Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

DHA (Omega 3) - pomaga na pamięć i koncentrację w ADHD

Moderator: Moderatorzy

Lavandula

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 28-06-2017 16:45

DHA (Omega 3) - pomaga na pamięć i koncentrację w ADHD

Hej udało mi się dużo sobie pomóc w zakresie pamięci i koncentracji jako osoba dorosła stosując duże dawki 3000 mg DHA (Omega 3) na dzień.

Mam lepszą pamięć i koncentrację, już tak się nie mylę i nie mam takich zawiech. Obecnie już zawsze ogarniam co kto mówi. Polecam z całego serca obyście i wy już się nie męczyli jak ja wcześniej :). Po paru tygodniach poprawiło się bardzo, miałam wrażenie że problemy całkowicie lub prawie znikły. Po jakimś czasie zmniejszyłam dawkę. Dobrze to działa szczególnie na podtyp ADHD głównie z zaburzeniami koncentracji, Add.

Pomysł zaczerpnęłam z książki lekarza i naukowca "Grain Brain. Zbożowa głowa - Perlmutter David", który podaje sposób/wykaz leczenia ADHD za pomocą diety i suplementów. Brałam taką dawkę ponieważ badania innych naukowców wygrzebane w necie wykazywały skuteczność takowej na różne schorzenia neurologiczne-psychiczne. Stosowałam: Tran norweski o aromacie cytrynowym i Omegamed Pregna DHA.

P.S. Prócz tego stosuję dietę i probiotyki,leki na jelita bo jak tego nie trzymam to się pogarsza. Ci którym udało się to wyleczyć/podleczyć robią podobne rzeczy co ja i można znaleźć ich historie m.in. na Youtube. Jeśli ktoś zechce opiszę swoją historię i to jak dokładnie to wyleczyłam/podleczyłam.

Kto szuka nie błądzi, mi się udało. Życzę wam zdrówka. :)

tama

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 13-07-2017 22:16

Oczywiście, że kwasy omega są bardzo ważne w diecie. Z tym się pewnie wszyscy zgodzą. Ale z drugiej strony można przedawkować dodawane do nich witaminy, A czy D.
No i czystość tych najczyściejszych norweskich może być wątpliwa,
Poczytaj http://niepoprawnipolitycznie.com/nabic ... im-tranie/
syn już studiuje rocznik 95; dysgrafia, dyslekcja stwierdzone, ADHD niestwierdzono, ale ma wszelkie objawy

wlazkotnaplot

Dzieci: 14 LAT ADD

Post 16-07-2017 20:36

Pisz!!!! Chłonę wszystko na temat Add

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-07-2017 18:53

tama pisze:Oczywiście, że kwasy omega są bardzo ważne w diecie. Z tym się pewnie wszyscy zgodzą.
Ja się nie zgodzę.

Lavandula

Post 20-07-2017 23:18

Tama dziękuje za informacje. Temat był mi znany już wcześniej, czytałam podobne artykuły. Do Wlazkotnaplot - napiszę osobny post na ten temat (zobacz też inne wiadomości które napisałam, może też Ci się coś przyda z info.).

Bardziej boję się leków niż witamin, jeszcze nic mi nie zaszkodziło narazie, a pomogło. (faktycznie można przedawkować sztuczne witaminy, ponoć naturalnych z jedzenia nie można). Jak mówiłam zmniejszyłam dawkę bo mi już pomogła. Z omeg 3 stosowałam doraźnie rożne rzeczy: olej lniany, siemię lniane (ziarenka), orzechy włoskie, (przy czym ze źródeł roślinnych konwersja na DHA jest starałam się jeść ryby

Natomiast dopiero te duże dawki DHA z tranu były skuteczne w dość krótkim czasie, ok 2-3 tygodni. Myślę ze po prostu uzupełniłam niedobory, które wcześniej pewnie trudno mi było uzupełnić innymi rzeczami które jadłam lub brałam doraźnie.

Lavandula

Post 09-06-2018 22:57

Efekty wyleczenia utrzymują się. Dha - omegi 3 + dieta rozwiązały sprawę. I gdy uczę się nie mam już problemu z pamięcią, niecierpliwością. Życzę wam także wyzdrowienia i spokoju, bo szkoda mi was, tego jak cierpicie bo wiem jak to jest. Ciekawe że proste rozwiązania są skuteczne, tak że trudno uwierzyć w coś prostego.

Wróć do Leczenie