Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Rozmowy z Poradniami Zdrowia Psychicznego o dorosłych z ADHD

Moderator: Moderatorzy

CZy próbowałeś/aś zdiagnozować swoje ADHD dorosłego w Poradni Zdrowia Psychicznego

Próbowałem/am, potraktowano mnie poważnie.
11
18%
Próbowałem/am potraktowano mnie jak symulanta.
12
20%
Nie ma sensu próbować, nikt nie chce ze mną na ten temat rozmawiać
16
26%
Po kilku próbach udało się.
5
8%
Nie próbowałem, bo nie mam takiej potrzeby
17
28%

Liczba głosów : 61

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-09-2007 16:41

Jeszcze jest.
Ale wkrótce to co jest będzie się nazywało zupełnie inaczej. O ile jeszcze będzie istniało.

k66

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-09-2007 16:47

A nie wiesz czy beda dalej prowadzili jakies szkolenia pod szyldem CBT?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-09-2007 17:11

Nie wiem na pewno, ale nie przypuszczam żeby odcinanie oddziału nie łączyło się z zakończeniem działalności pod szyldem CBT. Tak mi logika podpowiada.
Nie znam szczegółów.
A o ile słyszałem, poglądy środowiska krakowskich psychologów i psychiatrów (poza niewielkimi, chwalebnymi wyjątkami) są raczej mało zbieżne z metodami CBT.

berlinka

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 22-06-2009 16:28

odgrzebię wątek
przeczytałam prawie cały (prawie - bo czytanie tych sprzeczek z ostatnichj stron bylo dla mnie jakies niewykonalne)

czy wobec upływu czasu itp
ktoś mógłby dac namiar na konkretnego lekarza w Warszawie któremu nieobca jest tematyka ADHD u dorosłych?

tylko proszę o konkretne dane
Imie Nazwisko
gdzie przyjmuje
ile kosztuje
i jakie ma pojęcie o w/w temacie

z góry dziękuję
Ja-chyba ADHD... albo nerwica ;-) (+DDA)
Terrorysta nr1- 8 lat - ADHD
Terrorysta nr2 - 3 lata - istne tornado....
Mój Mąż? - jak tak dalej pójdzie jemu też znajdziemy jakąś nerwice albo coś :-)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-06-2009 16:43

berlinka pisze:ktoś mógłby dac namiar na konkretnego lekarza w Warszawie któremu nieobca jest tematyka ADHD u dorosłych?
Nie mogę z 17 powodów.
Po pierwsze, nie słyszałem o takim ...
berlinka pisze:z góry dziękuję
Z dołu proszę :)

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-06-2009 17:26

dreptak pisze:
berlinka pisze:ktoś mógłby dac namiar na konkretnego lekarza w Warszawie któremu nieobca jest tematyka ADHD u dorosłych?
Nie mogę z 17 powodów.
Po pierwsze, nie słyszałem o takim ...
berlinka pisze:z góry dziękuję
Z dołu proszę :)
:smiech_na_calego:

Kocham Cię Adminie Miłością Wielką :D

berlinka

Post 23-06-2009 13:19

hehe no dzięki...
ale przeciez niektórzy mają 'diagnozę" na papierku. i to dorośli
no musza byc tacy lekarze przeciez

tak szczerze mówiąc
jutro mam tego psychologa
i zastanawiam się czy już na wstępie nie zapytac się czy pani psycholog wogóle uznaje ADHD u dorosłych...
bo jak nie, to po co tracic czas

depresje i nerwice mam napewno... ale mysle ze ADHD też wymaga uwagi lekarza, bo zapewne od tego się wszystko zaczęło.

nie wiem czy przypadkiem nie zaczynam szukac "dziury w całym" żeby nie iśc jutro .... :roll:

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-06-2009 13:31

Idź słoneczko.
Może wreszcie trafisz na kogoś sensownego i podzielisz się z nami tą wiedzą.
Szkoła krakowska w ogóle nie uznaje istnienia adhd. W Warszawie zauważa się, że dzieci miewają ten problem, ale dorośli są poza obszarem zainteresowania.
Przynajmniej do tej pory tak było.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 23-06-2009 16:48

berlinka pisze:nie wiem czy przypadkiem nie zaczynam szukac "dziury w całym" żeby nie iśc jutro .... :roll:
No, trochę chyba zaczynasz.

berlinka pisze:depresje i nerwice mam napewno... ale mysle ze ADHD też wymaga uwagi lekarza, bo zapewne od tego się wszystko zaczęło.
Tedy tą depresją i nerwicą zajmij się w pierwszej kolejności, niezależnie od mania lub niemania ADHD.
Z tym zdążysz.

berlinka

Post 23-06-2009 17:59

Story of my life spisałam
papiery pozbierałam
ubezpieczenie mam
dowód mam
żebym jeszcze tylko nie zapomniała wstac...

ale tak to jestem gotowa
i nawet sie nie denerwuje o dziwo
aczkolwiek wszystko przede mną

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-06-2009 19:39

Jesteś dzielna i dasz radę :)
Trzymamy kciuki za powodzenie akcji!

A jak lekarz nie będzie grzeczny to możesz zagrozić, że naślesz na niego złego admina Dreptaka :)

berlinka

Post 23-06-2009 20:13

w sumie to samo miasto.... to moge zagrozic... jak poczuję taką potrzebę ;-)

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-06-2009 20:21

Berlinko, skoro masz poparcie samego Dreptaka, to już nic nie powinno stanąć Ci na przeszkodzie.
Trzymam kciuki, będzie dobrze.

Ilonka88

Wsparcie rozkwitające

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 03-10-2011 20:19

Ja jutro idę pierwszy raz do psychologa - nie ukrywam że się boję i bardzo przejmuję. W myślach układam sobie co chciałabym mu powiedzieć, bo najpewniej zapomnę połowę albo i więcej.

A potrzebna mi pomoc, bardzo.

Zapisałam się do CBT w Warszawie... po przeczytaniu opinii w necie spodziewam się wiele po wizycie.

Nigdy nie myślałam że wyląduję na kozetce z płaczem że nie daję sobie rady :( ale mam doła.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 03-10-2011 20:41

No o masz jeden problem z głowy - tam są fotele a nie kozetki.

A podczas pierwszej wizyty psycholog pewnie sam zada pytania o przeszłość, stany i odczucia.

Spoko - dasz radę. NIe pierwsza tam idziesz i nie ostatnia. I wszyscy żyją :OK:
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Ilonka88

Wsparcie rozkwitające

Post 29-11-2011 18:49

Już dwa miesiące minęło od moje pierwszej wizyty w CBT w Warszawie...

Ogólnie jestem zadowolona. Pani psycholog po kilku spotkaniach postawiła pierwsze diagnozy. Okazało się że to ADHD. Muszę przyznać że zasugerowałam jej to (a raczej powiedziałam, że może to być to i proszę o sprawdzenie hipotezy mojej). Wysłała mnie do psychiatry (p. Mikulska) i dostałam leki, które jak najbardziej działają.

Ogólnie jestem zadowolona z CBT. Diagnoza, opieka psychiatryczna na dobrym poziomie. Nikt mnie nie potraktował jak histeryczki co przesadza tylko spokojnie porozmawiał ze mną i postawił diagnozę. Mam do zaufanie do specjalistów z tej placówki, jak najbardziej polecam.

mark70

Wsparcie rozkwitające

Post 01-12-2011 00:39

Ilonka88 pisze:Już dwa miesiące minęło od moje pierwszej wizyty w CBT w Warszawie...

Ogólnie jestem zadowolona. Pani psycholog po kilku spotkaniach postawiła pierwsze diagnozy. Okazało się że to ADHD. Muszę przyznać że zasugerowałam jej to (a raczej powiedziałam, że może to być to i proszę o sprawdzenie hipotezy mojej). Wysłała mnie do psychiatry (p. Mikulska) i dostałam leki, które jak najbardziej działają.

Ogólnie jestem zadowolona z CBT. Diagnoza, opieka psychiatryczna na dobrym poziomie. Nikt mnie nie potraktował jak histeryczki co przesadza tylko spokojnie porozmawiał ze mną i postawił diagnozę. Mam do zaufanie do specjalistów z tej placówki, jak najbardziej polecam.

Ja natomiast nie do końca potwierdzam to zdanie. Już kilka miesięcy trwa moja przygoda z CBT i nie jestem w pełni zadowolony. Piszę unikając zdania skrajnego, ponieważ nie wiem jak może być lepiej. Wiele osób wyraża się pozytywnie o trwającej terapii.. a ja mając jednak pozytywne zdanie niestety nie mogę wyrazić zachwytu. Czegoś najwyraźniej mi brakuje i niczego nie ujmując CBT stwierdzam, że dla mnie to jednak chyba za mało i nie znalazłem tam wyjścia dla siebie. Dochodzę ostatnio do wniosku, że powinienem spróbować konsultacji u psychiatry.

Właściwie chciałem poddać pod dyskusję wzajemną niechęć tych obu kierunków terapii. Nie raz słyszałem o wzajemnej "rywalizacji" psychiatrów którzy nie do końca uznają psychologów za "prawdziwych lekarzy" a psychologów uważających "pigularzy" za stojących po stronie wiary w cuda chemii, którą nas faszerują na ślepo, fundując kolejną fazą eksperymentu pojedynku mózgu człowieka ze związkami chemii organicznej.

Psycholog z CBT nie kwapi się aby spróbować konsultacji psychiatrycznej. ba mam nawet niekiedy wrażenie że podaje w wątpliwość celowość spotkań... usłyszałem nawet pytanie "Panie Marku.. czy te spotkania panu coś dają?" - może nie dosłownie ale tak mogłem to odczytać.. To tak jakbym został postawiony w sytuacji, kiedy sam muszę uzasadnić sens tych wizyt... hę? I co ja mam począć? Już dwukrotnie sugerowałem ten trop [psychiatra] i jakoś nic.... Jeszcze raz, "trzeci i ostatni" i sam pójdę.

Nie wiem dlaczego ale miałem nadzieję, że skoro to tak dobre miejsce, będą wiedzieć najlepiej jak pokierować terapią... chyba że mnie się zdaje to i owo.. wymyślam sobie. Przecież gdybym miał tę wiedzę to zapewne poradziłbym sobie znacznie wcześniej. A tak zabrgnąłem za daleko i jak mi się zdaje, potrzebuje pomocy. A tu nic... wychodzi na to że sam sobie najlepiej z tym poradzę...

Ogólnie nie powinna mnie ta sytuacja dziwić. Podobne rozterki mają specjaliści z innych dziedzin. Onegdaj moja mał[a]żonka, uległa katastrofie narciarskiego hobby [napisałbym przez jeszcze mniejsze "h" ale nie wiem jak] i doznała pęknięcia kości a właściwie kłykcia. Jak życie uczy, sytuacja patowa... niby złamanie...ale pęknięcie.. niby noga cała i można stanąć ... ale nie da się chodzić. Jeden ortopeda wkłada w gips.. drugi sugeruje operację... po zdjęciu gipsu - jeden mówi chodzić o kulach.. drugi mówi żeby unikać chodzenia... efekt: źle zrośnięty kłykieć... ale da się chodzić, nic nie boli.. niby dobrze.. niby źle.

Czyli... jakby co.. to nie moja wina..a ty pacjencie masz rozum to sie lecz...

http://youtu.be/-b6gzNUQIoo :):)

Ilonka88

Wsparcie rozkwitające

Post 01-12-2011 13:37

Niczego takiego jak mark70 nie zauważyłam. Wręcz przeciwnie, psychiatra i psycholog współpracują ze sobą, psycholog postawiła diagnozę, wysłała mnie do psychiatry po leki, psychiatra ma mnie pod stałą opieką.

Niedługo znów chciałabym wrócić do spotkań z psychologiem (kasa, kasa :roll: ) żeby nie być pozostawiona sama sobie z niektórymi rzeczami.

albertyna

Ja: ADHD?

Post 25-02-2012 11:07

CBT

Ilonka88 pisze:Już dwa miesiące minęło od moje pierwszej wizyty w CBT w Warszawie...

Po wielu latach życia w chaosie (mój dom to jeden wielki burdel z dużą ilością porozrzucanych przedmiotów, ubrań, naczyń.. wszystkiego czego nie potrafię opanować i poukładać), ciągłej walki o koncentrację - (swoją pracę dyplomową pisałam dokładnie 10 lat), przesiadywania w pracy do 2 w nocy, bo nie jestem w stanie napisać kilku zdań, ciągłego leczenia depresji z agitacją, sztucznego wymuszania w sobie motywacji do kończenia całej masy rozpoczętych i niedokończonych spraw.. nagle oświeciło mnie, że to z czym walczę całe moje życie to adhd!
Ilono - błagam - daj namiary na psychiatrę, który cię zdiagnozował w CBT! Czy na diagnozę długo się czeka? Czy leki naprawdę pomagają? Czy jest szansa, że zacznę ogarniać swoje życie?
Bardzo proszę o pomoc - nie chcę znowu trafić do psychiatry, który będzie leczył tylko moją depresję endogenną - ja chcę wreszcie cieszyć się z życia i podnieść swoją samoocenę..

albertyna

Ja: ADHD?

Post 25-02-2012 16:44

CBT - namiary na psychiatrę

hello,

Który psychiatra w CBT jest dobry w diagnozowaniu adhd u dorosłych? Próbowałam dziś pisać tu posta, ale jakoś nie wszedł:(.
Bardzo zależy mi na szybkiej diagnozie - ucieszył mnie post Ilony, że jednak w Warszawie jest placówka, która zajmuje się dorosłymi z ADHD. Z moim osobistym chaosem zmagam się od zawsze, ale dotąd leczona byłam na depresję i poza "usuwaniem" skutków mojego nieradzenia sobie z kończeniem czegokolwiek w życiu w postaci epizodów depresyjnych. Niestety jakoś żaden z psychiatrów, z którymi miałam do czynienia nie uznawał ADHD u dorosłych. Bardzo będę wdzięczna za namiary na tego własnie psychiatrę, który w cbt adhd u dorosłych diagnozuje.
Poprzednia

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej