Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Jak inżynier Mamoń ;)

Moderator: Moderatorzy

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-01-2006 14:22

Jak inżynier Mamoń ;)

Moje siostry smieją sie ze mnie ,ze taki mam własnie stosunek do muzyki .
No... i mają troche rację :lol: . Faktycznie słucham zasadniczo " tego co juz gdzieś kiedys słyszałam" To ze nie słucham tylko 1 zespołu od urodzenia zawdzięczam tylko przypadkowi pewnie . :wink: . Lezy sobie czasem jakaś płyta , która mi ktoś pozyczył ,lezy , kurz osiada a ja jakoś nie moge sie przemóc. Dopiero jak ktoś ją znajdzie i usłysze 1 kawałek , który mi sie spodoba, moge spróbować posłuchać innych.

Mysle sobie, ze to jest tak : mam w głowie taki chaos, ze muzyka pelni dla mnie funkcje porzadkującą rzeczywistość. Ot co.
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-01-2006 17:59

Tak ! Tak sobie właśnie myślę!
Wcale nie jestem taka uboga wewnętrznie jak on. :twisted:
On by nie przekopywał domu w poszukiwaniu jednej płyty na która włąsnie ma fanatyczną ochote i wie ,że bez jej wysłuchania dzień sie nie uda... :)
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

k66

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-03-2006 08:22

jak tak mam z filmami. Pozyczy mi ktos filmy na cd a ja zamiast przegrac albo obejzec to je rzuce gdziec kolo kompa. Potem sciemniam, ze jeszcze nie obejzalem bo costam a jak w koncu oddam plytki to oczywiscie musze oszukiwac, ze ogladalem bo mi glupio sie przyznac, ze mi sie nie chcialo nawet looknac co to bylo.
Z muzyka tez. Z tym, ze jak podlapie jakis fajny kawalek zaczynam szukac wszystkiego co moge sie dowiedziec o wykonawcy np. z kim nagrywal z kim koncertuje a potem szukam tych ludzi co z nim grali... i tak nazbieralem kilka tys. mp3

reuptake

Awatar użytkownika

Post 06-03-2006 11:23

k66 pisze:jak tak mam z filmami. Pozyczy mi ktos filmy na cd a ja zamiast przegrac albo obejzec to je rzuce gdziec kolo kompa. Potem sciemniam, ze jeszcze nie obejzalem bo costam a jak w koncu oddam plytki to oczywiscie musze oszukiwac, ze ogladalem bo mi glupio sie przyznac, ze mi sie nie chcialo nawet looknac co to bylo.
Z muzyka tez. Z tym, ze jak podlapie jakis fajny kawalek zaczynam szukac wszystkiego co moge sie dowiedziec o wykonawcy np. z kim nagrywal z kim koncertuje a potem szukam tych ludzi co z nim grali... i tak nazbieralem kilka tys. mp3

no to masz tak jak ja, z tym że u mnie jest problem z oddaniem, bo gubię. to samo: zbieractwo i braki w konsumpcji. MP3 kolekcjonowałem namiętnie, porządkowałem, przekodowywałem, czytałem masę o tym jak zrobić lepszą jakość, ale żebym jakoś b. dużo ich słuchła to nie powiem.

cały czas poszukuję jakiegoś kawałka świata, który można uporządkować.

golombek

Wsparcie

Post 06-03-2006 21:07

Moja kolekcja filmów zbliża się do tysiąca, ale obejrzałem tylko niektóre... w telewizji :roll:

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 06-03-2006 22:42

Ja zbieram książki, też niektóre czytam :roll: W sumie, to mi wystarczy, jak zakupię. Zdobywam i mam!
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-03-2006 23:01

Jaki słodki awatarek!!!
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

ayla

Awatar użytkownika

Post 07-03-2006 09:34

Agatka pisze:Ja zbieram książki, też niektóre czytam :roll: W sumie, to mi wystarczy, jak zakupię. Zdobywam i mam!

Ja uwielbiam książki.Mam ich całkiem sporo.Większość przeczytana bo z reguły kupuję takie,które wiążą się z moimi zainteresowaniami.Beletrystyki prawie nie kupuję.
http://www.bociany.ec.pl/

Religia jest czymś głęboko infantylnym, porównywalnym z dziecięcą neurozą –Zygmunt Freud.

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-03-2006 10:07

Agatka pisze:Ja zbieram książki, też niektóre czytam :roll: W sumie, to mi wystarczy, jak zakupię. Zdobywam i mam!

he he he
a ja myślałam, że to tylko u mnie takie kolekcjonerstwo :D

wychodzę z założenia, że muszę teraz zapewnić sobie zajęcie, jak już będę na emeryturze :lol:
to taki mój ksiązkowy fundusz emerytalny :D

k66

Awatar użytkownika

Post 08-03-2006 08:00

To zbieranie to takie odkladanie pracy na pozniej. Zawsze sobie mysle : kiedys tego poslucham albo jeszcze to obejze -
takiego wala :)
To jak z odkladaniem roboty...

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-03-2006 08:12

Wygląda na to, że adhd-owcy sie boja nowych wrazen ,które lubia ;)
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

k66

Awatar użytkownika

Post 08-03-2006 08:44

Marta pisze:Wygląda na to, że adhd-owcy sie boja nowych wrazen ,które lubia ;)

tak mi sie wydaje
Malo tego z tego "strachu" wynikaja te dolki (telepki czy jak kto woli)
Przyklad: wczoraj caly dzien lazilem jakis w szoku, zamyslony, zdolowany - nic tylko mega dol.
I tak po meczu (a przy okazji - Barca pokazala klase) sie zastanawialem dlaczego tak jest. I doznalem olsnienia (jak w buddyzmie) - to przez Dzień Kobiet.
Tak tego sie wlasnie obawialem i stad ten dziwny nastroj przez caly wczorajszy dzien. A w sumie czego tu sie bac - kobiety to tez ludzie :)
Ale juz jestem po calusach i bylo nawet fajnie :D

Kuba5

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 08-03-2006 09:45

Ja też mam filmy na PC które obejrzałem np. po 6 miesiącach albo jeszcze czekają na swój czas, ale większość oglądam. A jeśli chodzi o muzykę to od trzech lat słucham tylko Bjork, mam nawet płyty które nagrała będąc dzieckiem, a wcześniej słuchałem tylko Mobiego.

k66

Awatar użytkownika

Post 08-03-2006 10:31

Kuba5 pisze:Ja też mam filmy na PC które obejrzałem np. po 6 miesiącach albo jeszcze czekają na swój czas, ale większość oglądam. A jeśli chodzi o muzykę to od trzech lat słucham tylko Bjork, mam nawet płyty które nagrała będąc dzieckiem, a wcześniej słuchałem tylko Mobiego.
jak bylem u angoli to kupilem sobie jakies stare plytki Mobiego (te co byly przed play) - ale tylko sie zdolowalem; Moby musial miec wtedy jakis ciezki okres bo mial takie smetne kawalki ze tylko sie poplakac.
A Bjork mialem kiedys jakis fajny kawalek z Masive Attack

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-03-2006 12:30

Kuba5 pisze:Ja też mam filmy na PC które obejrzałem np. po 6 miesiącach albo jeszcze czekają na swój czas, ale większość oglądam. A jeśli chodzi o muzykę to od trzech lat słucham tylko Bjork, mam nawet płyty które nagrała będąc dzieckiem, a wcześniej słuchałem tylko Mobiego.

ja przez kilka lat acid drinkers
potem przerzuciłam się na kinga diamonda.

a teraz to już wszystko jak leci.
mieszam pogodno ze smooth jazzem, dorzucam starego dobrego snoop dogga...
a i miejsce dla wagnera się znajdzie

missblack

Awatar użytkownika

Post 09-03-2006 09:19

Kayah, Tiamat, Dido, Sepultura, Coma, Pearl Jam, Temple of The Dog, Lipnicka & Porter, Apo, New Radicals, Gdzie Cikwiaty, Portishead itd. To nie jest chyba jeden styl, więc też mogę słuchać wielu różnych rzeczy.
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej