Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Tabletki ? Koncentracja?

Moderator: Moderatorzy

Faq

Post 10-02-2006 15:09

Tabletki ? Koncentracja?

Witam

Mam 20lat, jestem studentem, od zawsze mialem problemy z nauka
ucze sie w ostatniej chwili, wczesniej nigdy nie mam czasu,
nie moge sie skoncentrowac, a jak juz zaczynam sie uczyc to zazwyczaj
konczy sie to po 5minutach. Po przeczytaniu 'kryteriow ocen' znalazlem u siebie niemal 20 czynnikow, podobno 12 juz wystarzcza. Moje pytanie
jest nastepujace, czy bierze sie jakies medykamenty ktore pozwola sie lepiej koncentrowac? Czy po prostu mam nic nie robic jak dotad i jakos sobie radzic? Mam sie skonsulowac z lekarzem?

Pozdrawiam

F.

k66

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 10-02-2006 16:51

Re: Tabletki ? Koncentracja?

Faq pisze: czy bierze sie jakies medykamenty ktore pozwola sie lepiej koncentrowac?

tak amfetamine :D

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 10-02-2006 17:29

Sam nie wymyślisz, my też ci nie podpowiemy. To może zrobić tylko fachowiec, czyli lekarz. Poczytaj forum leki, tam wiele piszemy na te tematy.

em jot

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 11-02-2006 10:37

Faq pisze:
Moje pytanie jest nastepujace, czy bierze sie jakies medykamenty ktore pozwola sie lepiej koncentrowac? Czy po prostu mam nic nie robic jak dotad i jakos sobie radzic? Mam sie skonsulowac z lekarzem?

No proszę, mój przypadek! Tak jak napisał k66, czyli amfetamina i jej pochodne. Szansa na wywalczenie recepty (niestety, od wielu lat amfetaminy nie można kupić w aptece bez recepty) zależy od konkretnego lekarza, dlatego musisz pewnie próbować u różnych. Mi się akurat nie udało, ale i tak nie byłoby mnie stać na wykupienie..
/nieczytelny/

silverstone

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 25-02-2006 23:33

Jestes pewien, że amfa działa na szczęśliwych posiadaczy adhd?

k66 pisze:tak amfetamine :D

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-02-2006 10:17

Wcale nie amfetaminę, tylko chemiczne pochodne, a to jest całkiem co innego.
W Red Bullu też są pochodne amfetaminy, a przecież nie są tym narkotykiem.
Aspiryna też nie jest kwasem salicylowym, a tutaj pokrewieństwo jest bliższe, nie?
I chemik takie rzeczy mówi? Yyy?

Jeszcze ludzie sobie sami zaczną "dawkować" i co wtedy? Będziesz miał kogoś na sumieniu.
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

jarek

Post 26-02-2006 12:57

Co z ta amfą, przecież leczniczo operuje sie na zupełnie innych poziomach dawkowania.
To fakt, że od bardzo wielu lat nie jest dostępna w aptece, a kiedyś szeroko stosowana w wielu zawodach po prostu na codzień.

Popularne leki to mieszaniny soli i izomer amfy - u nas nie zarejestrowane.
Leki - pochodne pozbawione są czegoś co euforyuzuje - to ważna cecha która odroznia leki od substancji pierwotnej.
I taki lek jest jeden zarejestrowany w PL.

Tylko lekarz i na jego odpowiedzialnosć, za Twoja lub Twoich opiekunów/ rodzicow zgodą może zaordynować.

k66

Awatar użytkownika

Post 26-02-2006 13:35

stworzonko pisze:Wcale nie amfetaminę, tylko chemiczne pochodne, a to jest całkiem co innego.
no nie tak "calkiem" co innego. Woda i eter to jest calkiem co innego a wladek i jego ewentualne izomery ma zawsze zblizone dzialanie (np. MDMA) Czy tez efedryna i psudoefedryna - niby nie to samo a dzialanie prawie takie samo (no pseudo ma troche mniejsze na OUN).
stworzonko pisze:W Red Bullu też są pochodne amfetaminy, a przecież nie są tym narkotykiem.
nigdy bardzo dokladnie nie wczytywalem sie w etykiete ze skladem ale jakos nie jestem przekonany czy tam sa pochodnie amfetaminy. Jak sa to jakie ????
stworzonko pisze:Aspiryna też nie jest kwasem salicylowym, a tutaj pokrewieństwo jest bliższe, nie?
kwasem acetylosalicylowym jest - i nie wiem jak to sie ma do poprzednich przykladow. tak czy siak to salicylany.

stworzonko pisze:I chemik takie rzeczy mówi? Yyy?
w czym ten chemik zawinil? jaka herezje oglosil?
stworzonko pisze:Jeszcze ludzie sobie sami zaczną "dawkować" i co wtedy? Będziesz miał kogoś na sumieniu.
trudno ;)

swietelko

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 26-02-2006 14:15

Pogadamy jak ludzie? Bo mozna napisac, ze euforie wywoluje tylko izomer prawoskrętny (+) o konfiguracji bezwzglednej w sposobie ustalania rzeczywistej konfiguracji podstawnikow przy centrach chiralnosci w enancjomerach i diastereoizomerach.

A mozna tez pisac, ze amfa czarnorynkowa nie nadaje sie do terapii przy ADHD bo ma wysoki wskaznik uzaleznienia wysylajac euforyczne wspomnienia do podswiadomosci.

Poza tym zanieczyszczenia w amfie z czarnego rynku poteguja zmiany w obrazie EKG (utajona wada serca moze skonczyc sie zawalem), a przy desynchronizacji polkul mozgowych (w przypadku ADHD - synchronizacji) zmiana w obrazie EEG mozgu moze utrzymac sie przez kilka tygodni. I pol biedy jesli sa to zmiany pozytywne. A nie te wyciagajace na wierzch ukryte schorzenia psychiczne (wraz z np. myslami samobojczymi).

Szamalem duzo amfy, ale szybko zrozumialem ze koncentracja euforyczna jest gorsza niz jej brak. Bo co z tego, ze wczesniej nie moglem przeczytac artykulow na onecie jesli po 3 kreskach potrafilem spedzic tam 3 godziny bo wszystko bylo takie "wazne i ciekawe". Ze skrajnosci w skrajnosc.
Swietelko na scenie, swiatelko w tunelu. Swiatelko tez za horyzontem.

k66

Awatar użytkownika

Post 26-02-2006 19:04

swietelko pisze:Szamalem duzo amfy, ale szybko zrozumialem ze koncentracja euforyczna jest gorsza niz jej brak.
z tym sie zgadzam

swietelko

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 26-02-2006 21:47

Z czym sie nie zgadasz tez napisz.
Swietelko na scenie, swiatelko w tunelu. Swiatelko tez za horyzontem.

k66

Awatar użytkownika

Post 27-02-2006 08:18

moze nie bede sie rozpisywal zbytnio tylko podam linka i kazdy kto zechce to sobie looknie
http://pzks.wroc.pl/pdf/doc4.pdf

kermeet

Post 02-04-2006 22:14

k66 pisze:
Faq pisze: czy bierze sie jakies medykamenty ktore pozwola sie lepiej koncentrowac?

tak amfetamine :D

mi nawet amfetamina nie pomaga, jest nawet gorzej(jestem bardziej zdekoncentorany niz to ywa zazwyczaj).

mazan

Post 14-04-2006 16:25

Oj mam to samo co kolega faq.Juz duzo razy myslalem zeby weziasc troche fety i podejrzewam na 90% ze wtedy bym sie w koncu na czyms skupił dluzej niz 10 minut (tak porownujac do tego jak sie czulem na efedrynie).

Swiatelko mozesz troche wytlumaczyc ten potencjal uzalezniajacy ulicznej fety?Przeciez te "dodatki" do ulicznego gowna zwykle nie maja zadnego wpływu na psyche.Sa tylko po to zeby zwiekszyc wage produktu wiec o co chodzi?Poza tym naprawde pozniej wszystko tak z głowy ucieka?A lipa jest z tym ze nie mozna dokladnie wagi produktu sobie odmierzyc bo co jedna dzialka to inne stezenie...
Albo concerta za kilka stów (a nie oszukujmy sie dawki z ulotki sa lekko słabe, chyba wiele osob tak uwaza, przydałoby sie brac ok 50mg dziennie) albo feta za kilkadziesiat złotych, wybierz sam :P

edit: jeszcze jedno.Jezeli amf wywoluje taka euforie to co musi robic metamfetamina.A takowa jest w stanach rowniez w aptece np pod nazwa desoxyn.Z artykulow wynika ze powoduje euforie podobna do kokainy tylko ze trwa o wiele dluzej.I nie wiem czy stosuje sie ja takze dla chorych na adhd czy tylko do narkolepsji.
Ciezko jest mowic o czyms czego sie nie probowalo, kurde jak mnie cisnie zeby troche tego kupic.Nigdy nie bralem a mam mysli jak uzalezniony hehe.Ale to dlatego zeby chociarz na chwile pouczyc sie jak normalny człowiek.

k66

Awatar użytkownika

Post 15-04-2006 11:06

mazan pisze: kurde jak mnie cisnie zeby troche tego kupic.Nigdy nie bralem a mam mysli jak uzalezniony hehe.Ale to dlatego zeby chociarz na chwile pouczyc sie jak normalny człowiek.

No to ja ci napisze ze nie masz zbytnio czego zalowac. Owszem sama fazka (jeszcze zalezy od wladka) jest ok. Koncentracja moze i dobra ale samo to, ze gadasz jak najety to jest wykanczajace. Nie powiem, ze np. jest to zly sposob na szybkie odswierzenie materialu. Bo ja np. wstawalem o 4 rano podjazd, prysznic, kawa i zabieralem sie za skrypt do godz. 10 bylem go w stanie przeczytac 3 razy i miec wyuczony prawie na pamiec. Na ustny egzamin to sie ludzie ze mna bali wchodzic, tak nawijalem i to lacznie z cytatami i jaki nr strony.
Ale to co sie dzieje pozniej czyli zwala jest dla mnie rzecza totalnie nie do zaakceptowania. W kolejnych dniach potworne doly i przygnebienie.
Wiec wypadkowa plusow i minusow jak dla mnie jest WYRAZNIE in minus!
Ostatni raz chyba ze 2 i pol roku temu to bralem i po tym co wtedy przezylem powiedzialem sobie nigdy wiecej!.
Mozna o tym pisac i pisac ale mozna sobie tez obejzec fim "...że życie ma sens" i zrozumiec o co mi chodzi.

mazan

Post 16-04-2006 18:34

A nie uwazasz ze dawka byla ciut za wysoka?Nie madrze sie bo nie bralem ale mysle ze male dawki powinny troche wyciszac a euforia nie powinna byc zbyt duza.Chociarz wlasnie z ulicznym prochem jest problem dawkowania ale to juz inny problem.
A mam pytanie z innej beczki.Moja siostra mieszka w stanach, latwo tam mozna "skołowac" ritalin?

k66

Awatar użytkownika

Post 16-04-2006 19:08

mazan pisze:A nie uwazasz ze dawka byla ciut za wysoka?Nie madrze sie bo nie bralem ale mysle ze male dawki powinny troche wyciszac a euforia nie powinna byc zbyt duza.Chociarz wlasnie z ulicznym prochem jest problem dawkowania ale to juz inny problem.

No coz jak juz sie wciaga to wlasnie chyba po to zeby miec kopa a nie zeby sie wyciszyc. Bo gdyby podejsc do tego w ten sposob to najszybsza droga do uzaleznienia. Choc z tego co ja doswiadczylem to nawet mala dawka nie jest antidotum na koncentracje. Na dodatek skutki uboczne typu bezsennosc, kolatanie serducha, pocenie sie, uczucie zimna w stopach, no i ta cholerna perystaltyka... nieee to wszystko odstrecza mnie od takich sposobow.
A dodatkowo tak jak napisales ciezko jest sobie zaaplikowac idealnie wymierzona dawke bo nie wiadomo co to za proch i ile tam amfy a ile apapu.

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej