Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

starosc z ADHD

Moderator: Moderatorzy

Barbara

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 06-06-2005 10:31

starosc z ADHD

Taka krotka refleksja. Moja babcia ewidentnie funkcjonowala przez cale zycie jak osoba z ADHD. Nie bylo dla niej rzeczy niemozliwych. Np. w trosce o moje zycie tak namotala w zarzadzie drog czy gdzies tam indziej, ze w tych miejscach, w ktorych ja przechodzilam przez ulice bardzo czesto po jej interwencjach pojawily sie swiatla. Byla raz redaktorem jakiejs gazety, kierownikiem, aktorka, dziennikarka i kim tylko trzeba bylo w danym momencie byc. Taki Nikodem Dyzma w kobiecym wydaniu. Teraz ma 96 lat. Umysl ma wciaz aktywny, pomyslow w glowie tyle, ze niejeden dziennikarz by pozazdroscil. Niestety rece i oczy juz sa niesprawne. Jeszcze do niedawna pisala, malowala ... teraz juz nie moze. Jej przyjaciolki poumieraly. Chodzic nie moze, niedoslyszy, wiec nawet przez telefon niewiele moze nic zalatwic. A wciaz chce dzialac. Wymyslam jej jakies problemy, na ktorych moze sie skupic. Ale jest jej strasznie ciezko. Z wiekiem objawy ADHD moga sie zmniejszac, ale u niektorych pozostaja az do poznych lat. Chyba w zadnym momencie zycia osobie z ADHD nie jest latwo.

Barbara

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 06-06-2005 10:42

Ładnie to napisałaś, kiedyś rozmawiałam na ten temat z Babcią Graną, ona czasem zagląda na to forum, ale nie pisze, Mówiła o swojej babci, kobiecie prostej ze wsi, która na starość, była we wsi uznana za wariatkę, bo była do końca pełna pomysłów i chęci do działania.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

verowa

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-06-2005 13:03

moj dziadek mial zdecydowanie lepeij, po prostu zapil sie na smierc. ojciec chyba tez zmierza w dobrym kierunku.
basko, to niesamowite co piszesz o swojej baci :) czyzbys tesknila do jej "mieszania" ci w zyciu? :) tak to chyba jest, kurcze, ciezko z adhdowcami, jeszcze ciezej bez nich.
czym sie

grana

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 10-06-2005 00:30

O, to watek dla mnie bardzo wazny. Nasz najwybitnieszy w rodzinie adehadowiec to moj wnuk ktory skonczyl w lutym 10 lat, niedlugo przyleci do mnie z Wloch na wakacje. Ja szykuje sie na II ogolnopolski splyw genealogow po Rospudzie i staram sie jak moge, czujac sie gospodynia, gdyz to moje rodzinne strony. Wyglada to tak, ze mam porozwalana wszedzie literature historyczna regionu, w komputerze mnostwo notatek o Jacwingach, kamedulach, wchodach bartnych, starych rodach osocznikow i rudnikow, o pruskiej granicy i lokalnych historiach przemytniczych i wszystko to do uporzadkowania i zlozenia w zgrabny przewodnik dla przyjaciol genealogow-splywowiczow, bo przeciez nie bede im pokazywac, ze na prawo las, a na lewo trzciny. Jak rozumiecie, najgorsze, czyli porzadki przede mna. Mam jeszcze pod opieka moja stateczna 4-letnia wnusie i 92 letnia babcie, ale nie te, o ktorej wspomniala Halina.
Tamta , mama mojego ojca juz nie zyje. Opisze jeden bardzo prozaiczny incydent po ktorym sami powiecie, czy miala ADHD, czy nie. W czasie zniw, po calym dniu ciezkiej pracy wracala w kilkuosobowej grupie bardzo zmeczonych ludzi z pola. W reku niosla sierp, ktory nie sluzyl do koszenia oczywiscie, tylko do podbierania za kosiarka.
Nagle dostala pedu, wyrwala z drogi i poleciala biegiem do wybujalego krzaka ostu rosnacego sobie spokojnie jakies 300 metrow dalej na miedzy, z krzykiem "ty ciortowskie nasienie". Przy pomocy sierpa i bojowych okrzykow ze straszna zaciekloscia w glosie i ruchach rozprawila sie z tym ostem i wrocila jakby nigdy nic troche tylko zasapana na droge, gdzie zmeczeni wspolzniwiarze stali i dziwnie na nia patrzyli. Po czym wszyscy poczlapali dalej. Ja rozumiem, dwa kilometry czlap-czlap bylo ponad jej sily, a wypadalo przeciez wracac razem, takie obowiazywaly zasady towarzyskie.
A co do mnie to zaczyna mi powoli doskwierac, ze sprawiam wrazenie osoby energicznej, zaradnej, pomyslowej i w zwiazku z tym otoczenie zawsze wiele po mnie oczekuje. Wiem prawie na pewno, ze gdybym umiala ruszac sie wolniej, tak by nie bylo. Jak pojawia sie problem, pomyslow mam mnostwo, ale z wyborem wlasciwego klopot, a juz z wcielaniem w zycie jeszcze wiekszy, szczegolnie jesli nie da sie tego zrobic szybko.
Pozdrawiam wszystkich, czesciej bede zagladac
taka babka, jaki wnuk

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 10-06-2005 00:37

Witam Cię grano, nareszcie zostałaś sprowokopwana do wypowiedzi bardzo się cieszę , że zaglądasz i jesteś z nami.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

bubble

Awatar użytkownika

Post 11-04-2007 12:37

ja przypuszczam natomiast ze moja babcia ma ADHD i byl tu gdzies wątek n atym forum ADHD i alzheimer czy cos w tym stylu czy ktos wie gdzie to bylo?z gory dziękuję
Co do babci mojej to okazuje sie ze pamięć ma coraz gorszą, ma prawie 80 lat, ale mówi że zawsze była chaotyczna i np nigdy nie zapamiętywala nazw ulic bo to bylo dla niej nieistotne

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 15:52

bubble pisze:byl tu gdzies wątek na tym forum ADHD i alzheimer czy cos w tym stylu czy ktos wie gdzie to bylo? z gory dziękuję

A może to był asperger?

Tusiek

Awatar użytkownika

Post 11-04-2007 16:07

Ja nie narzekam, moja babcia, to kantystka-mazurka pełną gębą. Wszędzie wciśnie swoje 3 grosze, ale jest wyjątkowo mądrą kobietą i jej rady w większości przypadków są co najmniej pożyteczne. Poza tym pyta i nie boi się przyznać do niewiedzy czy też błędu. A najbardziej wdzięczny jej jestem za zaszczepienie wiary w Boga przez szacunek do człowieka, a nie rytualizację i dewocję 8)

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-04-2007 16:09

Tusiek pisze: A najbardziej wdzięczny jej jestem za zaszczepienie wiary w Boga przez szacunek do człowieka, a nie rytualizację i dewocję 8)
To na pewno jest mądra kobieta.Pozdrowionka dla babci :lol:
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

bubble

Awatar użytkownika

Post 11-04-2007 22:29

kurcze nie asperger, to bylo cos o starosci i ADHD jeszcze poszukam czasem mam trudnosci w odnajdywaniu wątków na tym forum ale uczę się powoli no i mam stałe łącze w końcu,pozdro!

bubble

Awatar użytkownika

Post 11-04-2007 22:33

w ogole to w sumie nie jestem pewna czy to w ogole bylo na tej stronie www, tak mi się wydaje ale pewna nie jestem(kiedys przeglądalam kilka naraz i mylily mi sie), w kazdym razie gdyby ktos cos...dzięki

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej