Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

sprawność - koordynacja ruchowa

Moderator: Moderatorzy

swietelko

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 06-03-2006 02:22

To ja jestem chyba przeciwienstwem bo fizycznie nigdy nie mialem problemow. Bylem swietny w siatkowke, dobry w kosza, najmniej dobry w noge chyba. Tluc tez nie tluke wiecej niz inni. Moze nie mam ADHD?
Swietelko na scenie, swiatelko w tunelu. Swiatelko tez za horyzontem.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 06-03-2006 06:42

To, że większość osób z ADHD ma zaburzenia integracji sensorycznej to nie świadczy, że wszyscy, każde ADHD jest inne, może poprostu należysz do tych 20% ADHDowców, którzy nie mają tych zaburzeń?
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Karavell

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 07-07-2006 00:38

Ja nie narzekam :wink: mogę nawet napisać że wybijam się ponad przeciętną
sprawność :P (najlepszy czas w szkole na 100 m [12.00 s] :) wicemistrz powiatu w sztafecie 4x100 m ;] na razie mało będzie lepiej ;) na rowerze nauczyłem się jeździć dość późno... pewnie przz brak cierpliwości... PoZDrOOfKa :D
"Rząd To Nie Wasza Prywatna Firma Ministerstwo ds. Zatruwania Życia.." ;/

golombek

Wsparcie

Post 07-07-2006 07:04

silverstone pisze:Nie cierpię również, gdy ktoś mnie dotyka. PO PROSTU NIENAWIDZĘ TEGO. Od razu mam mordercze myśli :)
To samo u mnie. A są niestety tacy osobnicy, co bez łapania Cię za rękę, czy kręcenia guzikiem od Twojej koszuli nie potrafią rozmawiać :evil: .

Karavell pisze:na rowerze nauczyłem się jeździć dość późno... pewnie przz brak cierpliwości...
A może właśnie przez brak kordynacji psycho-ruchowej :?: . Do szybkiego biegania nie jest ona potrzebna o ile panujemy nad tym, by prawa noga szła w parze z lewą ręką i na odwrót :wink: . Brak koordynacji łatwo zauważyć właśnie w sportach zespołowych typu siatkówka, koszykówka, piłka nożna, gdzie nie dość że musimy cały czas balansować ciałem, czyli prawidlowo koordynować pracę wszystkich członków, to jeszcze w trakcie tych wygibusów trzeba pamiętać o kopnięciu piłki odpowiednią nogą, czy odbiciu rękami. Dla mnie takie sporty były koszmarne. Nawet będąc w wojsku byłem często poniżany, bo grając w nogę nigdy nie wiedziałem którą nogą mam kopnąć i plątałem się o własne kończyny. Szacunek zdobyłem dopiero przy egzaminie ze sprawności fizycznej, gdy otrzymałem najwięcej punktów z ćwiczeń na drążkach, poręczach i tym podobnych :D

Karavell

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 08-07-2006 09:01

też tak miałem ale mi przeszło... z resztą tak jak część objawów ADHD, nie lubimy być również przytulani.... :? (przez rodziców oczywiście) ja na przykład nie znoszę jeszcze całowania z różnej maści ciotkami :? a co do delikwentów to z autopsji wiem że trzeba zwalczać ogień ogniem :wink: :lol:
a z kordynacją nie wiem jak jest wiem że jako dziecko robiłem sztuczki których rówieśnicy dłuugo nie potrafili powtórzyć :wink: (bieganie po wąskich murach, skakanie z drzewa na drzewo, :twisted: poza tym wszelkie ewolucje na drążkach, rurkach, skaknie z huśtawki na odległość 2 m, zjeżdżanie na rowerze z największych gór na żwirowni...) i temu podobne głupoty :P
"Rząd To Nie Wasza Prywatna Firma Ministerstwo ds. Zatruwania Życia.." ;/

Gość

Post 08-07-2006 09:59

golombek pisze:
silverstone pisze:Nie cierpię również, gdy ktoś mnie dotyka. PO PROSTU NIENAWIDZĘ TEGO. Od razu mam mordercze myśli :)
To samo u mnie. A są niestety tacy osobnicy, co bez łapania Cię za rękę, czy kręcenia guzikiem od Twojej koszuli nie potrafią rozmawiać :evil: .

wiecie co też tak mam. w pracy mam kolege no poczciwy facet a ja go w tym tygodniu trzy razy zjechałam /wykrzyczałam/ żeby sie nie zbliżał do mnie bo staje sie agresywna.

Eugene

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 03-08-2006 14:39

Ja jeżdze na rowezre. :D :D :D
Eugene

Jestem tak zagubiony w moich emocjach.
Tak bardzo Cię potrzebuję.

sunivva

Post 18-08-2007 23:53

gry zespolowe porazka- zawsze balam sie pilki
za to indywidualnie, piruety, rownowanie, stanie na rekach glowie czy szpagaty -to dla mnie pikus

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 22-08-2007 13:12

A ja z racji swojego kalectwa ubóstwiam oglądanie sportu w TV :lol:
Poprzednia

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej