[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4759: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4761: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4763: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
Kampania na rzecz ADHD i Zespołu Aspergera • Wyświetl temat - Nie mam wątpliwości!
Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Nie mam wątpliwości!

Moderator: Moderatorzy

BasikM

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-03-2009 17:59

Mam siostrę i siostrzeńców z ADHD

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci:

Ja:

Post 02-03-2009 18:07

Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Bibianna

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 04-03-2009 01:43

Miło mi poznać ŻonęDreptaka, Ruta i Anetę :)

Aneczko, z moimi gaciami wszystko w porządku, ale dzięki za troskę!

Może ostatecznie dam się przekonać i na wiosnę wybiorę się na bagna odwiedzić jakiegoś ogra. Bo wiosna będzie dobra, jestem tego dziwnie pewna.

A co do wierszyka... To aż dziwne, że nie ja byłam inspiracją autora :D Wydrukuję i powieszę na lodówce.

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-03-2009 06:13

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci:

Ja:

Post 04-03-2009 12:29

Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Bibianna

Post 04-03-2009 22:23

maciej

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 05-03-2009 17:14

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-03-2009 20:19

Bibianna

Post 05-03-2009 21:21

mamaiwa

Awatar użytkownika

Huragan Porządku

Post 06-03-2009 08:18

mama wspaniałego 8-latka

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci:

Post 06-03-2009 20:55

Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i obaj usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak pomóc dzieciom, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Bibianna

Post 22-12-2010 14:31

I znowu to samo :(

Zniknęłam z Forum prawie dwa lata temu. Tak mam. Pojawiam się na chwilę, a zaraz po tym słuch o mnie ginie. Była, nie ma. Była, dużo mówiła, starała się i wyglądało na to, że jest w tym szczera. Nie ma - jednak nie była szczera, kolejny raz "olała", nie zależy jej i nie zależało nigdy.
To nie tak, że mi nie zależy. Chcę dobrze, poprawę obiecuję szczerze, także sama przed sobą. Ale potem pojawiam się coraz rzadziej, aż w końcu znikam, bo coraz bardziej głupio mi wrócić. Aż przychodzi moment krytyczny - i bach! jestem znowu, znowu proszę, błagam, obiecuję poprawę. Znowu gorliwie, choć sił mam coraz mniej. Ale tak bardzo się boję, że proszę wciąż.

Zgodnie z tą zasadą proszę Was teraz o ponowne przyjęcie do grona Forumowiczów. Proszę, bo się boję. Bo znowu czuję, widzę, wiem, że wszystko wali mi się na łeb, a tutaj - u Was - znalazłam kiedyś zrozumienie i wsparcie w podobnej chwili. Przyjmiecie? Pamiętacie mnie jeszcze?

Bibianna

Post 22-12-2010 15:14

Skrótowy raport z czasu nieobecności

A teraz spróbuję po kolei:

Z tamtą sesją sobie poradziłam. Zawaliłam za to następną - po prostu na nią nie poszłam. Powtórzyłam rok na studiach, nadrobiłam zaległości... Choć oczywiście w ostatniej chwili. Za to nie dopełniłam formalności, nawet nie oddałam indeksu. Pomimo tego na początku roku chodziłam na zajęcia, powtarzając sobie wciąż, że zaraz sytuację ustabilizuję - przecież zebranie podpisów w indeksie (egzaminy zdane!) nie przerasta nawet kogoś o ilorazie IQ średnio rozgarniętego ślimaka.
A jednak mnie przerosło. Przerosło mnie też w końcu chodzenie na zajęcia.
Pewnie skreślono mnie już z listy studentów. Nie sprawdzałam, za bardzo mnie to przeraża.
Podobnie jak wizyta w sekretariacie czy obecność na zajęciach. Wiem, że to absurdalne. Ale nie umiem powiedzieć, skąd bierze się we mnie ten cholerny lęk w sytuacjach zwyczajnych i prostych dla normalnych ludzi. Lęk przed szkołą paraliżował mnie od kiedy pamiętam. Nie wiem, jakim cudem ją skończyłam. Wykształcenie wyższe jest chyba na liście rzeczy dla mnie niedostępnych.

A może po prostu nie chciałam dopuścić do siebie myśli, że jestem zwykłym leniem, co do czego zresztą moje otoczenie nie ma, jak sądzę, wątpliwości. Czuję się z tym strasznie, wiem, że mają rację i jest mi żal moich najbliższych. Wstyd mi za siebie. Sama siebie zawiodłam (kolejny raz) tak mocno, że nie wiem, czy w ogóle warto próbować podnosić się z dołka.

Nawet pracę, która kiedyś była moją jedyną mocną stroną, zostawiłam, odsunęłam. Dzwonią znajomi - gdzie twoje teksty? czytamy artykuły w gazetach, dlaczego nie twoje? co się dzieje? czym się teraz zajmujesz?
Nie wiem, co odpowiedzieć.

W moim życiu jest cholerne nic.

Jedyne, co mam, to diagnoza ADHD. I concerta. Co rzecz jasna trochę pomaga (częściej pamiętam, gdzie mam klucze), ale w sumie nic nie zmienia, bo problemy generuję sobie sama, są we mnie. Sama dla siebie jestem problemem.

Żyć mi się nie chce zupełnie. Najchętniej umarłabym tu i teraz. Ale przecież nie pójdę się zabić. Cholera, to bym dopiero zrobiła z siebie idiotkę i to jeszcze spektakularnie. Bez sensu. Żyć źle, umierać też niedobrze. Zero dobrych rozwiązań, oba dostępne są w moim przypadku nie do zaakceptowania.
O głupszym dylemacie nie słyszałam.

Wiem, że proszę się o kopniaka w tyłek, a doradzić nikt mi nie może. Będę tylko wdzięczna, jeśli przeczytanie te dwa przydługie wpisy. Wyrzucenie z siebie na chwilkę wewnętrznego skowytu pomaga przez chwilę głębiej oddychać.

Dzięki. Pozdrawiam Was serdecznie,
Szurnięta Histeryczka

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 22-12-2010 17:10

Przeczytałam.

Na serio i bez zbytu radzę: porządna, poważna psychoterapia.

Żebyś się wreszcie dowiedziała, skąd ten lęk w sytuacjach zwyczajnych i prostych dla normalnych ludzi.
Dlaczego bałaś się szkoły.
Jakich to myśli do siebie nie dopuszczasz. (Proste "może jestem leniem" wygląda raczej na wierzchołek góry lodowej).
Co sprawia, że zawodzisz sama siebie, potem się wstydzisz, i wychodzi z tego błędne koło?

Wedle życzenia: czuj się kopnięta w tyłek.
Fru! na ten-tychmiast szukać dobrego terapeuty.
Jasne?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-12-2010 18:57

I zacznij natychmiast leczyć depresję. Stany lękowe też się leczy - to nic strasznego, ludzie też tak miewają.
Ale oczywiście najlepiej połączyć to z psychoterapią, wtedy wrócisz między ludzi.
Dreptak

Prowadzimy

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci:

Post 22-12-2010 22:44

Przyjmiemy, pamiętamy i doskonale rozumiemy :) .

Kurczę, Ty z moim synem to chyba jesteście zrobieni przez kalkę :lol: .

Do słusznych uwag przedpiśców chciałabym dodać, że studia to Ty robisz dla siebie a nie dla rodziny. Więc OK - może zawiodłaś siebie, ale nie najbliższych. Trudno - masz prawo się starać ale może Ci też nie wyjść. Rzecz ludzka - to, że masz rozhuśtany, zmieniający zdanie, niezgodny z oczekiwaniami bliskich (czy nawet jeśli wolisz - leniwy) charakter, to zaakceptuj to, że to też dobra część Ciebie. Nie daj się wkręcić w poczucie winy i spróbuj znaleźć to, co Cię uszczęśliwi.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak pomóc dzieciom, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Bibianna

Post 23-12-2010 16:55

Dziękuję za odzew, jesteście kochani.

Psychoterapia - ciężka sprawa, bo chociaż jestem mocna w gębie, to opowiadanie obcemu człowiekowi o swoich wstydliwych słabościach nie przyszłoby mi łatwo. Opisanie ich na forum to krok do przodu, ale nawet tutaj było mi ciężko się przełamać. Trafiłam na świetnego lekarza (wspomniane półtora roku temu szczęście do ludzi), a mimo to nie potrafię rozmawiać z nim o szczegółach swoich problemów. Często ucinam temat słowami: "Proszę wybaczyć, ale to już kwestia zbyt prywatna..." i tak dalej. Oczywiście trochę powiedzieć trzeba, zdaję sobie sprawę, że gdyby można było tylko "zamówić" receptę, to skonstruowanoby nowoczesne receptomaty, a psychiatrów odesłanoby na bezrobocie. Ale czy naprawdę uważacie, że psychoterapia jest w moim przypadku niezbędna?
Bo tak naprawdę, gdyby nie szkoła, z życiem radziłabym sobie nienajgorzej.

Szkoły się bałam jak diabła wcielonego. Dlaczego? Bo musiałam siedzieć w ławce i czułam jak mi od tego wnętrzności pękają. Bo musiałam pamiętać, gdzie zapisałam pracę domową i chociaż bardzo się starałam gubiłam wszystkie zeszyty. Bo musiałam znaleźć salę i trafiałam na miejsce w połowie lekcji. W końcu - niestety - bo zorientowałam się dość prędko, że nie wszyscy nauczyciele są mądrzejsi ode mnie. Czułam, że szkoła mnie zabija i że marnuję w niej czas. Unikałam jej zatem jak ognia, a przez to pogłębiał się lęk przed powrotem do niej... Analogicznie teraz na studiach. Różnica jest taka, że ja swoje studia naprawdę lubię. Są wyjątkowo trafione, większość przedmiotów bardzo mnie interesuje. Jasne, że nie wszystkie, ale w porównaniu ze szkołą: niebo-ziemia. Żadna wielka krzywda mi się tam nie dzieje. Tylko to błędne koło ciągłych uników mnie pogrąża.

Depresja - tak, chyba mam. Skomplikowane to o tyle, że w ciągu ostatniego roku straciłam bardzo bliską osobę. Pogrzeby nie należą do przyjemności, a żałoba jest naturalna i nie ma tu czego leczyć. Ale epizody depresyjne zdarzały się zawsze, nie są jednak przyczyną moich trudności, a raczej odwrotnie. Rozmawiałam o tym ostatnio z moim lekarzem (a raczej wydukałam z trudem i sztucznym uśmiechem). Uznał, że nie ma potrzeby przepisania mi antydepresantów. Zalecił concertę i wzięcie się do kupy, wtedy depresja zniknie. Przyznałam mu rację.

Spróbuję studia ogarnąć po świętach. Może znowu będę miała szczęście głupiego i okaże się, że jeszcze mam co zbierać. Panicznie się tego ogarniania studiów boję. Najchętniej bym odpuściła, ale jak pomyślę, że mam do końca życia męczyć się próbami zdobycia wykształcenia, to aż mnie skręca. Boże, odwalić to i mieć z głowy, jak wtedy byłoby pięknie...

Rodzina mnie kocha i bardzo wspiera, choć nie zawsze rozumie, ale nie wymagam niemożliwego. Kochają i martwią się po prostu o to swoje dziecko cudaczne. Dlatego tak mi ciężko z myślą, że mogłabym kolejny raz zrobić im kuku. Przyjaciół też mam wspaniałych, więc nie dotyczy mnie problem "niewychodzenia do ludzi".

Czy udało mi się Was przekonać, że psychoterapia mi niepotrzebna? A może się mylę?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-12-2010 17:32

Nie udało się. Ani trochę.
Mylisz rzeczywiste potrzeby z pobożnymi życzeniami.
Dreptak

Prowadzimy

Bibianna

Post 23-12-2010 17:42

Aha,
to znaczy...? :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-12-2010 18:12

Kłębią się w Tobie różne lęki, które sobie sygnujesz na przykład "szkoła": "gdyby nie szkoła byłoby OK". Prawda?
A nie zauważasz, że gdyby nie szkoła, to te lęki najpewniej wylazłyby gdzie indziej. Tylko nazywałyby się "praca", "rodzina", "dom", "komunikacja"...
Masz różne zaniechania - o części wiesz, że są związane ze szkołą a część nie wiesz czemu. Może warto coś z tym zrobić zanim wdepniesz w jakieś duże g?

No chyba, że uważasz, że wszystko jest OK i radzisz sobie świetnie! Ale chyba tak nie jest?
Więc Słoneczko, rybki lub akwarium. Albo sobie radzisz i jest OK albo marsz na psychoterapię zanim będzie za późno.
Dreptak

Prowadzimy

Tomaszek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-12-2010 18:37

Bibianna

Post 23-12-2010 19:12

Nic więcej mi jeszcze nie powyłaziło nigdzie dzięki Bogu :)
Do tej pory tylko szkoła mi wylazła albo raczej wlazła nie tam, gdzie trzeba. Taka tam reszta, jak gubienie się w bałaganie i chowanie kluczy w lodówce, jest do zniesienia. Stertę papierów na podłodze można przeskoczyć, a drzwi wyważyć. Zawsze wydawało mi się, że jak skończę szkołę, wszystko się ułoży. W pracy było wszystko ok. Muszę się zebrać w sobie i szybko do niej wrócić. Nie jestem jeszcze pewna, czy zgadzam się z teorią o wyłażeniu, muszę to sobie na spokojnie przeanalizować.
Nie twierdzę, że sobie radzę, pewnie, że nie. W większe G rzecz jasna wolałabym nie wdepnąć, nic przyjemnego. Śmierdząca sprawa!

Psychoterapia kojarzy mi się z amerykańskimi filmami klasy B: pacjent leży na kozetce i mówi: "Tak mi źle!", a psychoterapeuta: "Chce pan o tym porozmawiać?" Wtedy pacjent zanosi się łkaniem i jest koniec sceny. Przedstawiłam to schematycznie, ale trochę tak to sobie wyobrażam.
Czy są na Forum wątki na ten temat, które przybliżą mi sprawę?
Czy komuś z Was psychoterapia pomogła?
I czy psychoterapia jest receptą na wszystko, łącznie "męczarnią szkolną"?

Mam spore wątpliwości...
Ale przyznaję, Dreptaku, że dałeś mi do myślenia. Dziękuję.

Bibianna

Post 23-12-2010 19:16

Dosiu, właśnie przeczytałam, że jestem prawie 10 lat starsza od Twojego syna :) Jemu jeszcze można wybaczyć, ale ja już zasłużyłam na kopa od Żony Dreptaka :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci:

Post 23-12-2010 20:12

Musi być skrótem, bo przygotowuję Wigilię :D

Bibianno, mówiłam o starszym dziecięciu - on jest w Twoim wieku. Obecnie po raz trzeci na pierwszym roku studiów i nadal nie wie, co z tego będzie.

Tomaszku, czy mógłbyś jaśniej? Domyślam się, że wzruszył Cię opis "robienia" dzieci w moim poście - ale dlaczego zaraz nazywasz to zaczepką ;) ?

Psychoterapii nie da się opisać na forum. To znaczy - da się opisać wszytko, ale wątpliwe, żeby ten opis oddał na czym to polega.

Po świętach postaram się rozwinąć.

Tomaszek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-12-2010 21:19

Dosiu, wybacz, mam chorą wyobraźnię. Pracuję nad tym i staram się auto-zmodyfikować.

Ale wybacz, metoda "przez kalkę" solidnie naruszyła podstawy moich postanowień. :D

Wiem, że to nie zaczepki i nie potrafisz sobie wyobrazić nawet, że są osoby, którym tego typu wizja może stanąć przed oczami... :D

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-12-2010 01:21

Dreptak

Prowadzimy

Bibianna

Post 24-12-2010 15:55

Krótko, świątecznie - wszystkiego, co naj.
Dzięki, B.

Bibianna

Post 26-12-2010 15:48

Kochani,
"solidne zaplecze naukowe" psychoterapii i Wasze pozytywne z nią doświadczenia powoli mnie przekonują. Poczytałam też trochę na ten temat. Sprawdziłam - mój lekarz się na tym zna. Postanowienia noworoczne ograniczam do minimum (nauczona doświadczeniem, że co za dużo, to... frustrująco i na nic). W tym roku mam tylko jedno: spróbować psychoterapii. Postaram się to załatwić już w styczniu. Wątpliwości wciąż mam, ale jeśli nie spróbuję, nie będę nawet wiedziała, czy są podstawne.
Nastroiliście mnie optymistycznie i zabrałam się za jedyną rzecz, która mi w życiu wychodzi, czyli za pracę. Zlecenie, sukces. Zaraz lepiej. Chce mi fruwać z charakterystycznym adehadowym entuzjazmem. (choroba dwubiegunowa wykluczona :) )
Syna Dosi z jakiegoś dziwnego powodu rozumiem i już lubię, chociaż nie znam :)
Na koniec śmieszno-straszna anegdotka. Tak się wkręciłam w to swoje zlecenie, że... zapomniałam o świętach. Dopiero po południu zdałam sobie sprawę, że rodzina czeka na mnie z Wigilią. Dotarłam późnym wieczorem. A ojciec o mało nie dostał zawału, kiedy wyjaśniłam, że ZAPOMNIAŁAM po prostu. Chyba się boi, że jedyną radą na ukochaną córkę jest pokoik bez klamek.
Dobrej końcówki Świąt Wam życzę!

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci:

Post 28-12-2010 00:12

Bibianno, trzymam kciuki, żebyś trafiła na dobrego dla Ciebie terapeutę. Czy to jest "to" - będziesz wiedziała po pierwszym spotkaniu. Jeśli poczujesz, że to spotkanie coś sensownego wniosło do Twojego życia, to kontynuuj, a jeśli nie - to chyba lepiej znaleźć innego terapeutę. W każdym razie u mnie to tak zadziałało - ale całkiem możliwe, że warto dać mu kilka spotkań zanim poszukamy innego ;) .

Psychoterapia dobrze prowadzona daje nam odpowiedź na to, jak sobie poradzić ze sprawami, które nas przerastają. Ta odpowiedź jest zwykle znana tylko nam - terapeuta ma nam tylko pomóc ją odkryć. Psychoterapia jest jak ... cebula :D . Czasami po jednej sesji myślisz, że już rozumiesz siebie, ale na następnej odkrywasz dużo więcej. Poznane odpowiedzi często zmieniają nasze podejście do rzeczywistości, dzięki czemu zaczynamy patrzeć na siebie realniej - bez ciągłych wzlotów i upadków. Innymi słowy dzięki psychoterapii poznajemy siebie i w ten sposób uczymy się szczęśliwego życia w swojej skórze :D . Przynajmniej ja to teraz tak rozumiem, na tym etapie psychoterapii, w którym jestem (czyli mniej więcej w połowie).

Bibianna

Post 28-12-2010 12:52

Ciąg dalszy mojej dramatycznej historii jest ambiwalentny, czego zresztą można się było po mnie spodziewać. Jest fantastycznie i fatalnie jednocześnie.
Nastąpił zwrot akcji, a raczej dwa zwroty naraz. W ciągu jednej godziny dostałam:
- propozycję pracy w wymarzonym miejscu,
- euforii,
- decyzję dziekana o skreśleniu z listy studentów przez niedopełnienie formalności,
- histerii,
- znowu euforii na myśl o pracy,
- głupawki.
Jutro idę do dziekana sprawdzić, czy nie da się tego bałaganu odkręcić. Liczę w duchu, że jednak się jakoś z tego wygrzebię, choć tak źle na studiach jeszcze nie było. Pracę zaczynam za miesiąc, więc przynajmniej nie snuję już idiotycznych rozważań na temat życia-nieżycia i innych nieżytów. W momencie rozkwitu kariery wydaje mi się to nie na miejscu.

Niewątpliwie mam ogromne problemy ze sobą. Dlatego zacznę psychoterapię tak szybko jak to możliwe. Przekonaliście mnie błyskawicznie, co jest aż dziwne, bo z natury jestem uparta i w swoje G brnę jak osioł. Cechę tę odziedziczyłam chyba po tatusiu, o którym pozwoliłam sobie napisać dzisiaj w wątku "Depresja".

Wiem, że się powtarzam, ale jeszcze raz dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi. Dzięki Wam zaczynam dostrzegać drogowskazy w tym bałaganie, który sama sobie zrobiłam, a w którym zagubiłam się kompletnie. Rady i zrozumienie - bezcenne.

Bibianna

Post 02-01-2011 18:15

Melduję, że nie przestałam być świrem i przy okazji pozwalam sobie życzyć wszystkiego dobrego w NR.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-01-2011 01:04

A świruj, słoneczko, świruj.
Byle z umiarem.
Tobie też życzymy wszystkiego lepszego :)
Dreptak

Prowadzimy

Bibianna

Post 02-08-2012 16:14

Cześć, Kochani!
Kopę lat, jak to mówią.
Pojawiłam się, zniknęłam, znów się pojawiłam i zniknęłam. Czy adehadowcom wybacza się takie akcje? Przynajmniej czasem? Wybaczcie proszę, chociaż odzywam się akurat wtedy, kiedy potrzebuję pomocy (to okropne, jakby mi ktoś tak robił, to bym się obraziła). Wstydzę się, ale nie mam wyjścia - potrzebuję pana dr Holasa. Dzwoniłam do CBT, ale okazuje się, że już tam nie pracuje. Sprawdzam w internecie, ale wciąż trafiam tylko na numer CBT. Może wiecie, gdzie mogę go znaleźć?
Doradzaliście mi terapię półtora roku temu. Wtedy uznałam, że opowiadanie "swojej dramatycznej historii" obcemu człowiekowi to jednak nie to, czego pragnę najbardziej na świecie. To samo powiedziałam panu doktorowi. Teraz nareszcie (!) dojrzałam do terapii. Chcę. Ale tylko do dr Holasa, paradoksalnie dlatego, że dwa lata temu zrozumiał moją decyzję i nie namawiał więcej.
Co u mnie? Nie jest źle. Ale można lepiej. Terapia nie zaszkodzi. Myślę, że naprawdę jej potrzebuję. Mieliście świętą rację, tyle że wtedy jeszcze nie byłam gotowa.
Dziękuję Wam za wszystko i pozdrawiam serdecznie,
B.

Bibianna

Post 02-08-2012 16:34

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci:

Ja:

Post 02-08-2012 16:52

Z doktorem nie pomogę, nie znam. Może znajdziesz kogoś innego godnego zaufania? Powodzenia :OK:

Bibianna

Post 03-08-2012 20:59

Matken,
Dziękuję, że napisałaś.
No właśnie problem polega na tym, że ciężko mi otworzyć się przed obcą osobą. Przekonał mnie do siebie tylko ten jeden lekarz. Jak pisałam, paradoksalnie dlatego, że doskonale zrozumiał, dlaczego nie chcę z nim rozmawiać. Sama myśl o tym, że miałabym zacząć komuś opowiadać o całym tym syfie w moim życiu, mocno mnie przeraża. Poszukam go jeszcze. Był naprawdę dobry, musi przecież gdzieś pracować.
Inna sprawa, że chyba idę do przodu sama ze sobą. Nie wstydzę się siebie tak jak kiedyś. Głupio jest być "innym". Głupio jest się przyznać przed światem. Głupio jest się przyznać przed sobą.
Może dlatego jest mi łatwiej, że - choć studia wciąż nieskończone - parę rzeczy mi się już udało. (Zaczęłam to zauważać także dzięki naszym rozmowom na Forum.) Wzrosło poczucie własnej wartości. Chcę się zmierzyć z problemami, chyba mam już siłę.
Przy okazji - może to byłby dobry krok... - bardzo proszę, dajcie mi znać, kiedy będziecie organizowali spotkanie "szaleńców". Chcę. Już mogę.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci:

Ja:

Post 03-08-2012 21:58

znalazłam jeszcze: dr Paweł Holas - ul. Dolna 42
Centrum Psychoterapii:

Poradnia Leczenia Nerwic
00-744 Warszawa, ul. Dolna 42
tel. 022 841 26 13

Oddział XIII Dzienny Zaburzeń Nerwicowych
tel. 022 841 87 51

Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia
tel. 022 841 04 95

mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Bibianna

Post 03-08-2012 22:16

Anka, dziękuję! Podzwonię tam. Dr Holas jest świetny w ADHD. Choć podobno sam zdrowy. Wierzyć się nie chce ;)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci:

Ja:

Post 04-08-2012 12:03

Bibianna zajrzyj do wątku z grupami wsparcia :OK: Warszawska spotyka się regularnie. Teraz przerwa z okazji wakacji.

Bibianna

Post 04-08-2012 17:06

O, dziękuję. Nie znalazłam sama, ale nie każdy musi być bystrzakiem ;)
3 września, fajnie, postaram się przyjść, bardzo chcę. Choć... z "pewną taką nieśmiałością" (pamiętacie tę reklamę? mina tej pani była bezcenna!)
PS: Jednym z moich ostatnich małych sukcesów jest nauczenie się mówienia: "postaram się" zamiast "zrobię". Za dużo obiecywałam, zawsze z dobrą wolą i wiarą w możliwości, a życie weryfikowało i bywało potem nieprzyjemnie.
Poprzednia

Wróć do Powitania