Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Pozytywniej!

Moderator: Moderatorzy

swietelko

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 16-12-2005 17:15

Pozytywniej!

Co tu tyle dolow? Skad, dlaczego, po co? Cale Los Angeles ma co najmniej pseudo-adhd i kazdego tam ciagnie, kazdego to miasto inspiruje i dla kazdego marzeniem jest zrobic tam kariere. Bylem, widzialem - uwierzylem! Jesli adhdowcy potrafia stworzyc kulturalna stolice i najbogatsze miasto swiata to znaczy, ze jednak to lekkie skrzywienie (ktore wybuchlo tez w glowach Mozarta, Edisona i Einstaina) to atut!

Pojedzcie tam jak macie szanse po prostu i sami sie przekonacie.

Gol to po prostu wykorzystanie tej niesamowitej, pozytywnej kosmicznej energii, tej przepieknej intuicji, tej dziecej spontanicznosci i ryzykownosci, tej kreatywnosci na poziomie najwiekszych artystow - wykorzystanie jej w sposob kontrolowany i rozwijajacy siebie i innych. Ot, cala recepta!

Nawet metodami prob i bledow - nie zamulajmy sie! To wam za 40 lat beda zazdroscili temperamentu i energii kiedy bedziecie kopac pilke z prawnukami, a wasi "rowiesnicy" beda szukali drogi do lazienki.

Moj sposob?

Prosze bardzo. Wielka kartka na scianie z pytaniem:

==> Jak i na ile rozwinales w sobie dzis umiejetnosc wykorzystywania swojej pozytywnej, kosmicznej energii? <==

Taka kartka na scianie i mocne postanowienie poprawy to wszystko!

Proponuje tez zmienic diete btw - co jesz = czym jestes.

Mam diete dla ADHDowcow jesli chcecie albo sciagnijcie z eDonkey (nazywa sie Diet, ADHD & behavior.pdf)
Swietelko na scenie, swiatelko w tunelu. Swiatelko tez za horyzontem.

monis

Awatar użytkownika

Post 16-12-2005 18:19

Witaj Swiatelko !
Ja bardzo poprosze tą diete. Można ja stosować u dzieci?
Pozdrawiam Monika

swietelko

Awatar użytkownika

Post 16-12-2005 18:36

To jest dieta stricte dla dzieci wlasnie http://www.feingold.org/

-- ja po prostu ja troche modyfikuje pod siebie, swoj tryb zycia i zapotrzebowanie kaloryczne.

Do tego wcinam :

omega3 1000mg 2 tabletki 3x dziennie
lecytyna 3 lyzki stolowe dziennie
wapn + magnez + cynk - 2 tabletki dziennie
Relaxvita NOC i DZIEN po 3 saszetki
Bcomplex 3 tabletki/dzien

Oczywiscie dla dziecka dawki tego musza byc proporcjonalne. Zabiera rowniez duzo cierpliwosci i pieniedzy bo zabiera troche czasu az mozg nauczy sie to wykorzystywac.

Sa rowniez ciekawe preparaty stricte na poprawe koncentracji po okolo 30 zlotych - jesli kogos stac. Czemu nie.

Polecam tez adhd.strefa.pl - tam chyba maja jakies magiczne tabletki tez.

Nie probowalem, ale warto przedzwonic.

Tabletki dzielcie sobie najlepiej juz rano bo latwo z rutyny wypasc - zreszta komu ja to mowie ;-)

A i btw - nie jestem swiatelko;-)

monis

Awatar użytkownika

Post 16-12-2005 18:48

Przepraszam Swietelko , pomylila mi sie literka.

Dzięki wielkie może przetestuje na moim ojcu z adhd i na sobie ( ja mam chyba ADD) i zobaczymy może na dziecku też ,tylko chyba najpierw pogadam z lekarzem. Syn jest leczony haloperidolem i nie wiem jak to sie zgra z ta dietą.
Pozdrawiam Monika

filip222

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 16-12-2005 18:52

Staram się jak mogę :)

swietelko

Awatar użytkownika

Post 16-12-2005 19:16

Adhd i Add to to samo

Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder (ADHD) is the term used in the current Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-IV-TR) diagnostic criteria. ADD (Attention Deficit Disorder) with or without hyperactivity is the older term from the DSM-IIIR.

http://www.adhd.com/family/resources/fa ... erence.jsp

primus

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-12-2005 00:09

nie zebym od razu krytykowal bo mysle ze dopuszczanie do krytyki nikomu nie podoba sie.. ale z punktu mając na uwadze.. Swietelko - strasznie duzo specyfikow lykasz (ha! w USA to dopiero maja na tym punkcie jazde, co pewnie sam zauwazyles podczas pobytu), nie zaglebialem sie w diete ktora polecasz ale mysle ze i tak jest w niej wiekszosc skladnikow zawartych w preparatach ktore dodatkowo przyjmujesz, ja takze jem tran, preparaty multiwitaminowe+mikro i makroelementy ale NIE codziennie, np. 1tabletka 'centrum' zawiera "wszystko co trzeba" w dziennej dawce - ale przeciez jemy pokarm ktory takze zawiera te skladniki wiec wychodzi znacznie ponad norme (na szczescie nie wszystko jest przysfajane) i w przypadku witamin ktore nie sa z organizmu wydalane mozna sie nabawic hiperwitaminozy (podobnie z cynkiem i magnezem - nie wolno przesadzac)
im "lepsza" dieta tym jedzmy mniej kolorowych cudow, a nawet przy fatalnej diecie nie jedzmy ich codziennie (nawet tran moze byc niebezpieczny ze wzgledu na duza zawartosc wit. E)

jesli macie kota lub psa i kupujecie ten szajz (sam kupuje) w puszkach zobaczcie na ZALECANE porcje - otoz moj pies(to samo z kotami) ma nadwage, choc wg. tych biedaczysko je polowe z tego co powinna (nie da sie zwalic na brak ruchu!)
w "spoleczenstwach wysoko rozwinietych" (ironia.. plemiona koczownikow sa lepiej rozwiniete w tych dziedzinach zycia ktore sa tak NA PRAWDE wazne) rynek lekow i medykamentow jest najbardziej zyskownym i najszybciej sie rozwijajacym (ee tam komputery) - popatrzcie tylko na reklamy w tv - polowa dotyczy lekow
kazdy producent bedzie mowil ze piesek je za malo zeby kupic wiecej, ze wszyscy za na cos chorzy (to pewnie fakt) i musza kupowac i faszerowac sie ich magicznymi specyfikami zeby zyc duugo i szczesliwie.. KONIEC

..ale zycie to nie bajka
...

swietelko

Awatar użytkownika

Post 17-12-2005 03:03

Masz czesciowo racje oczywiscie. Natomiast dzieki mojej przygodzie z kulturystyka i posiadania najlepszego trenera na swiecie dowiedzialem sie wielu rzeczy na temat zespolow witamin. Zanizane ilosci substancji czynnej, korelacja ktora sprawia ze dzialania poszczegolnych witamin znosza sie /etc.

Niedawno to wszystko zaczalem, wiec ocenimy za jakis czas :-)

primus

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-12-2005 12:03

:) hmm jedynie pozazdroscic trenera (jako czlowieka i przewodnika) - tak dobrze Go oceniasz ze wzbudzil i moje zaufanie (chodz Go nieznam).. nic juz nie bede smecil bo w swietle powyzszych faktow po prostu nie ma takiej potrzeby :)
...

Wróć do Jestem oryginalny... i co dalej