Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Postanowienia

Moderator: Moderatorzy

ayla

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 19-01-2006 15:53

Postanowienia

Postanowiłam,że w tym roku będę oszczędzać.Ja mam codziennie kasę i ładnie ją wpłacałam w bankowpłacie przez tydzień.A przez następny ją wydawałam i miałam później doła z tego powodu.Ale od dziś na nowo rozpoczęłam wpłacanie.Jak zrobić żeby chociaż wytrwać w tym postanowieniu przez miesiąc,chociaż jeden.Potrzebuję większej gotówki.
http://www.bociany.ec.pl/

Religia jest czymś głęboko infantylnym, porównywalnym z dziecięcą neurozą –Zygmunt Freud.

silverstone

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 25-02-2006 23:13

hahaha... Jakbym o sobie czytała! Nie mam na to żadnego pomysłu, ale wszelkie składowanie prowadzi u mnie do tego, że zaczynam miec poczucie, że ginę w jakims dziwnym chaosie. Niesamowitą ulgę sprawia mi wyzbywanie się różnych rzeczy, łącznie z pieniądzmi niestety :) Trzymam za Ciebie kciuki!

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-02-2006 10:32

Re: Postanowienia

ayla pisze:Postanowiłam,że w tym roku będę oszczędzać.Ja mam codziennie kasę i ładnie ją wpłacałam w bankowpłacie przez tydzień.A przez następny ją wydawałam i miałam później doła z tego powodu.Ale od dziś na nowo rozpoczęłam wpłacanie.Jak zrobić żeby chociaż wytrwać w tym postanowieniu przez miesiąc,chociaż jeden.Potrzebuję większej gotówki.

załóż lokatę, gdzie co miesiąc można dokonywać określonej wpłaty, natomiast wypłata powoduje utratę odsetek (w mbanku chyba jest taka opcja, ale nie pamiętam...)
jeśli szybko potrzebujesz kasy - najlepszym rozwiązaniem jest kredyt w banku, w którym na rachunku jest wpływ z tytułu wynagrodzenia. Wtedy automatem ściągają Ci kaskę i nie musisz pamiętać o zapłaceniu raty.

Dla mnie jedyną motywacją do oszczędzania jest moje kosmicznie stare auto, które ubóstwiam, a które niestety nie jeździ, bo padła mu cała elektryka (mam ten wózek od niedawna i już trup :twisted: )
No i pierwszy miesiąc wyszłam na plus i to dość duży, bo wiem, ile w to auto muszę zainwestować.
Koniec kupowania butów i torebek :(
Ale jak pomyślę, że niedługo wiosna, zdejmę dach i ruszę w trasę... :D

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej