Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przedstawmy się sobie

Moderator: Moderatorzy

swietelko

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 22-02-2006 20:00

Nie zgadzam sie z Toba. W wieku 17 lat centralny uklad nerwowy ma co najmniej 8 lat intensywnych zmian przed soba. Jak chlopak nie przespi tej okazji to ma szanse na poukladane zycie
Swietelko na scenie, swiatelko w tunelu. Swiatelko tez za horyzontem.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-02-2006 20:54

swietelko pisze:Nie zgadzam sie z Toba. W wieku 17 lat centralny uklad nerwowy ma co najmniej 8 lat intensywnych zmian przed soba. Jak chlopak nie przespi tej okazji to ma szanse na poukladane zycie

Chyba nie zrozumieliśmy się.
Padło zdanie 'żeby adhd zniknęło', nie było zdania 'żebym się wyleczył z adhd'.
Domyślałem się, że chłopakowi chodzi o to pierwsze.
Według mnie z adhd nigdy się całkiem nie wyrasta i zupełnie spokojnie można mieć poukładane życie pomimo adhd. Tylko trzeba stawiać na to, co człowiek ma dobrego. I nie załamywać się, że innych cech się nie ma.

alexcool

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 22-02-2006 21:50

dreptak pisze:Padło zdanie 'żeby adhd zniknęło', nie było zdania 'żebym się wyleczył z adhd'.

No tak, napisalem to pierwsze, ale mialem na mysli to drugie heheh, chodzi o poukladane zycie, bo to najwazniejsze.
"Cztery są rzeczy nienasycone, kazda z nich łupu wciąż łaknie i czeka:
Gardziel sępa i paszcza szakala
ręce małpy i oczy człowieka."

ayla

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 23-02-2006 09:37

dreptak pisze:Według mnie z adhd nigdy się całkiem nie wyrasta i zupełnie spokojnie można mieć poukładane życie pomimo adhd. Tylko trzeba stawiać na to, co człowiek ma dobrego. I nie załamywać się, że innych cech się nie ma.

Nawet nie wiesz jak bardzo mi tym zdaniem pomogłeś.
http://www.bociany.ec.pl/

Religia jest czymś głęboko infantylnym, porównywalnym z dziecięcą neurozą –Zygmunt Freud.

bianne

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 23-02-2006 10:26

dreptak pisze:Według mnie z adhd nigdy się całkiem nie wyrasta i zupełnie spokojnie można mieć poukładane życie pomimo adhd. Tylko trzeba stawiać na to, co człowiek ma dobrego. I nie załamywać się, że innych cech się nie ma.

ale nawet jak się ma świadomość dobrych cech, to jakże trudno zacząć z nich korzystać.
Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

ayla

Awatar użytkownika

Post 23-02-2006 10:35

I właśnie od tego trzeba zacząć.Nie koncentrować się jacy to biedni jesteśmy ale wybrać pozytywną jakąś cechę i ją rozwijać.Cyntia wypisała je.Wydrukowałam sobie i noszę je ze sobą.To mi pomaga.Ja w ogóle z różnych książek wypisuję sobie jakieś zdania,które mi się podobają i jak zaczynają mnie ogarniać jakieś wątpliwości to otwieram notes i czytam.Zawsze się tak wzmacniam psychicznie.

Religia jest czymś głęboko infantylnym, porównywalnym z dziecięcą neurozą –Zygmunt Freud.

avoid

Awatar użytkownika

Post 27-02-2006 12:03

Witam
jestem dzieckiem rodzicow z ADHD (silniejsze u tatusia :lol: )
Oprocz ADHD mam niestety CHAD (tym sie czesto konczy nieleczone ADHD u dzieci)
Biore leki stabilizujace i zaczelam psychoterapie na naprawienie siebie, zeby za czesto nie wybuchac bez powodu i zeby nauczyc sie normalnie :twisted: funkcjonowac (glownie ze soba) a zarazem nauczyc sie asertywnosci w stosunku do otoczenia.
Nie bede opisywac siebie ani swojego biurka oraz najblizszej przestrzeni bo to typowy schemat ADHD (patrz chaos)
Pozdrawiam
A

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 27-02-2006 12:17

Witaj avoid :)
Jestem tatusiem z adhd i mam synów równie oryginalnych jak ja:)

avoid

Awatar użytkownika

Post 27-02-2006 12:26

Zebym nie wyszla na dziecko :lol:
mam juz prawie 30-ke na karku (kwestia miesiecy)
Od dawna wiedzialam, ze jestem inna troche zakrecona nigdzie nie pasujaca
ADHD stwierdzila u mnie psycholog ale ostrzegla przed przyzwyczajaniem sie do etykiet bo to przeszkadza pracy nad soba i coz....
Mam przypadlosc ale sie z nia godze (powoli)
Podstawowa lekture mam
I ucze sie z tym zyc
Moj maz (przyszly) akceptuje mnie z calym dorobkiem inwentarza i chwal;a mu za to
Generalnie TERAZ mam swietny nastroj i jest dobrze
Miewam jednak doly bez powodu i takowoz radosc
Pzd

bianne

Awatar użytkownika

Post 27-02-2006 13:49

no to witaj w klubie :)))

darek

Post 28-02-2006 11:54

Witajcie. Mam na imię Darek, mieszkam w Bytomiu i dzieki Wam i tej stronie dowiedziałem się co mi naprawdę dolega za co dziękuję. Kupiłem "W ŚWIECIE ADHD", przeczytałem i ulżyło mi. Książka super bo to po prostu napisane o mnie :). Często nawet się wzruszałem czytjąc niektóre fragmenty. Oczywiście zaczęłem szukać specjlisty i dzięki temu forum dowiedziałem się o przychodni w Zabrzu. Zadzwoniłem i poprosiłem o wizytę prywatną z lekarzem który zajmuje się adhd. Zamówiłem też wizyty dla moich córeczek ale nie miały tyle szczęścia co ja i na wizytę muszą trochę poczekać. Wczoraj właśnie byłem na wizycie i dowiedziełm się że ADHD NIE ISTNIEJE U DOROSŁYCH więc kochani wszyscy się mylicie :) Mylą też się miliony ludzi na całym świecie, nawet autorzy "W ŚWIECIE ADHD" też się mylą. Nie wiem czy śmiać się czy płakać ale jestem taki wsciekły że mam już dosyć. Ja osobiście mam niby depresję lękową z zaburzeniami koncentracji uwagi. Dostałem recepty i nie wiem czy mam je wykupić ( DEPAKINE CHRONO, SEROXAT, TRANXENE). Zna ktoś te leki ? Pozdrawiam Wszystkich.

reuptake

Awatar użytkownika

Post 28-02-2006 12:57

darek pisze:Dostałem recepty i nie wiem czy mam je wykupić ( DEPAKINE CHRONO, SEROXAT, TRANXENE). Zna ktoś te leki ? Pozdrawiam Wszystkich.

strasznie dużo tych leków dostałeś. może spróbuj jeszcze skonsultować z innym lekarzem o ile to możliwe.

witamy w klubie.

darek

Post 28-02-2006 13:04

reuptake pisze:strasznie dużo tych leków dostałeś. może spróbuj jeszcze skonsultować z innym lekarzem o ile to możliwe.

witamy w klubie.

Żeby na wizyte nie trzeba było tyle czekać to pewnie bym skonsultował. Niestety nie mam już sił czekać. Za dużo się ostatnio dzieje w moim życiu.
Wogóle uważam że to jaka paranoja tyle czekać na wizytę nawet prywatnie.

bianne

Awatar użytkownika

Post 28-02-2006 13:29

witaj w klubie:)
skoro w Zabrzu są specjaliści to może skonsultuj to telefonicznie nawet, bo rzeczywiście trochę duo tych leków:/

avoid

Awatar użytkownika

Post 28-02-2006 13:57

Darku
te leki co dostales to mi wygladaja na chorobe afektywna dwubiegunowa
Depakine na stabilizacje nastroju
Seroxat na depresje i fobie spoleczne
a tranxena coz (uzaleznia)
Juz kilka razy spotkalam sie z opinia iz jezeli ADHD nie bylo leczone to w przyszlosci owocuje CHADem u doroslych (samo ADHD jednak nie znika)
Wtedy lecisz na lekach na dwubiegunowke
A i psychoterapia tez by sie przydala
Pzd

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 28-02-2006 20:56

No niestety u dorosłych to są już takie różne dodatki i atrakcje. Choć się spotyka dorosłych z "czystym ADHD", ale to naprawdę rzadkość....
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Maria

Post 19-03-2006 11:08

Witam,
Mam na imię Maria i jestem Dorosłym dzieckiem z ADHD. Mam 45 lat. Właściwie jestem zaskoczona. Przeczytałam kilka tekstów z tej strony i zamarłam. Wiem, że jako dziecko dotknięte przmocą ("mamusia"..) i nadużyciami muszę zapłacić za grzechy dorosłych. Mam PTSD i sporo dolegliwości będących nastepstwem urazów w dzieciństwie. Odstawiłam wszystkie substancje chemiczne, 3 lata temu. Nieźle mi sie żyje, w ciągłej, oczywiście, terapii osobistej. Pozdrawiam wszystkich

Maria

Post 19-03-2006 11:18

darek pisze:że ADHD NIE ISTNIEJE U DOROSŁYCH więc kochani wszyscy się mylicie :) Mylą też się miliony ludzi na całym świecie, nawet autorzy "W ŚWIECIE ADHD" też się mylą.

Zawsze tak myślałam, prawdę powiedziawszy...
Myślę, że warto rozpocząć dobrą, głęboką pracę terapeutyczną nad dzieciństwem, przyjrzeć się relacjom z rodzicami (KLAPKI SPADAJĄ Z OCZU po jakims czasie i mija chęć do idealizowania rodziców..), sytuacjon nadużyciowym jakich się padło ofiarą, wykorzystaniu seksualnemu, itd. W amerykańskich publikacjach znajduję sporo informacji na temat tego, że uraz w dzieciństwie jest przyczyną ADHD. Prowadzone są badania i potrzeba lat by empirycznie zostało odowodnione i publikowane, że ADHD wynika z wykorzystania, przemocy, i innych urazów (np. okołoporodowych).
A co do tego "mądrego" lekarza to on jest kto skoro twierdzi, że autorzy na całym świecie się mylą??

atka3p

Post 20-03-2006 19:37

Cześć,jestem Beata.Napewno mam syna z ADD,ale podejrzewam,że ja też mam coś z tym wspolnego.Tylko dlaczego jest mi tak trudno się z nim dogadać.(to było tak na marginesie).Mam też starszego syna. Z nim nie mam takich problemów.Mam psa-owczarka niemieckiego(i całe szczęście-czasami mogę uciec z domu).Posiadam też męża.Też na szczęście.Chętnie was poznam i porozmawiam.

golombek

Wsparcie

Post 22-03-2006 16:58

Pogaduszki nie na temat wydzielone zostały w nowym wątku "Autoafirmacja" w dziale "Jacy jesteśmy":
http://portal.adhd.org.pl//phpbb/viewtopic.php?t=1292

michalandrzej

Post 23-03-2006 16:30

Ostatnio zmieniony 04-05-2006 11:29 przez michalandrzej, łącznie zmieniany 1 raz

kermeet

Post 02-04-2006 21:50

Witam moich pozytywnie zakrreconych ziomali;)
Jestem studentem 2 roku Politechniki Poznańskiej.
Od niedawna dopiero zaczalem uswiadamiac sobie co mi dolega. Od dawan wiedzialme, ze dzieja sie ze mna dziwne rzeczy i z biegiem czasu dostrzegam to coraz wyrazniej i bardzo prawdopodobne jest to, ze jestem ADHD-owcem.(chociaz nie mialme okazji tego konsultowac ze specjalista).

Ah i znowu o czyms zapomnialem ;) mam na imie Patryk ;)
Pozdrawiam

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-04-2006 10:16

Hej patryk :)
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

0815

Post 11-04-2006 17:44

Witam was wszystkich bardzo gorąco. Mam 36 lat jestem prawnikiem i od bardzop niedawna dowiedziałem się że mam ADHD (nieoceniona książka "W świecie ADHD" - gościom należy się przynajmniej Nobel :D .
ADHD skomplikowało mi życie w sposób bardzo skuteczny, ale jest w pewnym sensie wspaniałe. Dopiero zacząłem się w to wszystko "wgryzać" i im dalej tym jest bardziej fascynujące. Pozdrawiam wszystkich !

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 11-04-2006 18:26

Jeśli jesteś prawnikiem, to możesz nam dużo pomóc, prawnicy są bardzo cenni dla rodziców dzieci z ADHD, a jeśli sam masz ADHD, to tym bardziej jesteś cenny, bo doskonale rozumiesz.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

0815

Post 14-04-2006 12:00

Halina, jeżeli będzie miał ktoś jakiś problem to jak najbardziej służę pomocą jeszcze raz pozdrawiam wszystkich.

Tomazo

Awatar użytkownika

Post 24-04-2006 22:52

No to po 39 latach chodzenia po tym padole, wszystko stało się jasne. Klucz do przeszłości i teraźniejszości znaleziony, bo oto 19 kwietnia, w Centrum CBT zdiagnozowano mi ADHD - i jestem z tego dumny :lol:

golombek

Wsparcie

Post 25-04-2006 11:25

Wątek na temat diagnozy przeniosłem tu:
http://portal.adhd.org.pl//phpbb/viewtopic.php?t=1404

ADDictive

Awatar użytkownika

Post 28-04-2006 12:03

witam wszystkich, zaczalem juz pisac na forum, ale do tej pory sie nie przedstawilem, wiec nadrabiam zaleglosci. mam 30 lat, mieszkam w Szczecinie i wlasnie pare dni temu dostalem w CBT zaswiadczenie, ze spelniam kryteria ADHD wg DSM-IV no i recepte na concerte, na realizacje ktorej czekam z utesknieniem, mam nadzieje, ze dzisiaj ja dostane. tak naprawde to nie mam jednak adhd, tylko add, co odkrylem - z tego co zauwazylem nie ja jeden - dzieki felietonowi pani Szczepkowskiej w wysokich obciachach ;) i potem oczywiscie nieocenionemu "w swiecie adhd". wczesniej w trakcie studiow czytalem o adhd u dzieci i przyznam, ze cos mnie tknelo, ale jako, ze kompletnie nie pasowala do mnie ta nadpobudliwosc dziecieca, to potraktowalem to jako typowe odkrywanie u sibie objawowkazdego zaburzenia o ktorym sie czyta :). felieton Szczepkowskiej czytalem takze z narastajacym zdumieniem (przeciez to o mnie) az do pointy, bo jak przeczytalem, ze chodzi o adhd, to natychmiast odrzucilem taka mozliwoscwlasciwie odlozylem gazete i zapomnialem. tyle, ze kilka godzin pozniej zadzwonil do mnie przyjaciel ze studiow, mowiac mi, ze koniecznie musze przeczytac jeden artykul w wyoskich obcasach, bo to o mnie... no i wtedy pomyslalem o tym powaznie, kupilem tego samego dnia "w swiecie..." i jak zaczalem czytac, to szczeka mi opadla, zobaczylem, ze moze byc ADHD bez H - i zrozumialem nagle swoje cale zycie! :). najbardziej zaskakujace dla mnie bylo polaczenie pewnych jego aspektow, z ktorych zdawalem sobie sprawe, ale traktowalem jako kompletnie oderwane od siebie, pozbawione zwiazku. oczywiscie widze tez teraz, jak moje add wplywa na cale moje zycie, od dziecka i jak bardzo (kosmicznie wrecz) na nie wplynelo. oczywiscie kilka miesiecy mi zajelo pozbieranie sie na tyle, zeby dotrzec do CBT. no a teraz czekam na concerte i na to, czy ona cos zmieni, postram sie zdac z tego jakas relacje.

filip222

Post 28-04-2006 13:10

Fajnie :)

Jak się czyta "W świecie..." to rzeczywiście jest niesamowita sprawa :). Miałem podobnie :)

Eugene

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 28-04-2006 14:03

Witam gorąco wszystkich
Ponieważ jestem tu (chyba drugi raz) to się przedstawię.
Nazywam się Gosia, mam 27 lat i ADHD.
Przez dłuższy czas sobie szukałam czegoś na ten temat i znalazlam.
Jak dobrze wiedziec,że nie jestem sama :D
Od jakiegoś czasu pracuje nad cierpliwością i zainteresowaniem czymś na dłuższy czas więc mam nadzieję, że trochę uda mi się z wami wytrwać

Gorąco pozdrawiam
Eugene

Jestem tak zagubiony w moich emocjach.
Tak bardzo Cię potrzebuję.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-04-2006 14:04

No to pracuj :)
I sie pojawiaj :)
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

Eugene

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 28-04-2006 14:08

Będę pracowała dzielnie 8)
Eugene

Jestem tak zagubiony w moich emocjach.
Tak bardzo Cię potrzebuję.

ADDictive

Awatar użytkownika

Post 28-04-2006 16:35

czesc Eugene (czy Gosiu?), wytrwaj, wytrwaj, ja jestem tu od bardzo niedawna i tez wymaga to ode mnie wysilku, ale juz widze, ze warto. acha i polecam ustawienie sobie powiadamiania przez mail o nowych postach - nie pozwol na to, zebys musiala czegos szukac, niech informacja sama szuka Ciebie, bedzie latwiej :)

mamaarka

Awatar użytkownika

Post 29-04-2006 10:03

A ja właśnie włączyłam pralkę, w której od czterech dni kiszą się wyprane ciuchy. :oops: A zapomniałam je powiesić, bo znalazłam Was tutaj i tak sobie od środy czytam. I czytałabym sobie spokojnie dalej, gdyby przed chwilą moje dziecko nie zapytało, czy nie widziałam przypadkiem jakichś jego skarpetek, bo chciałby wyjść na podwórko... To było moje najstarsze dziecko, bo dwóch młodszych - takich jak ja i mąż - w ogóle nie pomyślałoby o założeniu skarpetek :) Czasem się zastanawiam, jak ten nasz Wojtuś - jedyny "niezakręcony" w domu - z nami wytrzymuje... I jakim cudem nauczył się utrzymywać porządek w swoim pokoju?
Więc chciałam Wam tylko powiedzieć, że jesteście najlepszym prezentem na moje urodziny ( ale na które, to nie powiem ) :)
A przedstawiłam się od razu w środę w dziale "Dzieci".
I pozdrawiam wszystkich.
Asia

ADDictive

Awatar użytkownika

Post 30-04-2006 08:32

hoho no to Wojtus musi miec niesamowite zycie :) ile on ma lat? no i witaj przede wszystkim :)

mamaarka

Awatar użytkownika

Post 30-04-2006 10:09

My wszyscy mamy niesamowite życie :) A Wojtuś ma od przedwczoraj 12 lat.

GosiaCz

Awatar użytkownika

Post 30-04-2006 13:27

Witam Wszystkich

Mam na imię Gosia. Wczoraj przypadkowo trafiłam na tę stronkę i od wczoraj wiem co "dolega" mojemu narzeczonemu. :) Mam 30 lat i narzeczonego który napewno ma ADHD (sama to stwierdzam) i straszny dylemat - czy dam radę to wytrzymać? Liczę na Waszą fachową pomoc. :lol:

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 30-04-2006 13:35

Czy dasz radę to wytrzymać zależy od tego czy potrafisz zaakceptować jego inność i od tego czy będziecie potrafili ze sobą rozmawiać, to najważniejsze sprawy.
Witaj
Czytaj
i pomagaj sobie i narzeczonemu, a później dzieciom.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

GosiaCz

Awatar użytkownika

Post 01-05-2006 23:28

Dziękuję za miłe powitanie. [smilie=happy.gif]

MamaPodziomka

Awatar użytkownika

Post 12-05-2006 10:48

Hej :)

Mam 29 lat i zestaw objawow idealnie pasujacych do ADHD. Do niedawna udawalo mi sie calkiem niezle radzic z zyciem (fajnie bylo dowiedziec sie, ze cala masa moich "trickow" to metody kompensacyjne, niestety okolo rok temu moje zycie straszliwie sie skomplikowalo i od tamtej pory ADHD wymknelo mi sie spod kontroli. Wciaz jednak wierze, ze skoro 27 lat udawalo mi sie niezle funkcjonowac, to i teraz sie pozbieram. W kazdym razie teorie mam obcykana ;)

Nie da sie jednak ukryc, ze w tej chwili dom, praca, studia, sprawy urzedowe sa w oplakanym stanie, a gdyby nie moj facet, to juz chyba w ogole bym przestala funkcjonowac.
Pozdrawiam
Gosia

M68

Post 17-05-2006 01:06

Witajcie a raczej dobrej nocy!
Nareszcie jestem u siebie po blisko już czterdziestu latach tułaczki po bezkresach swojej świadomości.
Mam nadzieję, że moje odnalezione i nazwane ADHD pozwoli mi wreszcie ŻYĆ.

Dobrze wiedzieć, że jesteście,
jednak szkoda, że tylko "w sieci".
dorosłe ADHD

- jeśli nie wiesz dokąd iść
sama cię droga prowadzi - X. Jan "od biedronki"

kwoka

Awatar użytkownika

Lokalizacja: TakieMiejsce WŚrodkuEuropy GdzieCiągle KradnąSamochody AWalutąJestPolski Złoty

Post 17-05-2006 01:32

Nie tylko ;) Jesteśmy całkiem realni :P

Witam!! [smilie=hi ya!.gif]
Life is brutal and full of zasadzkas...!!!
Kopernik BYŁA kobietą...!!!
To opisu mego finał - pocałujcie w grzbiet pingwina...

Raz na wozie, raz pod wozem, a raz u licha ciężkiego...

ŻY - JĘ ;P

WESOŁYCH ŚWIĄT

KawaZCynamonem

Post 25-05-2006 22:30

Hej,hej.
Przedstawiałam sie juz raz w innym wątku,ale ponieważ cholernie lubię się powtarzać,to się powtórzę:
Mam 31 lat i z gigantycznym wysiłkiem zdobyte wykształcenie wyższe. Dużo gadam,co jakiś rok kończę brać cipramil,wiecznie szukam kluczy-komórki-portfela i nie mogę zrozumieć,jak można żyć,nie robiąc tych rzeczy. Jednoczesnie lubię czytać,co jest ponoć bardzo nietypowe. Lecz ja znam klucz do tej nietypowości. Wszystko czytam po trzydzieści razy i ciągle zaskakuje mnie zakończenie. Przez całe liceum nie przeczytałam ANI JEDNEJ lektury,choć uchodziłam za specjalistkę od interpretacji lektur.
Skończyłam dziennikarstwo na prestiżowej uczelni,a do dziś nie umiem pisać bez byków. Nie znam tabliczki mnożenia. Wszystko mnie rozprasza,a kiedy nie ma mnie co rozpraszać i tak nie jestem w stanie podjąć działania. Nie umiem odpoczywać. Nie umiem myśleć perspektywicznie,chyba,że ktoś podda mi problem jako abstrakcyjny. Wtedy robię się niespodziewanie błyskotliwa. Nie znam kompromisu,choć moje życie jest jednym wielkim kompromisem ze stratą dla mnie. Wreszcie jestem matką dzieci niełatwych,choć może demonizuję ich problemy i są poprostu tylko zbyt inteligentne.
Co,oczywiscie,mają po mamie. 8) :wink:

Pozdrawiam i cieszę się,ze tu jestem. W pewnym sensie to to jest jak spotkanie z rodziną-niespodziewanie silne i porywające uczucie.
Aktualnie mam ciężki kryzys wiary w siebie i ludzi. Mam nadzieję,że ten podpis za jakiś czas ulegnie zmianie...

golombek

Wsparcie

Post 26-05-2006 07:19

KawaZCynamonem pisze:to jest jak spotkanie z rodziną
Witamy w rodzinie :D

ayla

Awatar użytkownika

Post 26-05-2006 08:17

MamaPodziomka pisze:Hej :)

Mam 29 lat i zestaw objawow idealnie pasujacych do ADHD. Do niedawna udawalo mi sie calkiem niezle radzic z zyciem (fajnie bylo dowiedziec sie, ze cala masa moich "trickow" to metody kompensacyjne, niestety okolo rok temu moje zycie straszliwie sie skomplikowalo i od tamtej pory ADHD wymknelo mi sie spod kontroli. Wciaz jednak wierze, ze skoro 27 lat udawalo mi sie niezle funkcjonowac, to i teraz sie pozbieram. W kazdym razie teorie mam obcykana ;)

Nie da sie jednak ukryc, ze w tej chwili dom, praca, studia, sprawy urzedowe sa w oplakanym stanie, a gdyby nie moj facet, to juz chyba w ogole bym przestala funkcjonowac.

To tak jak ja.Jeszcze nie rozliczyłam pitów i nie mogę się za to zabrać.Ale w ten weekend zrobię to na pewno.Buuu.Tylko,że ja nie mam faceta,który by mnie motywował.Ale mam wspaniałych przyjaciół.Ostatnio zaprzyjaźniłam się z dziewczyną w Twoim wieku,która jest po porażeniu mózgowym.I wiesz zaczynam się uczyć życia od niej.Wiem,ze to żałosne.Ja się zachowuję jakbym miała 15 lat.Szit.

KawaZCynamonem

Post 26-05-2006 08:20

Dziękuję :D

Ps. A wspominałam,że prawej od lewej nie odróżniam? Ciekawi mnie,czy to jest związane z ADHD,czy może za mało mam intelektu,zeby ogarnąć tak skomplikowany problem... 8)

Ps2.Ja w podstawówce "zaprzyjaźniłam się" z dziewczynką ze stwardnieniem rozsianym. Ale do tego typu przyjaźni potrzeba było cierpliwości i uwagi,których to cech akurat nie posiadałam,więc szybko odpusciłam (jak zresztą robiłam z więkością ze spraw,które sprawiały mi trudność). Wstydze sie tego do dziś.
Ostatnio zmieniony 26-05-2006 08:42 przez KawaZCynamonem, łącznie zmieniany 1 raz
Aktualnie mam ciężki kryzys wiary w siebie i ludzi. Mam nadzieję,że ten podpis za jakiś czas ulegnie zmianie...

golombek

Wsparcie

Post 26-05-2006 08:37

Dyskusję proszę kontynuować w innych wątkach tematycznych.
P.S.
Problem z odróżnianiem prawej od lewej nie jest cechą ADHD, ale dość często u ADHD-owców występuje.

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 26-05-2006 20:14

Bo to jest związane z dysleksją. Tak czytałam w jakimś piśmie.

Stasia

Awatar użytkownika

Post 27-05-2006 21:36

zgadza sie to chodzi parami
PoprzedniaNastępna

Wróć do Powitania