Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

BURKSIZM - jak to leczyć

Moderator: Moderatorzy

Sisi

Post 03-08-2005 12:28

BURKSIZM - jak to leczyć

Moi Drodzy,
Coraz bardziej poznaje siebie i doszłam do wniosku, że moje ciągłe nocne zgrzytanie zębami to też choroba - podobno zdiagnozowana jako Burksizm. Czy ma to jakis zwiazek z ADHD ???
Wyczytałam ,że są sposoby powstrzymania tego - jakieś szyny nakładane na zęby na noc.
Czy znacie adresy przychodni w Warszawie gdzie można sie zwrócić z prośbą o pomoc ?
HELP boje sie ze jak tak dalej bede zgrzytać to z moich zębów nic nie pozostanie

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 03-08-2005 12:49

sisi, gdzieś czytałam, że nocne zgrzytanie zębami może być wynikiem przyjmowania pewnych lekarstw. To jedno z działań ubocznych.

Sisi

Post 03-08-2005 13:02

Leki odpadają , nie przyjmuje niczego poza APAPem :) to podobno na tle nerwowym czy jakims tam , nie zwalcze tego wiec choc chce zadbac o swoje zeby :)

olajaksa

Awatar użytkownika

Post 03-08-2005 13:05

no to może owsiki? :wink: co Ty na to? :D

Sisi

Post 03-08-2005 13:09

Owsiki ??? hmmm niekoniecznie maja zwiazek z zebami , ja nie szukam przyczyny , szukam miejsca gdzie moga mi pomoc aby moj usmiech byl piekny do konca zycia :P

olajaksa

Awatar użytkownika

Post 03-08-2005 13:18

podejście przyczynowe jest podstawą skuteczności każdej terapii.
Może to owsiki. Wykluczyć mozna to w stacji sanitarno-epidemiologicznej.
:shock:

verowa

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-08-2005 16:16

sisi, to sie nazywa bruksizm - stresowe nocne zgrzytanie i zaciskanie zebow. szyna to kawalek silikonu, z ktorym sie spi po to, zeby wyrobione jak na silowni od lat miesnie nauczyc rozluzniania. ja oczywiscie swoja szyne zazwyczaj rano znajduje gdzies wyrzucona, bo jakims cudem ja znajduje, ale czasem udaje mi sie z tym przespac cala noc. mam od neidawna, wiec moze kiedys sie przyzwyczaje.
szyny robi sie u kazdego mniej wiecej porzadnego dentysty. posprawdzaj ceny, nie warto przeplacac, bo filozofii w tym nie ma. za moja w krakwie zaplacilam 200, choc wlasnie jak teraz szukalam info dla ciebie to widzialam i po 350.
szyne warto zalozyc, bo miesnie sciskajace szczeke ciagna sie niemal do czubka glowy i poprzez nieustajaca prace powoduja bole glowy i uczucie wiecznego niewyspania. moj przyjaciel, ktory to nosi od dawna, mowi, ze teraz uwielbia z tym spac i ze czuje sie o wiele lepeij. ja w sumie tez coraz czesciej zakladam ja sobie w dzien jak cos robie, bo jakos tak mi "razniej w gebie", tzn stale zaciskam zeby, ale z szyna mam to pod wieksza troche kontrola. no nie wiem jak to wyjasnic, jesli zgrzytasz zebami to warto sobie takie cos zrobic. pomijajac juz fakt, ze od zgdzytania strasznie sie zeby niszcza i krusza i odslaniaja sie szyjki i dziasla sa przemeczone i wiecznie zaczerwinione...

na szybko w necie:
http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51167,1467223.html

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej