Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

hej. jestem nowa... i sadze, ze mam ADHD:/

Moderator: Moderatorzy

len

Post 12-09-2005 17:22

hej. jestem nowa... i sadze, ze mam ADHD:/

Ech... nie wiem od czego zaczac. Jutro mam poprawkowy egzamin na studiach i nie ucze sie. 3 tygodnie siedzialam w ksiazkach, czytalam, nie mogac sie skupic i skoncentrowac. Nic nie pamietam. Nie zdam na pewno i mnie wywala. Od zawsze mialam problemy, w zasadzie to od 15 roku zycia. Jako dziecko bylam dosyc zdolna, nauczylam sie wczesnie czytac, liczyc, lubilam sie uczyc. To sie zmienilo wraz z okresem dojrzewania. Zaczelam lapac doly i z dziewczyny w miare normalnej, lecz lekko nadpobudliwej, zmienilam sie w wiecznie zdolowanego ''smiecia'', jak sama o sobie mysle. W szkole mi nie szlo, zaczelam uciekac z lekcji, bo nie moglam sobie poradzic, chcialam sie zabic, ale stchorzylam. Zmienilam liceum i jakos ciagnelam to wszystko... nadal lapiac doly i tkwiac w hustawce nastrojow. Jestem niesmiala, zamknieta w sobie, moja samoocena jest ponizej zera... totalne dno. Nastroj zmienia sie jak w kalejdoskopie, raz bym chciala nie zyc, za chwile popadam w euforie, by pasc na ziemie i plakac gryzac sie po rekach. Jestem glupia, tepa, leniwa, brzydka, gruba. Nie dostalam sie na studia, poszlam na zaoczne i znowu dol... Studia, o ktorych marzylam okazaly sie porazka. Nienawidze ich. Zreszta i tak mnie jutro wyrzuca. Nie potrafie usiedziec na miejscu, ciagle latam do kibla... bawia sie dlugopisem, poprawiam wlosy..patrze do lusterka, byle by nie musiec robic tego co musze. Gdy zaczynam sie uczyc, czytac ksiazke momentalnie odplywam... Podobnie bylo w lo na lekcjach, zawsze patrzylam w okno i wyrwana do odpowiedzi nic nie mowilam... Ale jakos poszlo... Ech... nienawidze tego. Usilowalam doszukac sie przyczyny tego stanu, tego poczucia beznadziejnosci i nienawisci do siebie i swojego zycia. Bylam u psychologa, ale nie potrafie rozmawiac z ludzmi, jestem malomowna, zwlaszcza, gdy chodzi o kontakt z nieznajomym. Czulam sie jak idiotka mowiac o swoich wynaturzonych problemach. :/. Przez ten rok studiow przestalam wychodzic z domu... Nie robie tego, gdy nie musze. Stracilam znajomych. Gdy sie wkurze wyklinam od najgorszych wszystkim i sobie tez. Nie licze sie z konsekwencjami slow. Ale boje sie w sumie ludzi. Nie mam sily juz tego wszystkiego ciagnac, ale sie nie zabije. Dwa tygodnie to planuje, zeby potem w miare znormalniec i myslec o pierdolach. Mam swoj wlasny swiat, w ktory odplywam, gdy sie ucze, gadajac z kims. Czuje sie jak wariatka. Mam totalne zmiany w psychice. ODczuwam chaos. Ale nie jestem tak bardzo ruchowo nadpobudliwa. Jakis czas temu uslyszalam w radiu, jak pani psycholog mowila o sobie, ze ma adhd. Zaczelam wszystko kojarzyc... Dzisiaj odszukalam informacje i naprawde czuje, ze to dotyczy takze mnie. Chociaz z drugiej strony moze mam nerwice albo juz taka jestem. Teraz mam wrazenie, ze sobie to wszystko jednak wkrecam:/ Kurde nie moge wytrzymac. Zaraz mnie rozwali. Jestem zdenerwowana... Nie wiem, co robic:( Sorry, ze przynudzam, ale chcialabym znalezc odpowiedz na pytanie, jakim jestem ja. Aha... mam tez bardzo dobra intuicje, naprawde, znajomi kiedys sie dziwili, ze potrafie tak kojarzyc fakty. To chyba jedyna pozytywna cecha.

len

Post 12-09-2005 17:24

sorr debil ze mnie. uzalam sie jak idiotka na internecie. sorry.

len

Post 12-09-2005 17:28

przerabane, rodzice mnie zabija. wywalili tyle kasy, a ja z**balam;(((

len

Post 12-09-2005 17:29

nie no, chociaz w sumie mam to gdzies, bo i tak nie chce sie tam meczyc, ale zal mi ich, bo wstyd im przynioslam.

karina

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-09-2005 17:34

witaj len
każdy z nas jest "normalny"inaczej
tym się nie przejmuj
ja nie jestem dobra w radzeniu ale posiedź sobie na forum poczytaj wątki różniste--na pewno odnajdziesz w tym siebie :lol: i natrafisz na mnóstwo mądrych i podnoszącxych na duchu rad
a zresztą poczekaj jeszce chwilkę na pewno ktoś ci odpisze i zobaczysz będzie ci łatwiej
USZY do góry :lol: :lol: :lol:
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

len

Post 12-09-2005 18:17

dzieki, ale znowu rycze;( jestem debilem i glabem. jak mozna wyleciec z zaocznych studiow. wolalabym sie nie urodzic... boje sie, ze rodzice nie dadza mi zyc. mama juz mnie ostrzegla, ze nie da mi w ogole pieniedzy. nawet na buty na zime, a w starych nie da sie chodzicchcialabym umrzec;(

len

Post 12-09-2005 18:17

boje sie, ze bedzie sie znecac nade mna psychicznie;(((((((

masia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 12-09-2005 18:18

cześć LEN ,jestem mamą 9letniego mocno nakręconego ""diabełka'' i co ci mogę powiedziec po przeczytaniu twojego postu

witaj=jesteś w śród swoich

ivin

Post 12-09-2005 19:05

hej len!i hej wszyscy!co prawda podejrzewam rowniez u siebie cale to zaburzenie zwane adhd, ale to tylko podejrzenia..i wlasciwie nie wiem po co pisze tego posta..chyba tak pod wpływem chwili.jakos. słuchaj len wszystko z Tobą wporzadku.zapewniam Cie!ktos już napisal "jestes wśród swoich"stanów sie nad tym powazniej..poczytaj literature..ulży Ci. to wszystko nie jest Twoja wina.takie skrajne stany emocjonalne, obwinianie siebie, pogrązanie sie w sobie i atakowanie siebie to wina mózgu.moze za odwaznie to powiedzialam bo nie mam do tego uprawnien itp ale ja tak sobie to tłumacze.nie jestesmy głupi. nie jestesmy głąbami, debilami :wink: itd itp..jestesmy troche inni ale ja bym powiedziala ze ciekawsi;)wiem ..najgorsze jest to nasze zachowanie zostaje czesto krytykowane i to czesto wlasnie przez rodzicow od któych wlascicwie tak naprawde zalezy nasza samoocena..ja to sama przerabiam prawie codziennie.ale staraj sie byc silna!pamietaj ze jestes fajna!i wszystko z Toba ok!tylko tak juz jest, ludek z adhd za duzo mysli...i za bardzo skupia sie na tym ze cos zle robi, ze nie da rady itp a im bardziej sie w tym pogrąza tym jest gorzej..pozdrawiam Cie gorąco!!!!!!!!! wiedz ze nie jestes sama i są ludzie którzy Cie rozumieja:)bedzie dobrze! :)

karina

Awatar użytkownika

Post 12-09-2005 20:13

no widzisz len dokładnie o tyych ludzi mi chodziło :lol:
ja nie potrafię tak pisać jak oni
ale pamiętaj -tu nie jesteś sama!!!
jest wśród swoich ,zakręconych ale życzliwych
pisz dalej
egzamin masz jutro,tak?trzymam kciuki-mocno
odezwij się jutro co i jak :)
ściskam mocno
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

verowa

Post 12-09-2005 20:20

witaj w klubie :)
po 1. don't panic
po 2. przeczytaj porzadnie forum + forum na gazecie (juz tam chyba zagladalas).
po 3. powoli. nie da sie wszytskiego zrobic na raz
po 4. uczylas sie przez 3 tyg. wiec na pewno cos tam ci zostalo w glowie. to co musisz zrobic, to sie naprawde wyluzowac. a potem wlaczyc gadanie i gadac. egzaminatorow mozna zagadac na smierc. przewaznie im to nie przeszkadza. tylko wybierz w miare ciekawy temat, albo opowiedz wlasne przemyslenia. nawet jesli cie strasznie nudzilo to co czytalas, to powiedz im, ze cie nudzilo i >uzasadnij<. moim zdaniem jest to nudne, bo... nie zgadzam sie z tym, bo... mow cokolwiek, co wiesz. niewazne, ze na dany temat nic nie wiesz. pokojarz cos, pusc wodze fantazji i gadaj. zapewne masz ciekawe ciagi skojarzeniowe. najgorzej jets przyjsc i nic nie powiedziec. ja wlasnie jutro mam zamiar gadac na temat o ktorym nie mam bladego pojecia...
z rodzicami sporbuj pogadac.

przede wsyztkim powiedz skad jestes i spotakj sie z kims z forum, kto mieszka blisko. odkryjesz, ze takich jak ty jest wiecej, a to ogromna ulga. nie jestes glupia, jestes inna.

len

Post 13-09-2005 17:12

hej Wam. Dzieki wielkie za slowa otuchy. Zdalam egzamin i to dobrze plus, ale nie jestem zadowolona. Ja chyba lubie sobie pocierpiec. Czuje sie zle, ale w sumie nie chce nikogo tym zameczac. Dzieki wielkie, bede sie tutaj pojawiac. Pozdrawiam!

len

Post 13-09-2005 17:14

W sumie to moze nie mam add, moze sobie cos wmawiam, zeby wyjasnic, dlaczego tak sie kiepsko czuje i kiepsko o sobie mysle. Moze sobie to wszystko wmowilam, bo jestem emocjonalna masochistka. Nie wiem. Nie chce mowic o sobie, bo moj egocentryzm sie ujawni. A Tobie jak poszlo? Nie studiujesz przypadkiem filologii polskiej?

filip222

Post 13-09-2005 20:59

OK. Proponuję "W świecie ADHD". Może się wyjaśni. W sumie to nie ma znaczenia czy masz ADHD czy nie. Ważne żebyś się dobrze ze sobą czuła.

Wróć do Powitania