Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Witam i od razu pytam

Moderator: Moderatorzy

Gość

Post 17-10-2005 15:21

Witam i od razu pytam

Witam wszystkich,
mój mąż ma ADHD (25 lat). Sam ma świadomość swoich problemów ale woli tego nie nazywać, twierdząc, że taki jego charakter i nie będzie tego jak zaburzenia traktował. Niestety nie może znaleźć pracy (wszędzie udowadnia szefom, że jest madrzejszy, wszyscy robią wszystko źle). Działa więc na własną rekę, prowadząc wszelakie interesy. Niestety jeszcze żaden interes nie wypalił, z żadnego nie ma dochodów. Znów zaczyna coś nowego. Jego nie spłacane długi urosły do niesamowitej kwoty. Urodził nam się synek. Ja idę na wychowawczy, nie utrzymam więc rodziny. Co mam zrobić? Jakiej pracy dla niego szukać ? (coś z informatyki|) Czy mogę mu jakoś pomóc, aby pamiętał? Czy już zawsze będe musiała pamiętać za niego? Pogodzić się z tym? (na razie jestem kłębkiem nerwów) Co zrobić aby nie kłamał?
No i najważniejsze: co zrobić, aby zmniejszyć lub zapobiec podobnym problemom u synka? Wiem, że ADHD może być dziedziczne. Czy moglibyśmy coś za wczasu zrobić, zanim mały pójdzie do przedszkola i szkoły?

Wiem, duzo pytań. Nie odsyłajcie mnie jednak do lektur, bo czasu mi teraz brak na dobrą książkę. Czekam na jakieś porady.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 17-10-2005 17:39

Pierwsze pytanie jest takie - czy twój mąż chce coś zmienić czy uważa, że wszystko jest dobrze i nie wie po co zmieniać.
Po drugie - piszesz, że to Ty utrzymywałaś dom, czyli rozumiem, że on nie był do tego zmuszony i mógł sobie pozwolic na częste rzucanie i zmiany pracy?.
Trzecie - czy wogóle o tym rozmawiacie i czy mu powidziałaś o swoich lękach i obawach?
Czarte - jak sobie radził wcześniej, (skończył studia? itd) co mu pomagało organizowac sobie życie?
Piąte - czy zawsze był taki i jak ty sobie z jego zachowaniami do tej pory radziłaś?
Szóste - potrzebna wam pomoc, a zwłaszcza jemu, żeby sobie jakoś radził i był w stanie utrzymać rodzinę.
Dla ciebie wsparcie, bo jesteś świeżo upieczoną mamusią 8) Pozdrawiam.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Wróć do Powitania