Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

samooklaleczenie

Moderator: Moderatorzy

baku83

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 28-11-2005 15:19

samooklaleczenie

Mam 22 lata Pierwszy raaaz oklaczeylem sie 2lata temu przypaljac sobie skore zaplkami potem nozem robilem ciete rany a na koniec rozgrzany noz (byla w tym dziwna przyjemnosc).W podstawowce walilem w siciany (rozdzice mysleli ze sasiad remontuje miszkanie) az do licemu .W ten sposob wyrzucalem z siebie losc ale samo oklaeczenie blo raczej pokuta za to ze nic mi nie wychodzilo w zyciu i ogolnie mialem ciezkie dzicinstwo a o adhd dowiedzialem sie jakiees polroku temu .Teraz nie robie sobie krzywdy ale czasem mam takie mysli choc i tak sa lagoden w porownaniu z samobojstwem ) ale chcialem sie dowiedzice czy moze ktos z was mial takie doswiadczenia
aaaaaaaaaaaa

verowa

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 29-11-2005 20:05

Re: samooklaleczenie

baku nie rob takich rzeczy, bo jak ci wejda w krew, to latwo przerodza sie w masochizm, a potem bedziesz mial juz tylko cudownie zachwiane stosunki z otoczeniem. a zreszta sa inen metody na bol i czucie. jesli amsz nadwrazliwosc dotykowa, a mozesz miec, to jest prawdopodobne, ze przez silny dotyk, np. wlaenie glowa po sciane, stosujesz w taki dziwny sposob autoterapie. ja sie dokladnie na tym nie znam, ci od IS moze cos wiecej by powiedizeli, ale jest nadwrazliwosc jakas tam na powierchni skory i glebeij, i jedno sie leczy przez dotyk delikatny, drugi e przez mocny, naciskowy. coz, nie pomoge ci tu zbyt uczenie, ale rzucam trop, jesli cos chcesz z tym zrobic, to szukaj dalej w tym temacie.
pozdr
r

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-11-2005 10:51

ja się kolczykuję

samookaleczenie, czy sztuka zdobienia ciała?

baku83

Post 30-11-2005 11:53

Re: samooklaleczenie

verowa pisze:baku nie rob takich rzeczy, bo jak ci wejda w krew, to latwo przerodza sie w masochizm, a potem bedziesz mial juz tylko cudownie zachwiane stosunki z otoczeniem. a zreszta sa inen metody na bol i czucie. jesli amsz nadwrazliwosc dotykowa, a mozesz miec, to jest prawdopodobne, ze przez silny dotyk, np. wlaenie glowa po sciane, stosujesz w taki dziwny sposob autoterapie. ja sie dokladnie na tym nie znam, ci od IS moze cos wiecej by powiedizeli, ale jest nadwrazliwosc jakas tam na powierchni skory i glebeij, i jedno sie leczy przez dotyk delikatny, drugi e przez mocny, naciskowy. coz, nie pomoge ci tu zbyt uczenie, ale rzucam trop, jesli cos chcesz z tym zrobic, to szukaj dalej w tym temacie.
pozdr
r

Dzieki wielkie za wsparcie i dobra rade ale wyszedlem juz z tego po porostu chcialem wiedziec czy ktos z was mial podobne przezycia ale mam nadzieje ze twoja rada przyda sie tez innym ktorzy odwiedza ten post.
Obecnie przenislem sie do Edinburgha tu jakos lepiej radze sobie ze wszystkim .Pozdro i dziekuje za odpowiedz.
aaaaaaaaaaaa

primus

Post 11-12-2005 13:04

kiedys gdy przezywalem pierwsza milosc (oczywiscie nieszczesliwa) i odczowalem z tego powodu niewypowiedziany bol, zrobilem sobie dziare tepym nozem i zalalem tuszem z dlugopisu (niby tatuaz)
pozniej dowiedzialem sie ze samookaleczanie jest wyrazem nieradzenia sobie z wielkim bolem emocjonalnym ktory chce sie maskowac, odwracac od niego uwage, stosujac bol fizyczny
...

Kuba5

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 12-12-2005 14:14

W wieku 15 lat też waliłem pięściami w ścianę, potem między 16 a 18 rokiem ciąłem sobie skórę żyletką szczypało ale dawało mi pewną ulgę. Dziś już tego nie robie pewnie dlatego że już nie chodzę do szkoły.

Kate

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 12-12-2005 17:26

W wieku 14-15 lat nacinałam sobie nadgarstki żyletką i potem posypywałam je solą. Szczypało. Nie wiem czemu to robiłam.

reuptake

Awatar użytkownika

Post 12-12-2005 20:09

to jest gdzieś dokładnie wytłumaczone, zastępowanie bólu psychicznego przez fizyczny, wydziela się bodajże adrenalina i tłumi lęk.

Kate

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 13-12-2005 13:59

To miałoby sens! Ale jak sobie o tym pomysle to nie moge w to uwierzyc, ze to robiłam

reuptake

Awatar użytkownika

Post 13-12-2005 14:10

nie wierzę w 90% rzeczy, które robiłem. to mi daje jakąś nadzieję, bo nie wierzę, że cokolwiek jeszcze w życiu zrobię :)

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-12-2005 14:38

w dzisiejszej polityce (nr 50) jest artykuł o samookaleczeniach
jego wartość oddaję Wam pod ocenę

golombek

Wsparcie

Post 14-12-2005 14:47

Link do fragmentu artykułu, a poniżej tekst:
http://www.polityka.pl/polityka/index.j ... &page=text

Polityka 50/2005
Pocięte dusze
Skłonność do deformowania własnego ciała i zadawania sobie bólu pojawiała się w wielu kulturach. Dziś jest problemem głównie ludzi młodych, coraz częściej – dorastających dziewcząt. Dlaczego i po co tną się, dziargają, przypalają, tatuują?

Ewa BaranJedną z placówek, która proponuje terapię osobom ze skłonnością do samookaleczeń, jest Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości Szpitala im. J. Babińskiego w Krakowie. Halina Ożóg, pielęgniarka oddziałowa, opowiada, że kobiety najczęściej tną się po nogach lub brzuchu tak, by nie było widać blizn, bo można je ukryć pod rajstopami lub bluzką. Mężczyźni przypalają się papierosami albo przykładają ręce do bardzo gorących przedmiotów, podejmując w ten sposób ryzykowną walkę z bólem. Bywają pacjenci, którzy igłą wykłuwają napisy na ramieniu – na przykład: „Nienawidzę siebie” – albo wycinają sobie imiona swych ukochanych. Część używa noża jako argumentu przetargowego w kłótni z rodziną – podczas awantury potrafią pociąć się na oczach rodziców lub małżonka. Ożóg pamięta dziewczynę, która swoją krwią pisała wiersze i pamiętnik.

Dla Wojtka, 20-letniego mieszkańca Nowej Huty, okaleczanie się to coś normalnego. Młodzi robią to na podwórkach – na ławkach, przy trzepaku. Chodzi o to, by zademonstrować swoją siłę, pokazać wytrzymałość na ból. Wtedy zyskuje się poważanie, nikt takiej osoby nie nazwie słabeuszem. Cięcia wykonywane są tak, by na rękach zostały trwałe blizny. Dlatego świeże rany nacierane są siarką. Takimi sznytami można się później chwalić. By przypieczętować braterstwo, lojalność, młodzi przecinają nożem wewnętrzną stronę dłoni i przybijają piątkę. Robią to zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Popularne jest też tatuowanie się. Nie w profesjonalnych studiach tatuażu, ale u kolegi z bloku. Za duży tatuaż płaci mu się 100 zł, gdy w studiu trzeba by za niego zapłacić dziesięć razy tyle. Nikt nie przejmuje się mało sterylnymi warunkami. – To dobrzy fachowcy – przekonuje Wojtek. – Ćwiczyli na świńskich skórach. A jeśli nawet coś nie wyjdzie, to przecież nic się nie stało, można w tym samym miejscu zrobić większy tatuaż. Skąd powrót tej osobliwej mody na sznyty?

Pełna wersja artykułu dostępna w aktualnym wydaniu "Polityki".

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-12-2005 14:55

golombek pisze:Link do fragmentu artykułu, a poniżej tekst:
http://www.polityka.pl/polityka/index.j ... &page=text

Pełna wersja artykułu dostępna w aktualnym wydaniu "Polityki".

dziękuję Gołąbku :-)

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej