Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

Cyntia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 04-10-2005 15:07

Witajcie!!!!!

Cyntia, 38 lat, mam dwie córy, młodsza 6 latka jest spokojnym, słodkim dzieckiem a starsza odkąd zaczęła biegać tzn od 10 mies życia do teraz (ma ponad 8 lat) pasuje jak ulał do zespołu ADHD. Byliśmy u sławnej pani, specjalistki na Woronicza, która stwierdziła, że dziecko ma dysleksję, z wywiadu wynika możliwość ADHD, ale z rozmowy w gabinecie tzw 1:1 to nie wynika. Uspokoiłam się więc mimo pogłębiających się trudności wychowawczych i szkolnych aż dostałam książkę o ADHD i trafiłam na tę WSPANIAŁĄ stronę aby stwierdzić, żę nie tylko córa ma ADHD, [b]ale ja także[/b]!

Ach te moje depresje kliniczne, te pytania gdzie jest guziczek, którym mogłabym wyłączyć ten wewnętrzny speed, jak przestać choć na chwilę myśleć, dlaczego po każdym sukcesie wszyscy naokoło potrafią się cieszyć, a ja robię się smutna i zaniepokojona, ta intuicja, nie przepraszam wiedza, jakie problemy i przeszkody pojawią się w sprawach, które jeszcze nie zostały zaczęte, to zdenerwowanie i wycofywanie się mojego męża, bo znowu okazało się, że miałam rację (i wcale mi nie wierzy że ja nie znoszę jej mieć, że nie chcę mieć tak podzielnej a jednocześnie rozproszonej uwagi!!!!

Prowadzę mały sklep w domu, wychowuję dzieci jak umiem :lol: choć po studiach pracowałam w dużym koncernie na kierowniczych stanowiskach z różnym skutkiem.

Po urodzeniu dzieci do pracy nie wróciłam i choć bardzo bym chciała wyrwać się z domu, spożytkować tę często pozytywną energię i kreatywność to ciągle nie ten moment, wiele innych spraw... no myślę że to znacie.

Choć odkrycie u siebie ADHD jest dla mnie czymś bardzo świeżym, ciągle chodzę i przeżuwam to w sobie (może też to znacie? ) to czytając Wasze posty czuję, że wreszcie spotykam ludzi podobnych do mnie bardziej niż inni. Dzięki, że tu od czasu do czasu bywacie i piszecie.

PZDR:)
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

missblack

Awatar użytkownika

Post 05-10-2005 09:02

No więc witajcie !!!
Na forum trafiłam wczoraj.Mam na imię Katarzyna. Jestem z okolic Giżycka.Mam 6-letnią córkę z ADHD.Wypisz, wymaluj tatuś.Mąż Wojtek(ok.30-stki) nie chce przyjąć do wiadomości, że może być nosicielem genu powodującego ADHD.
Jest cudownym człowiekiem, którego wszyscy uwielbiają w naszej miejscowości. Wszędzie go pełno, wszystkim służy pomocą. Bez przerwy sobie podśpiewuje, a jak nie, to mruczy pod nosem. Ma tak wielką podzielność uwagi, że od zawsze mu tego zazdrościłam. I niesamowitą pamięć do tego, co go interesuje. Jest informatykiem, ale ma wiele innych zdolności. Na początku ciężko mu było w szkole. Mówili - zdolny, ale leń.
Dopiero gdy sześć lat temu zdał maturę, wszystkie studia idą mu jak z płatka. Obecnie studiuje pedagogikę, więć miał już styczność z tematem ADHD. Nadal jednak twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego.
Ale to ja muszę znosić nagłe zmiany jego, czy naszych decyzji, uciekać przed latającymi sprzętami, które nie dają się naprawić, sprzątać stosy połamanych w napadzie furii dyskietek i płyt CD,podstawiać wszystko w mgnieniu oka pod nos, bo nie ma czasu na szukanie itd. Wszystko mi pasuje do ADHD.
Będę więc przyglądać się Wam, jak sobie radziecie z ADHD. Bardzo się cieszę, że Was znalazłam.

masia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 10-10-2005 18:29

tak wpadłam przywitac nowe osóbki WITAJCIE

missblack-GIżycko piekne okolice i te wspomnienia ah ah ah to były piekne dni.......

missblack

Awatar użytkownika

Post 11-10-2005 10:50

Pisałam wcześniej o swoim mężu.
Wczoraj przeczytałam na stronie głównej kryteria diagnostyczne, no i mam więcej niż 12 chronicznych zaburzeń...
Zaczęłam przypominać sobie ... jak to w szkole średniej piłam hektolitry nalewki z lecytyną, zapychałam się miłorzębem i innymi specyfikami rzekomo poprawiającymi koncentrację.
Jestem znana wśród najbliższych ze swojego "roztrzepania". Nie przeszkadzało mi to jednak być przez 5 lat księgową. A i w szkole nie było żle. Ale pamiętam, jakby to było dziś... siedzę po turecku na tapczanie, próbuję nauczyć się na klasówkę z historii. A to trzeba nakarmić psa, poszukać czegoś słodkiego, otworzyć okno, zadzwonić, dziesięć razy wyliczyć ile stron mi jeszcze zostało i wiele innych znanych wam zapewne zabiegów.
Na studiach było to samo. Wszystko zaliczane w ostatnich terminach, a jak czegoś nie cierpiałam, warunek.
Dwa lata z rzędu zaczynałam kurs angielskiego. Dlaczego po połowie roku rzuciłam, jeżeli tak dobrze mi szło ???????
To jest już trzeci rok. Znowu zaczynam.
Być może fajnie byłoby uwierzyć w swoje ADD. Ja jednak ciągle zwalam wszystko na brak samodyscypliny.
Katarzyna.

Madzisan

Post 12-10-2005 19:43

:P tak prościej
Ostatnio zmieniony 08-01-2006 20:52 przez Madzisan, łącznie zmieniany 1 raz
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną." (Ps 23,4)

elzbieta

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 13-10-2005 11:19

Witam wszystkich, naprawdę mam na imię Ela, teraz to nie wiem co napisać bo w każdej z poprzednich hiostorii jest po kawałku ze mnie (i syna :lol: ) Mieszkamy w Zabrzu, zawsze jest nam się trudno zmieścić w czasie i oczywiście mamy z tego powodu problemy
Bardzo spodobała nam się strona o ADHD to bardzo podnosi nas na duchu że NIE JESTEŚMY SAMI
Mam jeszcze córkę, której przyglądam się z podejrzliwością - dziecko bardzo ruchliwe ale emocjonalnie bardziej opanowane od syna - no zobaczymy na razie wysłałam do szkoły sportowej niech tam się wyżywa....
Najspokojniejsza w rodzinie jest Mruczusia - zwłaszcza w zimne jesienne wieczory.
Pozdrawiam wszystkich 8)

slawia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 13-10-2005 11:23

Witaj Magdo! [smilie=heart fill with love.gif]
Witaj Elu! [smilie=heart fill with love.gif]
Iwona

Cooper

Awatar użytkownika

Post 13-10-2005 19:26

Witam serdecznie - to mój pierwszy post, mało czasu na nowe forum ale postaram się zaglądać i wogóle fajnie że jesteście. Lat 29...
U mnie wszystko po trochu (z tymi, nooo "objawami"), w sumie staram się w to wbijać....

Mało narzekam, choć często jestem niezadowolony głęboko wiedząc, że nie mam powodów. Pracuję w biurze (!!!) w dodatku mam jakieś tam ważne stanowisko (współczuję współpracowanikom) - ktoś mówił, że praca biurowa nie dla ADHDowca?? Eeee, nie tak źle choć moja nie ma nic wspólnego z monotonnią.
Tak sobie żyję, czasem dni lepsze, czasem gorsze, w sumie to na początek wystarczy. Pozdrawiam

masia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 13-10-2005 20:02

witaj Madziu ,Elu i ty śliczno wsciekły kaczorku-Cooper [smilie=hi ya!.gif]

golombek

Wsparcie

Post 13-10-2005 20:56

Witajcie wszyscy nowoprzybyli i starzy wyjadacze też [smilie=mylove.gif]
Wiecie co zauważyłem? Nie chce mi się tego sprawdzać, ale wychodzi na to, że witam nowych członków forum, a sam się jeszcze w tym dziale nie przywitałem :oops:
Ale nie lubię się powtarzać, przedstawiłem się w "dzieciach", jak kogoś interesuje, to odnajdzie. Zresztą, chyba już mnie trochę zdążyliscie poznać :?:

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 13-10-2005 21:23

Wiesz Gołąbku, ja nawet nie pamiętam, czy tu jestem przedstawiona, na dzieciach chyba tak, ale i tak wszyscy mnie znają.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 14-10-2005 18:21

Witam przedstawiałam się na dzieciach ale moge i tu. Jesteście najwspanialszi pod słońcem tu można się wygadać i nikt nie weżmie ciebie ani twojej szalonej rodzinki za rasowych wariatów. Wielkie dzięki wam za to. A teraz troche o nas mam męża z ADHD, dwóch synów 15 i 14 lat(w tym jednego z ADHDmłodszy ma)i dwie córcie 10 i 11 lat(starsza ma najprawdopodobnie ADD). Tak bynajmnie mi się wydaje, ma wszystkie prawie objawy. A jej brak koncentracji, zapominalstwo, a zwałaszcza pooooooooooooooooooowolność może świętego wyprowadzić z ruwnowagi. Wprawdzie przerobiliśmy kilku psychologów i jednego psychiatre ale jakoś nikt o tym nie wspominał. A przy okazji jest tak uparta wręcz obsesyjnie jak coś sobie ubzdura, że doprowadziła się do bóli nerwicowych brzucha. A zwłaszcza jeśli chodzi o nauke, sama wypracowała swój charakter pisma. Do takiej perfekcji, że w tej chwili jest bardzo czytalne, a była głębokim dysgrafem. Poradcie coś jak można walczyć z taką upartością bo ja już kompletnie nie wiem co z nią robić. Tak po za tym generalnie dzięki pomysłą mojch dzieci na nude nie narzekam. Jak na nich patrze to przy okazji widze że są bardzo dojrzali, najmłodsza córka ma przy okazji chorobe genetyczną więc dużo czasu z nią spędzałam w szpitalu, a pomimo wszystko nie są tacy najgorsi.

Kuba

Post 14-10-2005 22:23

Kuba:) 18 lat, Poznań próbuje narazie dojsc dot ego czy mam adhd czy jest przedmena ukrywane czy tego nie mam:)

karina

Awatar użytkownika

Post 15-10-2005 12:13

witaj Kubusiu :lol: powodzenia w poszukiwaniach,kto szuka nie błądzi
jak znajdziesz to napisz :lol:
KARINA
mama Martina-chłopca z"domowym,kanapowym"ADHD
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-10-2005 12:34

Karino, kto pyta, ten błądzi razem z innymi!
Zapraszamy Kubę i wszystkich, którzy zabłądzili na nasze forum do wspólnego dalszego błądzenia :)

reuptake

Awatar użytkownika

Post 16-10-2005 22:29

cześć,

dzisiaj trafiłem na to forum, po przeczytaniu szczepkowskiej w wysokich obcasach. to, co ona pisze o adhd u doroslych pasuje do mnie w 100%, kryteria diagnostyczne w 90%. więc chyba wystarczy (aczkolwiek kiedys bylem przekonany, ze mam chad, wiec co do moich autodiagnoz muszę podchodzic z dystansem).

tak czy owak na razie tu jestem. co o mnie? mam 34 lata i ciągle nie mam "miejsca w życiu". przechodziłem dość ciężkie stany depresyjne (leczone farmakologicznie, na szczęście bez hospitalizacji), które teraz tłumaczę po części zderzeniem mojej nadpobudliwości ze światem zewnętrznym (i ignorowaniem tejże). błądziłem po różnych diagnozach, adhd wydawało mi się zawsze związane bardziej z fizycznym pobudzeniem i - jak się okazało - niesłusznie - myślałem, ze momenty, w których potrafię być superskoncentrowany, przeczą adhd. poza tym nie widziałem adhd w dłuższym wymiarze czasowym (tzn. wiedziałem, że trudności z koncentracją są jednym z objawów, ale nie wiedziałem, że są nim także trudności z utrzymaniem stałej pracy i nudzenie się -- ale nie tylko mierzone w minutach, ale także w dniach). robiłem dość różne rzeczy w życiu. mnóstwa spraw nieskończyłem. ogólny obraz "choroby" jest u mnie dość złozony: występuje zarówno pobudliwość jak i zmęczenie. czasem jestem gadułą, czasem nie chcę się odezwać. chwilowo jestem bez pracy, zostawiłem to co robiłem, bo się oczywiście znudziło. no i to tyle. mam nadzieję, że trochę się naprostuję, bo to moje rozedrganie powiększa się, zamiast się zmniejszać, z koncentracją jest coraz gorzej i coraz więcej goryczy i żalu do siebie pojawia się z upływem czasu.

pozdrawiam

m.

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-10-2005 12:00

Re: Przedstawmy się sobie

to zaczynam:
Marta
25l
mąż 3 koty pies i 20 rybek :D
moje ADHD to pikuś w porównaniu z tym chaosem :lol:
witam wszystkich [smilie=hi ya!.gif]

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-10-2005 18:04

Och, witam wszystkich!
A Martę , jako Marta zwłąszcza :lol:

TwinLight

Post 19-10-2005 21:42

WItam Was

Mam 29 lat, jestem po pierwszych spotkaniach z psychiatrą - wstepna diagnoza : ADHD. Oczywiscie nie bede odlrywczy jesli napisze ze prawie wszystkie objawy zgadzaja sie, ze czytam je jak podsumowanie swojego zycia, ze troche jestem przerazony, a jednoczesnie jakby mi ulzylo.
A ulzylo mi dlatego iz nareszcie, bardzo bardzo powoli zaczynam uswiadamiac sobie co jest ze mna nie tak. Pracuje, studiuje ( jeszcze ) i ogolnie daje sobie rade w zyciu jednak....wlasnie. kazdy z Was wie co moglbym teraz napisac i jak dlugi wyszedl by z tego list. Napisze tylko ze w przerwach miedzy zdaniami szoruje kciukiem po ustach, wybijam skomplikowane rytmy stopami, a i palce w wymuszonych wolnych chwilach wykazuja nadaktywnosc i wspolgraja ze stopami.
Ciesze sie ze ktos bliski zwrocil uwage na moje zachowanie w trakcie uczenia sie ( studiuje prawo, lecz przyznam sie od razu ze "cienko" mi idzie na uczelni ), zaczynam rozumiec ze makabryczne problemy ze skupianiem sie na wielu czynnosciach, w tym co najgprsze na nauce nie sa zwyklym lenistwem i niedostatkiem "rozumu". Teraz czeka mnie trudne zadanie wydobywania z najblizszych wspomnien na temat swojego zachowania w roznych momentach mojego zycia. choc najcenniejsza wskazowka jest od zawsze slyszane - inteligentny ale jakis taki niezorganizowany, rozstrzepany, leniwy, do niczego nie dojdzie w zyciu.
Dobrze, na dzisiaj musi wystarczyc.
Pozdrawiam Was wszystkich.
Marcin
ps : uwielbiam karkolomna jazde rowerem gorskim.

karina

Awatar użytkownika

Post 20-10-2005 11:32

witaj Marcinie [smilie=mylove.gif]
KARINA
(\--/)
(O.o)
(> <)To jest Króliczek. Skopiuj Króliczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobywania dominacji nad światem!

ellen

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 20-10-2005 13:16

dzień dobry

Witam
Asia jestem. :D
Lat 24 - szczęśliwie od niedawna Pani Magister po studiach /* choć nie było lekko .... - ile razy o mało nie wylatywałam z zajęć i wykładów za ustawiczne 'nie słuchanie i na dodatek rozmawianie' :) */

Z zawodu i zamiłowania jestem informatykiem-programistką.... ooo właśnie mi się włączył alarm o tym, co miałam robić już od godziny....

Wracam do pracy i pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

kaszanka

Post 21-10-2005 12:48

Jestem Kasia, mam 22 lata, studiuje w wawie, mieszkam pod:) Wiem, że tutaj jestem wsród swoich:)
WITAJCIE

Monia

Awatar użytkownika

Post 21-10-2005 13:11

Witaj Kasieńko [smilie=heart fill with love.gif]

klodi12

Awatar użytkownika

Post 23-10-2005 12:09

Witam ,
dołączyłam 16 pździernika, ale teraz się zmobilizowałam,

jetsem z Krakowa, cudne miasto ale nie ma specjality od adhd dla dorosłych- wstyd,

Dzieki temu forum zobaczylam siebie w nieco lepszym świetle, nie jestem sama.
Świadomość że całe to moje życie jest troche wynikiem adhd, to usprawiedliwienie ale przede wszystkim szansa na usprawnienie mojego życia.

Może jak znajde jakiegoś psychologa i pójde na terapie to coś sie zmieni,

aczkowiek już sie przyzwyczaiłąm do mojej osobowości, nie podoba mi się ona ale trudno,

Najgorsze jest że ten mój chaos odbierany jest pozytywnie przez innych, inni uważaja że jestem oryginalna, zaskakująca, nieprzewidywalna i ...wielu osobą sie to podoba. Tylko że oni nie wiedzą że ja tego nie robie celowo, chciałabm inaczej ale nie panuje nad tym.
Ten "niewyparzony pysk" jest koszmarem , staram się powtarzać sobie w myślach "nie oddzywaj się " i czasem udaje sie, ale potem to komus innemu nagadam jakby ze zdwojoną siła, i uważam że słusznie, bo mówie prawde,
potem koleżanka mi mówi że przegiełam, ale ja tego tak naprawde nie czuje,

te zmiany nastrójów, makabra,

siedzenie na szkoleniach- kręce się jakbym miałą owsiki, na chwile się włączam, dyskutuje z prowadzącym, jetesm znana z tego że przeszkadzam
że dogaduje i potfie zepsuć takie spotakania udawadniając mój punk widzenia, jak już sobie pogadam to do końca spoatkania mnie nie ma bo już się wyłaączyłąm, i wcale mnie to nie interesuje

Dobrze że jest forum, można sobie poczytać, choć jak ktoś pisze za długo to ....sorry, czytam początek i koniec

no i wiem że nie każdy doczyta do końca moje wypociny bo ...bo wiadomo, ja już myśle o czym innym

pozdrawiam wszytkich serdecznie

Aha, i mam wrażenie że z wiekiem jest coraz gorzej,
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

ellen

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-10-2005 23:10

Dobry wieczór

Witaj i przyjmij życzenia wszystkiego najlepszego :)

klodi12 pisze:Ten "niewyparzony pysk" jest koszmarem , staram się powtarzać sobie w myślach "nie oddzywaj się " i czasem udaje sie, ale potem to komus innemu nagadam jakby ze zdwojoną siła, i uważam że słusznie, bo mówie prawde,

Ty wiesz ile moich 'zwykłych' koleżanek modli się o taki niewyparzony pysk ? :)

Do usłyszenia :)

william0000

Post 28-10-2005 18:18

skasowałem to co było wcześniej ale nie umiem wyrzucić tego postu
Ostatnio zmieniony 07-11-2005 09:36 przez william0000, łącznie zmieniany 1 raz

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 28-10-2005 18:22

Możesz rozmawiać z każdym, czyje wypowiedzi Ci się podobają, ewentualnie z tymi, z którymi wejdziesz w polemikę, najpierw poczytaj i witaj wśród swoich.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 28-10-2005 18:27

Witaj Wiliam!
Ale zagadki zadajesz!
A gadaj z kim chcesz! Włącz się do jakiejś dyskusji!

golombek

Wsparcie

Post 28-10-2005 18:29

william0000 pisze:william 37l -z kim rozmawiać mam o tym wszystkim bo tak kłapać na przestrzał nie potrafie

Witaj.
Po prostu czytaj i pisz. Do tego specjalnych umiejetności nie potrzeba :D Przeglądaj wątki, jeśli któryś Cię zainteresuje dodaj swój post. Jeśli szukasz pomocy, poszukaj odpowiedniego wątku i tam coś napisz, jeśli nie znajdziesz tego, co Cię interesuje, załóż własny wątek :wink:

william0000

Post 28-10-2005 18:37

Ostatnio zmieniony 07-11-2005 09:37 przez william0000, łącznie zmieniany 1 raz

william0000

Post 28-10-2005 18:56

Ostatnio zmieniony 07-11-2005 09:35 przez william0000, łącznie zmieniany 1 raz

klodi12

Awatar użytkownika

Post 28-10-2005 19:57

william0000 pisze:czytam to i z zadziwieniem odkrywam powody mojego 37-letniego piekiełka i zastanawiam się co dalej ztym zrobić - to jednak nie klątwa i złe duchy mną kierowały

Witaj, ja też jestem od niedawna i powoli sobie tu tak piszę, ale nic na siłe,

zacznij od tego skąd jestes, łatwiej będzie bo nawet do jakiejs grupy dołączysz,

szukamy ludzi z krakowa
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

william0000

Post 28-10-2005 21:31

Ostatnio zmieniony 07-11-2005 09:35 przez william0000, łącznie zmieniany 1 raz

nowis

Awatar użytkownika

Post 29-10-2005 07:20

Witam

Mam na imię Szymon, chciałem natychmiastowych odpowiedzi co z tym zrobić a tu tyle tekstu... hehe

Pozdrawiam

golombek

Wsparcie

Post 29-10-2005 07:34

nowis pisze:chciałem natychmiastowych odpowiedzi co z tym zrobić a tu tyle tekstu... hehe

Witaj Szymon.
Mi lektura zajęła dwa tygodnie. Ale warto, myślę, że znajdziesz tu odpowiedzi, których poszukujesz.

william0000

Post 29-10-2005 08:30

Ostatnio zmieniony 07-11-2005 09:36 przez william0000, łącznie zmieniany 1 raz

karina

Awatar użytkownika

Post 29-10-2005 10:50

witajcie [smilie=heart fill with love.gif]
Szymonku i Williamku
czytajcie i piszcie ,czytajcie i piszcie :lol:
a świat wyda się wam łatwiejszy i bardziej:"normalny"
KARINA
(\--/)
(O.o)

missblack

Awatar użytkownika

Post 29-10-2005 10:55

Witajcie, witajcie !
Mam nadzieję, że was wciągnie to forum, tak jak mnie. :wink:

klodi12

Awatar użytkownika

Post 29-10-2005 12:06

Do Szymona i williama

I co ? Nie poczuliście sie że tak naprawde jest z wami wszystko ok?

Ja sie tak poczułąm, i im dłużej jestem na forum to mi weselej.

Takich normalnych inaczej jest bardzo dużo, wystarczy tylko próba zrozumienia siebie, zaakceptowania siebie takim jakim się jest, co oczywiście jest natrudniejsze.
Ale jak mi ulżylo.....uff,

Przeczytajcie Szczepkowską - jej felieton , jest tu na forum oczywiście i oczywiście dzięki Pani Halinie, ona to taki najwspanialszy dobry duch który dostarcz nam wszystkich nowin.

a poza tym na forum to można sobie pogadac i wszyscy to rozumieją .....w końcu ktoś rozumie o czym móie
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

nowis

Awatar użytkownika

Post 29-10-2005 12:26

klodi12 pisze:Do Szymona i williama

I co ? Nie poczuliście sie że tak naprawde jest z wami wszystko ok?

Ja sie tak poczułąm, i im dłużej jestem na forum to mi weselej.

Takich normalnych inaczej jest bardzo dużo, wystarczy tylko próba zrozumienia siebie, zaakceptowania siebie takim jakim się jest, co oczywiście jest natrudniejsze.
Ale jak mi ulżylo.....uff,

Przeczytajcie Szczepkowską - jej felieton , jest tu na forum oczywiście i oczywiście dzięki Pani Halinie, ona to taki najwspanialszy dobry duch który dostarcz nam wszystkich nowin.

a poza tym na forum to można sobie pogadac i wszyscy to rozumieją .....w końcu ktoś rozumie o czym móie

Na forum trafiłem właśnie dzięki Szczepkowskiej, gdzieś podała adres portalu. Trochę mi ulżylo... Zauważyłem wiele wspólnych zachowań, mój główny problem to koncentracja przy nauce i ciągłe poprawianie wszystkiego po samym sobie. Do tego czasem zdarza mi się np. wyrzucić łyżkę a kubek z jogurtu dać do zlewozmywaka. Przedtem strasznie się tym martwiłem.

klodi12

Awatar użytkownika

Post 29-10-2005 13:18

Dla pociszenia powiem ci że teraz jestem chora i wiem ze musze zapisywac na kartce co zarzywam bo potrafie albo nie zjesc leków albo zjesc za duzo, i pół biedy gdy są to witaminki ale jak cos mocneijaszego to w monecie wyciagania leków z opakowania ja juz jstem dzie inndziej wiec albo zostawiam gdzies podrodze lekarstwo albo je połaykam albo zapominam ze je gdzies posiałąm.
Dzieki temu portalowi wiem ze: musze skoncentrowac sie maksimalnie stac nad kartka i zapisywac co wkladam do dziuba.
potem ze dziwieniem okazuje sie ze juz polknelam. Czyli metode mam sjuteczna.
trudno, jest wyjscie.
to samo z mailami : pisze cos mysle o czym innym dokaldam do amila zdanie oderwane od tresci i wysyalam, potem mi wstyd

trudno, staram sie nie wyylac od razy, czasem sie udaje czasem zapominam i zmnw jest glupio
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

karina

Awatar użytkownika

Post 29-10-2005 13:27

klodi zdróweczka życzę [smilie=heart fill with love.gif]
i uważaj z tymi lekami :lol:
KARINA
(\--/)
(O.o)

klodi12

Awatar użytkownika

Post 29-10-2005 14:13

dzięki Karina, oj dzięki

uważam a przynajmniej sie staram, ale wiesz że to koszmarnie męczoce,

:D
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

Krystyna

Post 29-10-2005 23:37

Przedstawmy sie sobie

Witam wszystkich! Tak czytam i czytam i tak dochodze do wniosku ze calkiem tu wesolo macie! Wiec ja tez sie przedstawie.Mam na imie Krystyna,mam 25 lat i od 4 lat mieszkam w Norwegii.przedtem mieszkalam w Oswiecimiu(konkretnie kolo,ale Oswiecim wszyscy kojarza).Od roku z kolei jestem z Norwegiem i to wlasnie on "szczesciaz" ma ADHD.Ale kocham go bardzo i zrobie wszystko zeby mu pomoc!Moj wybranek ma 34 lata i ma tez siedmioletnia corke,ktora rowniez wykazuje symptomy ADHD.Oj wesolo bedzie :) :shock: A ja bede was pytac,pytac,pytac...Stajecie mi sie bliscy :D Pozdrawiam. P.S.Karina masz pieknego psa,zawsze o takim marzylam.... :lol:

klodi12

Awatar użytkownika

Post 30-10-2005 00:38

Krysiu, no przecież Ci mówiłam, jestesmy normalini tylko troche nie zawsze obecni, przez co sparwiamy wrazenie kompletnie rozrzepanych, nieprzytomnych i .....zabawnych. Na dodatek wcale nas to aż tak nie wkurza, ale zdajemy sobie sparwe że moze to męczyc otoczenie.
Wszystko w twoich rekach, pokochaj, polub i nie przejmuj sie.

To troche jak z dzieckiem, musisz 10 razy mówić żeby wykonało polecenie.
No i nie wymyślaj za dużo naraz bo widzisz ze czasem jest problem a jednym zadaniem. Chyba czeba do nas malymi kroczkami.

Czytałaś temat czego sie nie powinno?

tam dopiero masz pole do ...śmiechu.
pozdrawiam wszystkich
zdiagnozowane ADHD

william0000

Post 30-10-2005 07:58

Ostatnio zmieniony 07-11-2005 09:34 przez william0000, łącznie zmieniany 1 raz

karina

Awatar użytkownika

Post 30-10-2005 14:30

witaj Krystynko :lol:
jest tu swojsko,ciepło,po domowemu
to forum już na stałe weszło do mojego życia :lol:
a myślałaś o tym,żeby twojego Norwega tu posadzić?(zna język polski?)
a;bo mu poczytać?
a co do psiaka -to kolejny powód aby przywiązać się do forum!!!!!
tu ludzie lubią i tolerują rotteweilery :shock: :shock: :shock:
taaaa jest piękny-one w ogóle są piękne,mądre ,,,,,,tak wiem ,wiem to nie ten wątek :lol:
KARINA
(\--/)
(O.o)

Krystyna

Post 31-10-2005 21:53

Przedstawmy sie sobie

Witam Karina :) Norweg niestety ma trudnosci w nauce polskiego,bardzo chce ale nad wyraz czesto dopada go slomiany zapal :) jak ze wszystkim zreszta.ale ja mu dzielnie tlumacze (po angielsku niestety) bo jak sie okazuje ja tez mam problem z nauka norweskiego,nie mam praktyki,ON WCIAZ ZAPOMINA mowic po norwesku ze mna :x :roll:

Gość

Post 01-11-2005 07:14

Dzień dobry wszystkim. :) Krzysztof. 37 lat. napiszę krótko, choć przez głowę przeltują tysiące myśli. Cieszę się, że Was znalazłem. Nie wiem, czy jestem jednym z Was, czy tylko pocieszam się ta myślą. Mimo że symptomy pasują do mnie jak ulał, (żona też to potwierdza z niedowierzaniem na twarzy), nigdy nie byłem trudnym dzieckiem. ktoś tu gdzies napisał: "Zdolny, ale leniwy". Jakże mi się nie chciało uczyć! :( A potem te wszystkie egzaminy!!!!! Brrrr! Do dziś oblewa mnie zimny pot. Dziś mam pracę, która wymaga skupienia (tłumaczenia filmów), a najczęściej po prostu mnie nosi i odrzuca, i szukam wykrętów, i tylko wczesnymi rankami chce mi się coś zrobić.

Czy tylko w warszawskim centrum można znaleźć specjalistę? Czy ktoś z Was mieszka w Łodzi?
Pozdrawiam :D

karina

Awatar użytkownika

Post 01-11-2005 11:40

witaj Krzysiu [smilie=heart fill with love.gif] wśród nas
hmmmm..Krystynko to ty norweskiego :lol: a norweg polskiego...i będzie gut :lol: :lol:
KARINA
(\--/)
(O.o)
PoprzedniaNastępna

Wróć do Powitania