Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

To, co JEST i to, co BYĆ POWINNO ...

Moderator: Moderatorzy

silverstone

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 03-11-2005 10:44

To, co JEST i to, co BYĆ POWINNO ...

Od dawien dawna tak bardzo staralam się zsocjalizować, że nawet nie zauważyłam kiedy w mojej głowie, oprócz wszystkich tych setek obrazów, myśli, strzępków informacji, zapachów i dżwięków na każde pytanie / stwierdzenie / informację zaczęły się pojawiać DWIE odpowiedzi: ta, którą faktycznie MYŚLĘ (nazwijmy ją nieoficjalną), i ta, którą myśleć POWINNAM (oficjalna). W ułamku sekundy dokonuję wyboru. W ułamku sekundy rzuca mną po prostu, bo wiem, co powinnam powiedzieć, ale nie jest to MOJA myśl. Oczywiście, o niebo lepiej powodzi mi się, kiedy trzmam buzię na kłódkę i żadne osobiste prawdy z niej nie spływają.
Czasem zastanawiam się, czy to juz jest schizofrenia czy tylko robię sobie niezły wstęp.
Czy Wy też tak macie??

tomek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 03-11-2005 11:08

Rzeczywiście, niekiedy aż by się chciało powiedzieć to co się naprawdę myśli... Na szczęście nie zawsze tak jest.

Gorzej jak traci się kontrolę nad samym sobą, wtedy nie udaje się opanować i można powiedzieć kilka ciekawych rzeczy...
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 03-11-2005 11:24

No niewstety, a te przypadki utraty kontroli zdarzają się jednak.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 03-11-2005 11:28

Re: To, co JEST i to, co BYĆ POWINNO ...

silverstone pisze:Czasem zastanawiam się, czy to juz jest schizofrenia czy tylko robię sobie niezły wstęp.

Nie przejmuj się, to chyba norma u nas. Po prostu to nasz wypracowany przez lata sposób radzenia sobie z impulsywnością. Wyciągamy wnioski z naszych doświadczeń i wychodzi na to, że lepiej nie mówić tego, co się myśli, bo za dużo można stracić. Niestety, ludzie bardzo źle przyjmują prawdę i wolą słuchać kłamstw, więc w rozmowie z np. przelożonymi w pracy lepiej tej prawdy unikać. Nie zachęcam do kłamstwa, sam tego nie robię, czasami po prostu nie mówię całej prawdy, a w pracy najczęściej mamy pracować, a nie myśleć, więc wystarczy potakiwać szefowi.

silverstone

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 03-11-2005 12:26

Re: To, co JEST i to, co BYĆ POWINNO ...

To nawet nie o to chodzi, że ja chce powiedzeć coś okropnego czy tez mało popularnego. Chodzi o FORMĘ tej wypowiedzi. "Specyficzne poczucie humoru" to jedna z moich łagodniejszych etykietek :(

golombek pisze:Nie przejmuj się, to chyba norma u nas. Po prostu to nasz wypracowany przez lata sposób radzenia sobie z impulsywnością. Wyciągamy wnioski z naszych doświadczeń i wychodzi na to, że lepiej nie mówić tego, co się myśli, bo za dużo można stracić. Niestety, ludzie bardzo źle przyjmują prawdę i wolą słuchać kłamstw, więc w rozmowie z np. przelożonymi w pracy lepiej tej prawdy unikać. Nie zachęcam do kłamstwa, sam tego nie robię, czasami po prostu nie mówię całej prawdy, a w pracy najczęściej mamy pracować, a nie myśleć, więc wystarczy potakiwać szefowi.

missblack

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 03-11-2005 14:17

Ja też tak mam, tylko, że baaaaardzo trudno jest mi wybrać tą właściwą zdroworozsądkową reakcję. Denerwuje mnie ta ciągła kontrola. Dlatego uwielbiam przebywać wśród swojskiego towarzystwa, które wie jak się na ogół zachowuję i nie muszę powstrzymywać impulsów.
[smilie=hi ya!.gif]

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej