Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Kinezjologia - czy pomaga?

Moderator: Moderatorzy

agnysek

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-06-2006 14:08

Kinezjologia - czy pomaga?

Witam,
polecono mi te ćwiczenia dla 4-latka. On nie może wytrzymać kilku sekund w jednjepozycji a tak zaleca sie wykonuj powowli przez minutę.
Czy ktoś wie czy w praktywce kinezjologia pomaga "nader ruchliwym", które ćwiczenia w szczególności?

missblack

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 01-07-2006 07:21

Witaj!
Nam, niestety, nie było dane stwierdzenie, czy to pomaga, bo z naszym dzieckiem nie da się ćwiczyć. Wydrukowałam sobie sporo ćwiczeń z kinezjologii i z dużym zapałem zabrałam się do ćwiczeń. Mi wychodziły przepięknie, ale Ala .... tylko jęczała, że są durne. Próbowałam żartować, porównywać te słonie i ósemki do różnych rzeczy, ale na marne. Powolne ruchy są po prostu za nudne dla takiego dziecka. Myślę, że w grupie z innymi dziećmi byłoby lepiej. Terapeuta podpowiedział, aby próbować różnych ćwiczeń i przyglądać się, które najbardziej interesują dziecko. Ale co, kiedy dzieciak po jednym ćwiczeniu ucieka znowu postakać ?
Nam się nie udało. Może odezwą się inni, którzy mają sposoby na te wiercipięty. Z chęcią poczytam. [smilie=hi ya!.gif]
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

Anka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 01-07-2006 21:44

Ćwiczenia Denninsona to przekleństwo mojego syna.odmówił chodzenia na reedukację bo Pani je wprowadziła i prawdę mówiąc nie bede go zmuszać.Powiedział ,że są idiotyczne.Zreszta ja mam wiele wątpliwości nie tyle do zwierzątek co do gimnastyki mózgu jako takiej. :roll:
Niezdiagnozowana Mama 12 latka zdiagnozowanego i 5 latki

agnysek

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 02-07-2006 14:20

a ja myslałam że tylko mój syn odmawia wykonywania bo jest jeszcze mały - 4 lata.
Od tygodnia z nim próbuje ćwiczyć ale tak naprawdę nie udaje się nic zrobić dokładnie z intrukcją stąd było moje pytanie o wasze wyniki, a tu prosze ... innym tez idzie oprornie
a może jednak ktos ma jakies sukcesy .... prosze podzielcie się wtedy bedzie mi łatwiej próbować dalej :-)

Wróć do Leczenie