek Szkolno-Wych. nr 3 30-322 Kraków ul. Praska 64 0-12 269 35 50
77 Myślenice Specjalny Ośrodek Szkolno - Wych. 32-400 Myślenice ul. 3-go Maja 97b 0-12 272 13 04
78 Nowy Sącz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wych. 33-300 Nowy Sącz ul.Broniewskiego 1 0-18 441 58 20
79 Nowy Targ Specjalny Ośrodek Szkolno - Wych.nr 1 34-400 Nowy Targ ul.Jana Pawła II 85 0-18 266 24 08
80 Oświęcim Specjalny Ośrodek Szkolno - Wych. 32-600 Oświęcim ul. Kościelna 6 0-33 843 01 71
81 m. Kraków Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 3 ( Szkoła Podstawowa nr 158 , Gimnazjum Nr 25) 30-410 Kraków Strąkowa 3a 0-12 290 13 30
82 m. Kraków Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 4 ( Szkoła Podstawowa Nr 148 , Gimnazjum Nr 32) 30-809 Kraków Zabia 20 0-12 658 94 69
83 Województwo mazowieckie ciechanowski Szkoła Podstawowa nr 7 z Odziałami Integracyjnymi im Jana Pawła II 06-400 Ciechananów Czarnieckiego 40 0-23 672 22 46 673 40 11
84 ciechanowski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 06-400 Ciechanów Sienkiewicza 13 0-23 672 28 89
85 garwoliński Szkoła Podstawowa Specjalna w Specjalnym Osrodku Szkolno- Wychowawczym w Przyłęku 08-460 Sobolew Przyłęk 25 0-25 683 36 02
86 garwoliński Szkoła Podstawowa Specjalna w Zespole Szkół Specjalnych Nr 2 w Garwolinie 08-400 Garwolin Aleja Legionów 11 0-25 682 22 51
87 grójecki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 26-420 Nowe Miasto Koźmińskiego 9 0-48 674 10 38
88 m. Ostrołęka Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrołęce 07-410 Ostrołęka Traugutta 9 0-29 760 22 37
89 m. Płock Szkoła Podstawowa z Oddziałami Intefracyjnymi Nr 23 im. Armii Krajowej 09-409 Płock Walecznych 20 0-24 263 48 48
90 m. Siedlce Szkoła Podstawowa Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Siedlcach 08-110 Siedlce Sienkiewicza 20 0-25 632 26 25
91 m. Węgrów Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Węgrowie 07-100 Węgrów Kościuszki 16 0-25 792 30 97
92 m.st.Warszawa Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Słabosłyszących 00-225 Warszawa Zakroczymska 6 0-22 831 28 77
831 32 00
93 m.st.Warszawa Szkoła Podstawowa dla Niesłyszących Nr 226 00-499 Warszawa Pl. Trzech Krzyży 4/6 0-22 628 63 08
94 m.st.Warszawa Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 213 00-139 Warszawa Elektoralna 12/14 0-22 620 39 31
95 m.st.Warszawa Szkoła Podstawowa nr 342 03-138 Warszawa Strumykowa 21a 0-22 676 53 80
96 m.st.Warszawa Szkoła Podstawowa Specjalna nr 327 02-323 Warszawa Radomska 13/21 0-22 659 56 75
97 m.st.Warszawa Ośrodek Szkol.-Wych.-Reh. TPD Helenów 04-725 Warszawa Hafciarska 80/86 0-22 812 10 18
98 m.st.Warszawa Zespół Szkół Integacyjnych 02-914 Warszawa Św.Bonifacego 10 0-22 642 98 44
99 makowski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Mazowieckim 06-200 Maków Mazowiecki Mickiewicza 39 A 0-29 717 14 81
100 ostrowski Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowi Mazowieckiej 07-300 Ostrów Mazowiecka Podstoczysko 24 A 0-29 746 20 97
101 otwocki Szkoła Podstawowa 05-462 Zagórze 0-22 789 90 06
102 wyszkowski Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku 07-221 Brańszczyk Jana Pawła II 30 0-29 742 14 78
103 Województwo opolskie Brzeg Zespół Szkół Specjalnych przy SOSW 49-200 Grodków Krakowska 31 0-77 415 54 88
104 Brzeg Zespół Szkół Specjalnych 49-300 Brzeg Mossora 4 0-77 416 35 71
105 Kędzierzyn-Koźle Zespół Szkół Specjalnych 47-220 Kędzierzyn-Koźle Krasickiego 10 0-77 482 35 64
106 Kluczbork Zespół Szkół Specjalnych przy SOSW 46-200 Kluczbork Sienkiewicza 27 0-77 418 23 89
107 Nysa Zespół Szkół Specjalnych przy SOSW 48-300 Nysa Kordeckiego 2 0-77 433 22 26
108 Olesno Zespół Szkół Specjalnych przy SOSW 42-780 Dobrodzień Piastowska 35 0-77 357 52 48
109 Opole Zespół Szkół Specjalnych 45-005 Opole Książąt Opolskich 21 0-77 423 04 40
110 Prudnik Zespół Szkół Specjalnych 48-200 Prudnik Mickiewicza 10 0-77 436 35 30
111 Prudnik Zespół Szkół Specjalnych przy SOSW 48-250 Głogówek Batorego 2 0-77 437 29 29
112 Strzelce Opolskie Zespół Szkół Specjalnych 47-100 Strzelce Opolskie Ks. Wajdy 3 0-77 461 28 82
113 Zdzieszowice Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi 47-330 Zdzieszowice Nowa 3 0-77 484 52 30
114 Województwo podkarpackie dębicki Zespół Szkół Specjalnych 39-200 Dębica Matejki 22 0-14 6778598
115 dębicki Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi 39-206 Pustków Pustków Osiedle 34 0-14 6818811
116 jarosławski Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy 37-500 Jarosław Jana Pawła II 30 0-16 6212431
117 kolbuszowski Szkoła Podstawowa 36-100 Kolbuszowa Dolna Wiejska 90 0-17 2252434
118 leski Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy 38-600 Lesko Smolki 4 0-13 4696423
119 leżajski Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy 37-300 Leżajsk Mickiewicza 76 0-17 2420254
120 lubaczowski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Resocjalizacyjnych 37-600 Lubaczów Kościuszki 145 0-16 6321908
121 m. Krosno Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 38-400 Krosno Wojska Polskiego 14 0-13 4367241
122 m. Przemyśl Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 37-701 Przemyśl Czarnieckiego 27 0-16 6760400
123 m. Przemyśl Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi 37-700 Przemyśl Grunwaldzka 81 0-16 6702915
124 m. Rzeszów Zespół Szkół Specjalnych 35-215 Rzeszów Marszałkowska 24a 0-17 8533377
125 m. Tarnobrzeg Zespół Szkół Specjalnych 39-400 Tarnobrzeg M. Dąbrowskiej 10a 0-15 8228975
126 mielecki Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy 39-300 Mielec Królowej Jadwigi 1 0-17 5862916
127 ropczycko-sędziszowski Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy 39-100 Ropczyce Kardynała Wyszyńskiego 9 0-17 2218382
128 sanocki Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy 38-500 Sanok Konarskiego 10 0-13 4630925
129 Województwo podlaskie augustowski Publiczne Gimnazjum Nr 3 16-300 Augustów ul. Mickiewicza 1 0-87 643 29 33
130 grajewski Zespół Szkół Specjalnych 19-200 Grajewo ul. Ełcka 11 0-86 272 31 15
131 m. Białystok Zespół Szkół Nr 13 (specjalne) 15-029 Białystok ul. Słonimska 38 0-85 741 56 61
132 m. Białystok Publiczne Gimnazjum Nr 4 15-472 Białystok ul. Ciepła 32 0-85 664 22 71
133 m. Białystok Publiczne Gimnazjum Nr 5 15-337 Białystok ul. Pułaskiego 25 0-85 746 56 30
134 m. Białystok Publiczne Gimnazjum Nr 17 Integracyjne 15-757 Białystok ul. Łagodna 10 0-85 664 46 80
135 m. Białystok Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego 15-476 Białystok ul Poleska 27 0-85 675 06 61
136 m. Białystok Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Kazimierza Pułaskiego 15-337 Białystok ul. Pułaskiego 25 0-85 742 03 64
137 m. Łomża Zespół Szkół Specjalnych Nr 8 18-400 Łomża ul. Nowogrodzka 4 0-86 216 57 64
138 m. Łomża Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II 18-400 Łomża ul. Niemcewicza 17 0-86 218 90 10
139 m. Łomża Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława Staszica 18-400 Łomża ul. Polna 40a 0-86 216 20 38
140 m. Suwałki Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1 16-400 Suwałki ul. Przytorowa 8 0-87 566 29 53
141 siemiatycki Publiczne Gimnazjum Nr 2 17-300 Siemiatycze ul. Gen. Wł. Andersa 4 0-85 655 67 71
142 sokólski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka 16-100 Sokółka ul. Osiedle Zielone 1A 0-85 711 26 78
143 zambrowski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy 18-300 Długobórz I /5 0-86 271 84 16
144 Województwo pomorskie bytowski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 77-100 Bytów Styp.-Rekowskiego 1 0-59 822 25 89
145 chojnicki Zespół Szkół Specjalnych 89-650 Czersk Batorego 15 0-52 398 48 05
146 kartuski Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy 83-330 Żukowo Gdyńska 7 0-58 681 83-71
147 kartuski Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy 83-300 Kartuzy 3 Maja 34 0-58 681 08 73
148 kościerski Specjalny Osrodek Szkolno - Wychowawczy 83-400 Kościerzyna Słoneczna 1 0-58 686 34 33
149 lęborski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy 84-300 Lębork M.Reja 18 0-59 862 15 77
150 m. Gdańsk Zespół Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 27 80-332 Gdańsk-Ol Piastowska 35/37 0-58 558 31 13
151 m. Gdańsk Zespół Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 28 80-882 Gdańsk Karpia 1 0-58 301 24 48
152 m. Gdańsk Specjalny Ośrodek Szkolno-Terapeutyczny dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem 80-365 Gdańsk Dąbrowszczaków 28 0-58 553 40 32
153 m. Gdynia Specjalny Ośrodek Szkolno-WychowawczyNr 2 81-184 Gdynia Energetyków 13 0-58 621 95 10
154 m. Słupsk Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy 76-200 Słupsk Krasińskiego 19 0-59 842 24 92
155 malborski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy 82-200 Malbork Jagiellońska 79 0-55 272 32 42
156 nowodworski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy 82-100 Nowy Dwór Gd. Warszawska 52 0-55 247 23-21
157 pucki Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy 84-100 Puck Zamkowa 5 0-58 673 22 50
158 wejherowski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 84-200 Wejherowo Sobieskiego 279, Jagiellońska 10 0-58 672 22 05
159 wejherowski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 dla Niesłyszących 84-200 Wejherowo Sobieskiego 279 0-58 672 23 41
160 Województwo śląskie będziński SOSW w Będzinie 42-500 Będzin 11 Listopada 7 0-32 2674612
161 cieszyński Specjalny Ośrodek Szkolno -Wych. 43- 400 Cieszyn Wojska Polskiego 3 0-33 852 07 44
162 Gliwice Szkoła Podstawowa Nr 10 44-100 Gliwice Ligonia 36 0-32 231 88 61
163 Katowice Zespół Szkół Integacyjnych nr 1 40-816 Katowice Bocheńskiego 149 0-32 254 45 96
164 Katowice Zespół Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących 40-126 Katowice Grażyńskiego 17 0-32 258 43 59
165 lubliniecki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
dla Niesłyszących i Słabosłyszących 42-700 Lubliniec Stalmacha 90 0-34 356 32 41
dla Niesłyszących i Słabosłyszących
166 m. Bielsko-Biała Zespół Szkół dla Dzieci Niesłyszących 43-300 Bielsko-Biała Kamienicka 11a 0-33 812 53 08
167 m. Bielsko-Biała Szkoła Podstawowa Nr 6 Integracyjna 43- 300 Bielsko-Biała Brodzińskiego 3 0-33 812 49 35
168 m. Bytom Zespół Szkół nr 5 (SP 39, G 18) 41-908 Bytom Pl. Słoneczny 1 0-32 787 03 80
169 m. Częstochowa Zespół Szkół Specjalnych Nr 28 42-200 Częstochowa św.Barbary 9/11 0-34 324 46 52
170 m. Częstochowa Szkoła Podstawowa 42-200 Częstochowa Al.Wojska Polskiego 130 0-34 323 13 81
z Oddziałami Integracyjnymi Nr 17
171 m. Jaworzno Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddz. Integr. w Jaworznie 43 609 Jaworzno Ławczana 12 0-32 6165961
172 tarnogórski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowaczy 42-600 Tarnowskie Góry ul. Strzeców Bytomskich 7 0-32 285 28 93
173 pszczyński Zespół Szkół Nr 3 Specjalnych 43-200 Pszczyna Zamenhofa 5 0-32 210 03 40
174 Ruda Ślaska Zespól Szkół Nr 4 Specjalnych S P S Nr 11, G S Nr 15 41-711 Ruda Śląska Bielszowicka 108 0-32 242 01 07
175 Dąbrowa Górnicza Zespół Szkół Specjalnych nr 5 41 - 300 Dąbrowa Górnicza Mireckiego 28 0-32 262 35 38
176 Rybnik SOSW - SP nr 7, G nr 15 44-200 Rybnik Piasta 35 0-32 422 23 86
177 wodzisławski SOSW - SP, G, ZSZS 44-300 Wodzisław Śl Kopernika 71 0-32 455 23 00
178 Zabrze Szkoła Podstawowa Nasz Dom Gimnazjum Nasz Dom 41-806 Zabrze Wyciska 5 0-32 271 43 52
179 Tychy Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy 43-100 Tychy Filaretów 5 0-32 218 00 50
180 żywiecki Specjalny Ośrodek szkolno - Wych. 34- 300 Żywiec Kopernika 77 0-33 861 32 71
181 Województwo warmińsko-mazurskie Morąg SOSW 14 - 300 Morąg Szymanowo 0-89 757 45 69
182 bartoszycki Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 11-201 Bartoszyce Limanowskiego 9 0-89 762 28 71
183 elbląski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 82-300 Elbląg Kopernika 27 0-55 234 59 72
184 elbląski Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej 14-400 Pasłęk Zielonka Pasłęcka 17 0-55 248 70 70
185 giżycki Dzienne Centrum Aktywności 11-500 Gizycko Dąbrowskiego 15 0-87 429 29 09
186 kętrzyński Szkoła Podstawowa Nr 5 11-400 Kętrzyn Kazimierza Wielkiego 12 0-89 751 81 71
187 mrągowski Zespół Szkół Specjalnych 11-700 Mrągowo Królewiecka 42 0-89 741 20 24
188 mrągowski Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczy 11-730 Mikołajki Kolejowa 13 0-87 421 99 81
189 olecki Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Głuchych 19-400 Olecko Słowackiego 2 0-87 520 30 62
190 olsztyński Zespół Placówek Edukacyjnych 10-685 Olsztyn Turowskiego 1 0-89 542 85 09
191 olsztyński Zespół Placówek Specjalnych 10-561 Olsztyn Żołnierska 18 0-89 539 34 82
192 olsztyński Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi 10-686 Olsztyn Wańkowicza 1 0-89 542 90 15
193 ostródzki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 14-310 Miłakowo Olsztyńska 9a 0-89 758 74 06
194 ostródzki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 14-100 Ostróda Grunwaldzka 13 0-89 646 26 51
195 szczycieński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 12-100 Szczytno Korczaka 4 0-89 624 21 06
196 węgorzewski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 11-601 Węgorzewo Zamkowa 34 0-87 427 27 18
197 Województwo wielkopolskie gostyński Zespół Szkół Specjalnych 63-800 Gostyń Brzezie 40 0-65 572 11 66
198 kolski Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi 62-600 Koło ul. Kolejowa 5 0-63 272 10 88
199 kościański Zespół Szkół Specjalnych 64-000 Kościan ul. Marii Konopnickiej 1 0-65 512 29 31
200 leszczyński Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy 64-130 Rydzyna Plac Zamkowy 1 0-65 538 85 92
201 leszczyński Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Rehab. - Leczniczym dla dzieci i młodzieży 64-113 Osieczna Ulica Zamkowa 2 0-65 5203495
202 leszczyński Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Rehab. - Profilkt.dla dzieci i młodzieży 64-120 Krzemieniewo Górzno 40 0-65 536 0020
203 m. Kalisz Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy dla Dzieci Słabo Słyszących i Niesłyszących 62-800 Kalisz ul. Kordeckiego 19 0-62 502 35 55
204 m. Kalisz Specjalny Ośrodek Wychowawczy (internat) 62-800 Kalisz ul. T. Kościuszki 24 0-62 502 53 50
205 m. Konin Zespół Szkół dla Dzieci Przewlekle Chorych
przy WSZ 62-510 Konin ul. Wyszyńskiego 1 0-63 245 61 45
przy WSZ
206 m. Konin Szkoła Podstawowa nr 15 62-504 Konin ul. Turkusowa 1A 0-63 244 23 75
207 m. Leszno Zespół Szkół Specjalnych 64-100 Leszno ul. Jana Pawła II 10 0-65 520 40 04
208 m. Leszno Szkoła Podstawowa nr 13 64-100 Leszno ul. Rejtana 1 0-65 526 75 95
209 m. Leszno Gimnazjum nr 7 64-100 Leszno ul. Rejtana 1 0-65 526 75 39
210 m. Poznan Ośrodek Szk. - Wych. dla Dzieci Niesłyszących 61-127 Poznań Bydgoska 4a 0-61 877 57 19
211 m. Poznań Zespół Szkół Specjalnych nr 104 61-536 Poznań Sikorskiego 29 0-61 833 05 30
212 nowotomyski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy 64-360 Zbąszyń Zbąskich 7 0-68 384 60 52
213 ostrzeszowski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy 63-500 Ostrzeszów ul. Gen. Sikorskiego 19 0-62 732 07 16
214 pilski Zespół Szkół Specjalnych 89-310 Łobżenica ul. Złotowska 14 0-67 286 00 20
w ramach Młodz. Ośrodka Wychowawczego
215 pilski Zespół Szkół Specjalnych 64-810 Kaczory Rzadkowo 0-67 283 11 39
przy Domu Pomocy
216 rawicki Zespół Szkół Specjalnych 63-900 Rawicz ul. Grota Roweckiego 9f 0-65 546 15 07
217 turecki Szkoła Podstawowa nr 5 62-700 Turek Os. Wyzwolenia 7A 0-63 289 1831
218 wągrowiecki Zespół Szkół Specjalnych w MOWD-R 62-085 Skoki Antoniewo 0-61 812 42 51
219 wolsztyński Szkoła Podstawowa nr 5 64-200 Wolsztyn ul. Żegockiego 1 0-68 384 21 58
220 Województwo pomorskie białogardzki Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II 78-200 Białogard Zamoyskiego 0-94 312 52 30
221 kamieński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 72-400 Kamień Pomorski Wolińska 9A 0-91 38 21 794
222 kołobrzeski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy "Okruszek" 78-100 Kołobrzeg Brzozowa 2 0-94 35 49 670
223 Koszalin Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 21 75-431 Koszalin Spasowskiego 14 0-94 345 79 97
224 Police Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 72-004 Tanowo Leśna 91 0-91 3126612
225 Police Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 72-010 Police Korczaka 9-11 0-91 455 45 66
226 Sławno Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy W Podgórkach 76-129 Ostrowiec Podgórki 30 0-94 31 08 492
227 Szczecin Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 5 (dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania) - od 1.09.06 r. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 2 70-382 Szczecin Jagiellońska 58 0-91 4842406
228 Szczecin Szkoła Podstawowa nr 74 70 - 781 Szczecin Seledynowa 50 0-91 463 17 91
229 Szczecinek Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 78-400 Szczecinek Świątki 12 0-94 3731057
230 Świnoujście Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 72-600 Świnoujście Piastowska 0-91 321 54 26

viki

Post 15-03-2007 11:57

Niestety, udało się nam dostać na terapię Biofeedbackiem w Wodzisławiu Śl. Dostałam informację, że jest on tylko :??: dla dzieci z danej szkoły. :cry:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-03-2007 14:23

Viki
Na poprzedniej stronie było coś na ten temat.
Zażądaj odmowy na piśmie i natychmiast z awanturą do kuratorium, gminy i gdzie ci jeszcze przyjdzie do głowy.
Nic nie stracisz, a może zyskasz.

viki

Post 15-03-2007 18:52

Dziękuję Ci Dreptaku. Jak zwykle mądrze radzisz - nic nie stracę, a mogę zyskać. :) Dzięki za podpowiedź.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-03-2007 12:22

Re: Spis placówek szkolnych z bezpłatnym EEG Biofeedback

Michaela Pakszys pisze:
71 m. Jaworzno Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddz. Integr. w Jaworznie 43 609 Jaworzno Ławczana 12 0-32 6165961

No, i właśnie ta szkoła ma, ale sie nie podzieli! Bo ponoć mają podpisaną umowę z MEN na wykorzystywanie aparatury tylko dla uczniów swojej szkoły. Jako rodzic ucznia nie z tej szkoły nawet nie mam co liczyć na to, że mi odpowiedzą na piśmie odmownie, bo nie jestem dla nich stroną!!
Jest to była szkoła mojego syna, z której go zabrałam zanim go zniszczyli doszczętnie, więc mam o nich jak najgorszą opinię, ale ta rozmową, która przed chwilą uskuteczniłam, wyprowadziła mnie z równowagi.
Gdzie znajdę przepis, że powinni udostępnić?
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 19-03-2007 12:28

Pani Michaelo
Czy możemy prosić o pomoc w tej sprawie?
Na jakich zasadach szkoły dostały ten sprzęt?
Czy mają ograniczenia co do wykorzystania?

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-03-2007 14:08

Pani Michaelo, byłabym wdzięczna za wskazówki, jak rozegrać tę sprawę w powyższej sytuacji. Czy są na to jakieś odgórne przepisy, ze powinni udostępnić, gdzie sie odwołać, jesli odbyła się tylko rozmowa telefoniczna, a na piśmie nawet nie odpowiedzą. Na jakich zasadach to się rządzi, bo p. dyrektor mi odpowiedziała,że żadnych szczegółów dotyczących warunków umowy (pomiędzy szkołą a MEN) nie może mi zdradzić, bo nie jestem stroną.
Monika

Michaela Pakszys

Post 19-03-2007 14:12

jak się dostać na bezpłatny EEGBFB

rozmawiałam z Dpt.w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Chodzi tutaj o pewną interpretację. Mianowicie EFS który finansował zakup obwarował placówki tym że będzie na aparatach wykonywana terapia dla dzieci w szkolnych placówkach, które je otrzymały bezpłatnie. Kropka.Tylko od Organow Założycielskich i Nadzoru na miejscu zależy czy rozszerzą działalność czy nie. To nie jest sprawa Warszawy ale miejscowych możliwości. Więcej na ten temat będzie wiadomo w miesiącu kwietniu po spotkaniu w Warszawie wszystkich terapeutów pracujących z tą metodą.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-03-2007 14:19

Re: jak się dostać na bezpłatny EEGBFB

Michaela Pakszys pisze:Tylko od Organow Założycielskich i Nadzoru na miejscu zależy czy rozszerzą działalność czy nie.

Kim są te Organy Załozycielskie i Nadzoru? Kto za tym stoi: urząd miejski, Kuratorium, Rada rodziców w szkole?
Monika

Michaela Pakszys

Post 19-03-2007 14:25

nie wiem

chyba wszystkie razem

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-03-2007 14:37

Rozmawiałam z Panią w kuratorium Oświaty w Sosnowcu, która mnie poinformowała, że Organem Załozycielskim i Nadzoru dla szkoły jest Wydział Edukacji Urzędu Gminy. Tam należy kierować pisma w tej sprawie. Kuratorium nie jest tu jednostką nadzoru, gdyż oni pełnią funkcje kontrolną w zakresie procesów dydaktycznych, wykształecnia nauczycieli etc, natomiast za sprzęt, który jest w posiadaniu szkoły odpowiada gmina, gdyż ona jest jego właścicielem. Pani w kuratorium wyraziła zdziwienie, że nikt ich nawet nie poinformował, że taki sprzęt jest w szkole i była bardzo niemile zdziwiona, że odmówiono mi pomocy, gdyż dobro dziecka - niezależnie jakiej szkoły jest to uczeń - powinno być celem nadrzędnym. Zapewniła mnie o swojej pomocy, jeżeli tylko wyślę pismo do Wydz. Edukacji z kopią do kuratorium. Zaproponowało również rozmowę z dyrektorem szkoły, ale narazie poprosiłam, aby się wstrzymała, że to ja najpierw napisze pismo.
Monika

Michaela Pakszys

Post 19-03-2007 14:48

cieszę się

że Pani działa skutecznie. Czasami wystarczy dobra wola, pismo, telefon, spotkanie i jest tak jak wszędzie by miało być. Brawo. Pani jest kobietą czynu.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-03-2007 14:53

Jutro z rana zabieram się za pismo do wydz. edukacji, bo dziś już jestem za bardzo wkurzona :twisted:,a pismo musi być po trosze dyplomatyczne (ale tylko po trosze). To będzie juz moja druga "walka" z miastem o prawo do leczenia, pierwszą przegrałam, zobaczymy jak będzie w tym przypadku.
Monika

viki

Post 19-03-2007 16:09

Ja rozmawiałam z Panią dyrektor szkoły w sprawie Biofeedbacku i mogę stwierdzić że jestem po części mile zaskoczona. Wykazała chęć pomocy, bo jak mówiła ona nie odmawia dziecku pomocy. :) Pani, która obsługuje Biofeedback powiedziała, bym przyjechała z rozpisanym planem lekcji syna, to być może uda się go gdzieś umieścić. Jednak obawiam się o prawidłowość przeprowadzonej terapii, gdyż jak mówiła mógłby tam być wtedy jak gabinet byłby wolny (bez dzieci z tej szkoły) a ona miałaby inne zajęcia, bo nie ma kiedy tego robić, a dla samej idei nikt nie chce pracować :cry: ( a jednak mało osób, które obsługują te urządzenia i mało pieniędzy). W takim przypadku nie wiem czy ma sens staranie się o to (czy wszystko będzie praidłowo przeprowadzone i nie przyniesie więcej szkody niż pożytku)

Michaela Pakszys

Post 19-03-2007 16:27

terapia eeg biofeedback

Z kazdej szkoły są przeszkoleni jeden aż trzech pedagogów, psychologów, logopedów.(różna liczba w różnych ośrodkach) w trenowaniu koncentracji uwagi. relaksie. uspokojeniu oraz poprawie zaburzeń procesu uczenia - taki jest zakres pracy specjalistów w szkołach.
Inne zaburzenia i choroby nie trenują - takie treningi są prowadzone pod kontrolą lekarza.
W czasie treningu EEGBFB terapeuta naprowadza dziecko na prawidłową drogę naprawy za pomocą EEG Biofeedbacku. Śledzi wyniki, daje pozytywne afirmacje i sugestię, wybiera najlepszy sposób terapii.
Etyka terapeuty mówi o pełnym wykorzystaniu czasu treningu dla dobra dziecka. Terapeuta jest cały czas obecny w czasie terapii ciałem i myślą z dzieckiem.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 19-03-2007 16:56

mtmonika pisze:Jutro z rana zabieram się za pismo do wydz. edukacji, bo dziś już jestem za bardzo wkurzona :twisted:

Trzymam za Ciebie kciuki, Monika! Jeśli mogę radzić, to napisz pismo teraz póki jesteś wkurzona, a jutro je sobie przed wysłaniem złagodzisz. Ja poczekałam, potem porwał mnie wir następnych spraw (załatwianie orzeczenia, tworzenie Grupy Wsparcia, przeprowadzka, latanie do szkół małego i dużego) i do tej pory nic nie napisałam :oops: . A też powinnam cholera w tej sprawie walczyć :( .

Nikita

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: córka ADHD

Post 20-03-2007 17:11

I jak tam" wojna o bifeedback"w SP,7? [smilie=hi ya!.gif] [smilie=kiss of love.gif]
Zawsze kiedyś wstaje znów wstaje słońce!!!

golombek

Wsparcie

Post 21-03-2007 19:34

Moich parę tysięcy poszło w błoto, żadnych zmian w koncentracji, impulsywności i nadruchliwości nie było u Kuby, mimo zapewnień pani Michaeli, że skutek terapii jest rewelacyjny :(

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 25-03-2007 22:59

ulka44 pisze:Niedawno powstał serwis dla szkolnych terapeutów EEG Biofeedback. Nie jest to niestety znana strona. Zarejestrowało się tam dopiero kilka osób. Można tam też znaleźć wykaz 230 placówek, które otrzymały system. Niżej podaję adres:

http://www.bajena.pl/Biofeedback

Jestem własnie taką szkolną teapeutką.

Pozdrawiam. Urszula

dreptak pisze:Forum dostępne jest dopiero po zalogowaniu. Ponieważ nie widać co jest w środku, nie mam najmniejszej motywacji, żeby się logować.
Życzę szczęścia [...]

To forum można już czytać bez logowania się.
Dokładny adres to:
http://www.bajena.pl/terapeuta/modules.php?name=Forums
Następna

Wróć do Leczenie