Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Autoafirmacja

Moderator: Moderatorzy

ayla

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 20-03-2006 13:42

Agatka pisze:No niestety u dorosłych to są już takie różne dodatki i atrakcje. Choć się spotyka dorosłych z "czystym ADHD", ale to naprawdę rzadkość....

A jak wygląda "czyste ADHD"?Jeżeli na 20 pytań odpowiedziałam w zasadzie pozytywnie na 18 a na dwa tak na 50%.Na te 100 pytań nie odpowiedziałam bo nie udało mi się nigdy za nie zabrać :cry:
Ostatnio łykam Rispolept i zaobserwowałam,że moje odkładanie na jutro jakby przybrało na sile.Nie mogę się zmusić do roboty bo mi się nie chce.I jak tu się zmotywować? :cry:
http://www.bociany.ec.pl/

Religia jest czymś głęboko infantylnym, porównywalnym z dziecięcą neurozą –Zygmunt Freud.

olkit

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 20-03-2006 14:09

ayla pisze:Nie mogę się zmusić do roboty bo mi się nie chce.I jak tu się zmotywować? :cry:

Strasznie fajnie to wygląda w połączeniu z Twoją sygnaturką :) W teorii to my wszyscy jesteśmy taaacy mooocni :D
Olka 31 lat, ADD?
córka - Adrianna 11 lat ADHD + zaburzenia zachowania i nie wiem czy z nich wyrasta

ayla

Awatar użytkownika

Post 21-03-2006 10:16

olkit pisze:
ayla pisze:Nie mogę się zmusić do roboty bo mi się nie chce.I jak tu się zmotywować? :cry:

Strasznie fajnie to wygląda w połączeniu z Twoją sygnaturką :) W teorii to my wszyscy jesteśmy taaacy mooocni :D

Ja w ogóle wszędzie mam powypisywane takie mądre zdania aby mi kiedyś zaistniało w mojej podświadomości bo podobno naszymi myślami tworzymy swój świat :wink:

Religia jest czymś głęboko infantylnym, porównywalnym z dziecięcą neurozą –Zygmunt Freud.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-03-2006 11:35

Eche, jak chciałam sie kiedyś nauczyć fonetyki (cech głosek ) to miałam powypisywane po całym domu głupie hasła w stylu " Głoski są fajne i ciekawe" :)
Ale jakos mnie nie przekonały...
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

olkit

Awatar użytkownika

Post 21-03-2006 13:12

Marta pisze:Eche, jak chciałam sie kiedyś nauczyć fonetyki (cech głosek ) to miałam powypisywane po całym domu głupie hasła w stylu " Głoski są fajne i ciekawe" :)
Ale jakos mnie nie przekonały...

O tak, ja też mam na pulpicie komputera afirmację "wszystko czego chcę tworzę łatwo i bez wysiłku". Jakoś nie działa :lol: Ciekawe czemu :?
Olka 31 lat, ADD?
córka - Adrianna 11 lat ADHD + zaburzenia zachowania i nie wiem czy z nich wyrasta

ayla

Awatar użytkownika

Post 21-03-2006 15:19

Bo afirmacje należy powtarzać,albo pisać.Albo i to i to. :wink:

http://prosperita.terramail.pl/afirmacja.html

olkit

Awatar użytkownika

Post 21-03-2006 23:40

ayla pisze:Bo afirmacje należy powtarzać,albo pisać.Albo i to i to.

Wiem, ale mi się nie chce:) A na kursie mówili że można też powiesić na kartkach na ścianach. No to wybrałam nowocześniejszą formę. I niestety, się nie sprawdza :)
Olka 31 lat, ADD?

ayla

Awatar użytkownika

Post 22-03-2006 09:03

A u mnie działają.Pracuję z taką,..otwieram się na bogactwo...i zasługuję na nie i co wczoraj znalazłam stówę.To nie jest jeszcze oczywiście bogactwo ale taki symbol,że wreszcie coś zaczyna się dziać.
Na jakim kursie byłaś?

olkit

Awatar użytkownika

Post 22-03-2006 09:32

ayla pisze:A u mnie działają.Pracuję z taką,..otwieram się na bogactwo...i zasługuję na nie i co wczoraj znalazłam stówę.To nie jest jeszcze oczywiście bogactwo ale taki symbol,że wreszcie coś zaczyna się dziać.
Na jakim kursie byłaś?

Szczerze - nie lubię znajdować pieniędzy, zawsze sobie wyobrażam jak być może rozpacza ten, kto je zgubił :? Owszem, jak już znajdę to podnoszę je i wykorzystuję zazwyczaj, ale z wyrzutami sumienia. Jedyne co mnie "rozgrzesza" to że w taką pogodę przemokłyby i zniszczyły się całkiem. No chyba, że chodzi o taką stówę co się kiedyś włozyło zamiast zakładki w książkę albo do rzadko używanej kieszeni i nagle się je znajduje przed pierwszym :D
A kurs to była grupa "rozwój osobisty", raczej dla osób z Al-Anon i DDA, ale tacy jak ja też się trochę z niego mogli nauczyć :)
Olka 31 lat, ADD?

ayla

Awatar użytkownika

Post 22-03-2006 10:00

olkit pisze:Szczerze - nie lubię znajdować pieniędzy, zawsze sobie wyobrażam jak być może rozpacza ten, kto je zgubił :? Owszem, jak już znajdę to podnoszę je i wykorzystuję zazwyczaj, ale z wyrzutami sumienia. Jedyne co mnie "rozgrzesza" to że w taką pogodę przemokłyby i zniszczyły się całkiem. No chyba, że chodzi o taką stówę co się kiedyś włozyło zamiast zakładki w książkę albo do rzadko używanej kieszeni i nagle się je znajduje przed pierwszym :D
A kurs to była grupa "rozwój osobisty", raczej dla osób z Al-Anon i DDA, ale tacy jak ja też się trochę z niego mogli nauczyć :)

Jeżeli Ty nie podniesiesz zrobi to ktoś inny.
A co to takiego DDA?Ktoś mi ostatno powiedział,że się zachowuję jak DDA :cry: a ja nie wiem co to?

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-03-2006 12:34

DDA= Dorosłe Dzieci Alkoholików
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

missblack

Awatar użytkownika

Post 23-03-2006 09:50

Tydzień temu byłam na imprezce Progressteron i zapisałam się na wykład o tym, co robić, żeby się chciało tak jak się nie chce, bo mam takie problemy, jak Wy. Taaak się fajnie nastawiłam, że oto zmieni się po trzech godzinach mądrych słów moje życie ..., że w końcu będę wiedziała, co robić, żeby ROBIĆ,A NIE CHCIEĆ ROBIĆ.
No i co? Guzik. Dowiedziałam się tylko, że wypisanie ponad czterdziestu rzeczy, które chcę nie stanowi dla mnie problemu, ale powiedzenie o tym komuś, szczególnie obcemu wprost, no to już ... klapa.
Hmmm. Poza tym, to większość rzeczy tam powiedzianych miałam w jednym paluszku przez interesowanie się adhd i wszelkimi formami pomocy przy jego objawach (to forum to istna skarbnica wiedzy) . Można czytać, wiedzieć , co robić, powtarzać, planować, pisać, ale dlaczego, do cholery, nic nie działa...
Niestety, moje życie wygląda tak samo. Wzbogaciło się tylko o czysto i pięknie wyrysowane w zeszycie cele i pomysły na ich realizację. Ale to może początek...
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej