[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4759: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4761: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4763: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
Kampania na rzecz ADHD i Zespołu Aspergera • Wyświetl temat - Witam i pytam
Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Witam i pytam

Moderator: Moderatorzy

adik1987

Ja:

Post 29-03-2012 22:32

Witam i pytam

Ok napisze coś o sobie, jestem mieszkańcem Tychów mam 25 lat.
Postanowiłem się tutaj zarejestrować z tego powodu bo moje życie jest w rozsypce i może dzięki wam
jakoś przez to przebrnę.
Opisze w skrócie moją historie.
Z tego co ja pamiętam od małego były ze mną problemy, w szkole, w domu i później w pracy, ogólnie prace zmieniałem już 3 razy.
Dodam że mam siostrę która miała ze mną bardzo ciężko, często się z nią kłóciłem, nawet zdarzały się bójki w domu, głownie z tego powodu wyjechała do wujka, najgorsze jest w tym wszystkim że nie raz tego żałowałem.
W 2006 roku ukończyłem liceum i rozpocząłem prace i treningi boksu (kolejny błąd w moim życiu, jak wiadomo źle wpływało to na moją głowę, aczkolwiek mało sparowałem, zapewne z tego powodu bo miałem problemy z koncentracją).
Byłem szczęśliwy bo w końcu mogłem zarobić i wyjść legalnie z kumplami na piwko.
I się zaczęło łażenie po pubach, clubach, często pożyczałem nie właściwym ludziom pieniądze i
oczywiście później ich nie odzyskiwałem.
W 2010 roku zapisałem się do szkoły, a dokładnie do szkoły policealnej o kierunku technik-administracji.
Udało mi się przetrwać rok, ale później zaczęły się schody, nie dość że miałem problemy z koncentracją to do tego doszły problemy z kręgosłupem( a dokładnie kręgi szyjne).
Ogólnie już 3 miesiąc siedzę w domu, nie pracuję ani nie chodzę do szkoły.
Obecnie chodzę na rehabilitację i zacząłem duże serwować na internecie.
Zacząłem szukać przyczyny moich problemów z koncentracją i impulsywnością.
Dzięki bogu że istnieje takie coś jak google, na początku wydawało mi się że mam ADD, ale wyczytałem że taka osoba jest spokojna, więc coś mi nie pasowało, później zrobiłem se badania na tarczyce i wyszło mi że jest wszystko ok, aż w końcu znalazłem na jakimś forum medycznym, że to może być adhd.
Ogólnie byłem już na badaniu EEG głowy z którego wynika że to może być adhd, teraz czekam na wizytę do psychiatry którego mam 17 kwietnia mam nadzieje że mi pomoże, bo już nie daje rady,
wydaje mi się że powoli wpadam w depresję muszę chyba częściej wychodzić nad wór.
Teraz opiszę moje problemy:
- problemy z koncentracją
- impulsywność (nie panuje nad sobą, ostatnio zniszczyłem swojego laptopa :glawa w sciane:, czasem się boję że kogoś skrzywdzę w domu)
- mam problemy z dogadaniem się z ludźmi ( często się jąkam i zacinam, pocę i czasem wydaje mi się że mnie wszyscy obserwują), a może to jest fobia społeczna:/, z tego powodu nigdy nie miałem dziewczyny, czasem przechodziło mi po wypiciu alkoholu ale zdaje se sprawę że to nie rozwiążę mojego problemu, acha i jeszcze jedno często unikam kontaktu wzrokowego - :(
- Prokrastynacja
Ogólnie moje życie to piekło, czasem wydaje mi się że jestem chodzącym nerwem,
w głębi duszy jestem bardzo wrażliwy i cenie sobie dobro i inteligencję, często wspominam swoje dzieciństwo. Dodam że chce coś osiągnąć w życiu, dlatego staram się dużo czytać i coraz częściej udzielać na różnych forach internetowych, żałuje tylko że nikt mi nie pomógł jak byłem młody i teraz
z tego powodu bardzo się męczę :x

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-03-2012 07:46

Witaj.
Mam nadzieję, że trafisz do mądrego psychiatry, który pomoże Ci wybrnąć z tego impasu.
Popytaj , gdzie w okolicy działa Grupa Wsparcia dla ludzi z takimi problemami jak Twoje,
Jesteś świadomy tego, co sie z Tobą dzieje, chcesz coś zmienić i najważniejsze, chcesz osiągnąć jakiś wytyczony cel.
To jest ważne i jestem pewna, że przy odrobinie pomocy i dobrej woli powoli zaczniesz wychodzić na prostą.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

ozonka

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 30-03-2012 15:10

Witam!
Dobrze, że chcesz coś zrobić ze swoją sytuacją, a to pierwszy krok do celu.
Fajnie, że tu trafiłeś- znajdziesz tu ludzi z podobnymi problemami i porady.
"Carpe Diem!"

mark70

Wsparcie rozkwitające

Post 01-04-2012 07:59

Adik, witaj.
Zachowaj spokój. Diagnoza jet początkiem drogi do opanowania sytuacji.
Widać że trochę się nazbierało i trzeba to wyprostowywać. Najważniejsze, że wiesz jakie mogą być przyczyny Twoich problemów i masz zapał, czas, na zgłębienie tematu. Nie obawiaj się wizyt u psychiatry i psychologa. To nic nie świadczy o Tobie, poza tym, że starasz się sobie pomóc najskuteczniej. Oczywiście pomoc fachowa jest jedynie pomocą i Ty sam musisz pokonać wszelkie ograniczenia. Leki przepisane przez psychiatrę same nic nie zdziałają jak i psycholog sam nic nie zmieni.
Szczerze polecam skorzystanie z grupy wsparcia, grup terapeutycznych. Dla mnie przełomowym odkryciem było zrozumienie faktu, że moje problemy nie są niczym wyjątkowym i są drogi na ominięcie przeszkód, które przetarli inni.
słusznie zauważyłeś - wiele można było zrobić w przeszłości. Jest to jednak przeszłością i najważniejsze jest to, co zrobisz dziś i jakie masz plany na jutro. Karmienie psyche obciążeniami z przeszłości prowadzi na manowce. Widać jak Ciebie ważne są zerwane relacje z siostrą, możesz spróbować je zmienić - jest to osoba Tobie najbliższa i zapewne dla niej też relacje z Tobą są ważne. W obecnej sytuacji może być tylko lepiej i jeśli zaczniesz pracować nad sobą, możesz odbudować zerwane więzy a nawet nadać im nową wartość i znaczenie. Było by darem losu, gdyby siostra stała się Twoim sprzymierzeńcem w procesie zmian.
Powodzenia :)

Wróć do Powitania