Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Jakie cechy i zachowanie ma dorosły ADHD-owiec??

Moderator: Moderatorzy

asia_26

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 06-03-2006 09:35

Jakie cechy i zachowanie ma dorosły ADHD-owiec??

Witam serdecznie. Proszę napiszcie mi jak zachowuje się dorosły z ADHD, czym różnie sie od innych ludzi? I jak rozpoznac to u dorosłej osoby?:)

reuptake

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-03-2006 11:32

trochę za szerokie pytanie jak na forum. kiedyś pisałem o różnych typach ADD u dorosłych, zobacz:

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=944

klodi12

Awatar użytkownika

Post 26-03-2006 17:46

Re: Jakie cechy i zachowanie ma dorosły ADHD-owiec??

asia_26 pisze:Witam serdecznie. Proszę napiszcie mi jak zachowuje się dorosły z ADHD, czym różnie sie od innych ludzi? I jak rozpoznac to u dorosłej osoby?:)

chyba najprosciej spotkac sie z takimi i zbaczysz, i psołuchasz bo gadaja jak najęci, przynajmniej ci których ja znam

sama tez jestem gadułą, ale potrafie milczec, ale to tragicznie trudne, no chyba ze ma doły to znikam od ludzi

ale rózne są typy, niektórzy latają jak z piórkiem w pupie, inni to nie wiem, bo mnie wiecznie cos gna i nosi bez przerwy
nieceirpliwi, bałaganiarze, wszystko chcą zrobic ale niewiele z tego wychodzi, bo zawsze cos innego mozna jeszcze

nie wiem, zapytaj bardziej konkternie to moze cos sie dowiesz

i chodzi o cibie czy twojego faceta?
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

Agłaja

Awatar użytkownika

Post 05-08-2006 18:47

reuptake pisze:trochę za szerokie pytanie jak na forum. kiedyś pisałem o różnych typach ADD u dorosłych, zobacz:

http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=944

Czegoś tu nie rozumiem. Adhd to nie add,prawda? Add mają Ci, którzy nie są nadpobudliwi ruchowo(?) Czy wobec tego typy Linn Weiss mozna odnosić też do adhd,a nie tylko add ? A wogóle to na wiki przeczytałam, ze Add to adhd dorosłych? Czyli dorosły nie może być nadruchliwy?

Agłaja

Awatar użytkownika

Post 05-08-2006 18:50

A gdzieś jeszcze na tym forum była mowa o add u dzieci (dziewczynek). To już mi całkiem gmatwa.
A może dorosły się dostosowuję do otoczenia i przestaje być ruchliwy (pewnie bzdury piszę), bo jednak to trochę dziwnie wygląda, jak ktos się cały czas rusza.

deprim

Awatar użytkownika

Post 05-08-2006 19:11

Agłaja pisze:A gdzieś jeszcze na tym forum była mowa o add u dzieci (dziewczynek). To już mi całkiem gmatwa.
A może dorosły się dostosowuję do otoczenia i przestaje być ruchliwy (pewnie bzdury piszę), bo jednak to trochę dziwnie wygląda, jak ktos się cały czas rusza.

Mi się wydaje że własnie tak jest. Dorosłi bardziej się kontrolują więc i są mniej ruchliwi ;)
Obrazek

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-08-2006 19:23

Agłaja pisze:A gdzieś jeszcze na tym forum była mowa o add u dzieci (dziewczynek). To już mi całkiem gmatwa.

Wraz z dorastaniem rzeczywiście większość ludzi z adhd traci swoją hiperaktywność, ale mimo wszystko są dużo ruchliwsi niż 'przeciętni'. A to kiwa nogą, a to się drapie, a to gestykuluje. Naprawdę to widać. Najczęściej pozostaje w formie ruchów dłoni. I one są mimowolne. Ja się często łapię na tym, że coś skubię albo drapię.

Agłaja

Awatar użytkownika

Post 05-08-2006 19:28

Dobrze, to teraz się zdobędę na szczerośc.Ja jak jestem sama to cały czas się ruszam. Krąże po mieszkaniu(nawet całe godziny) . A przy innych np. jak z kimś rozmawiam,czasem potwornie mnie męczy,że muszę się "jakoś zachowywać" .Ale tylko czasem. Potrafię wysiedzieć np. na wykładzie.
I nie wiem czy mogę miec adhd.

Chodź tutaj nikt mi na to pyt jednoznacznie nie odpowie,tymbardziej na odległość.Jestem tego swiadoma.

A problemy z nauką zaczęły się dopiero na studiach. Do końca szkoły średniej byłam najlepsza w klasie. No i jak mam coś zrobic, czy załatwić (np. zakupy) to zwykle mi się udaje,czasem zajmuje trochę więcej czasu. Nie panuję za to często nad słowami. (mówię za dużo, przerywam innym, szybciej mówię niż myślę).
Acha i jeszcze ogromne, irracjonalne,jak mi się zdawało,poczucie bycia innym.Różnienia się od otoczenia,tylko nie wiem,czym.
Już gdzieś o tym napisałam na forum,że jesli niektórzy mogą mieć pewne cechy adhd,ale nie adhd? Tak łatwo znaleźc winowajcę swoich niepowodzeń....Chodż chyba jednak nie mam lenia,najwyżej spadek motywacji,może przejściowy (oby)

Będę wdzięczna jeśli napisze ktoś kto ma podobnie do mnie, (np. z tą szkoła) i raczej wie,że ma adhd.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-08-2006 19:58

Na adhd to wogóle nie wygląda. Bo z tego się wyrasta, a nie 'wrasta' :)
Ja bym szukał innych przyczyn Twoich problemów. Może jakieś uczulenia - bywa, że zmiana dywanu, nowy kosmetyk albo poduszka dają takie efekty. Bardzo trudno jest takie rzeczy wyłapać, ale się daje.
Może pojawiają się jakieś problemy neurologiczne - guz albo początki epileptyczne.
Może się zakochałaś i Ci się wszystko przewartościowało?
Ot gdybam sobie. Oczywiście na odległość nikt Ci nie powie.

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-08-2006 16:11

Czasami długotrwały stres albo depresja potrafią dosyć dobrze udawać niektóre objawy adhd. Nawet niedosypianie na to wpływa. A u takich "wyedukowanych" adehadowców w depresji wraca pełnia objawów, co sama kiedyś przechodziłam.
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

bubble

Awatar użytkownika

Post 16-01-2008 19:24

stworzonko pisze:Czasami długotrwały stres albo depresja potrafią dosyć dobrze udawać niektóre objawy adhd. Nawet niedosypianie na to wpływa. A u takich "wyedukowanych" adehadowców w depresji wraca pełnia objawów, co sama kiedyś przechodziłam.

Co masz na myśli pisząc że wracają wszystkie objawy w depresji?

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej