Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Poszukuję kogoś z Olkusza ....

Moderator: Moderatorzy

Kacha

Awatar użytkownika

Post 30-10-2006 20:20

Poszukuję kogoś z Olkusza ....

Witam,

poszukuję kogoś z Olkusza kto pomógł by mi zdobyć więcej informacji na temat ADHD. Córka mojej koleżanki 8 letnia Martynka, z moich obserwacji wykazuje wiele cech ADHD. Niestety ani ja ani koleżanka nie wiemy co zrobić żeby się upwenić. W szkole napotkała się moja koleżanka z wieloma problemami, włacznie z tym że Martynka nie została promowana do II klasy. bardzo proszę o pomoc, kontakt.

Pozdrawiam
Katarzyna

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 30-10-2006 20:56

Żeby się upewnić, trzeba udać się do specjalisty.
Najbliżej chyba będziesz miała do Krakowa:
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=1841
albo na Śląsk:
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=54
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=543

A żeby zdobyć więcej informacji - wystarczy czytać forum.
Można zacząć na przykład stąd:
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=1233
i ogólniej od wątków z tej grupy:
http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewforum.php?f=34

Można też, a nawet należy, pisać w różnych wątkach zadając bardziej konkretne pytania.

A dlaczego Martynka nie została promowana do II klasy?

Kacha

Awatar użytkownika

Post 30-10-2006 21:13

Od jakiegoś czasu podejrzewamy że ma ADHD ale niestety nie udało się mojej koleżance jeszcze dotrzeć do nikogo kto by potwierdził lub zaprzeczył

szkoła nie bardzo umie pomóc a wręcz odwrotnie

po rozmowie moej kolezanki z dyrektorką i prośbą o umieszczenie Martynki w klasie integracyjnej skończyło sie na normalnej klasie i zaczęły się problemy, co gorsze dopiero pod koniec roku szkolenego okazało się że nauczycielki nie potrafią poradzić sobie z Martynką i zasugerowali że lepiej by było żeby została w pierwszej klasie a teraz stwierziły że jednak to nie był najlepszy pomysł a moja koleżanka nie wie już co dalej robić dlatego też szukamy pomocy, nie chcemy marnować dziecka!!! tylko dlatego że nauczyciele nie wiedzą jak sobie z nią radzić .... dopiero wczoraj znalazłam tą stronę i zaczęłam czytać ....

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 30-10-2006 21:19

No to czytaj, czytaj jak najwięcej. Polecam porady żony Dreptaka :) Warto. Dostałaś gotowe linki do czytania no i koniecznie udajcie się do dobrego psychiatry dziecięcego.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Kacha

Awatar użytkownika

Post 30-10-2006 21:23

właśnie przeczytałam charakterystykę i normalnoie mam wrażenie jak by ktoś opisywał Martynkę .....

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 30-10-2006 21:29

Też odnosiłam takie wrażenie kiedy czytałam o ADHD, ale koniecznie potrzebna jest diagnoza i zalecenia z PPP dla zagubionych pań nauczycielek !!! Samo wewnętrzne przekonanie nie wystarczy. Tymczasem czytajcie, a znajdziecie (wiele porad).
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

teresa_ledzka

Post 06-03-2008 01:31

Prawda jest taka że dziewczynki bardzo rzadko choruja na ADHD ,poza tym jest to zmartwienie pani koleżanki ,czy ona prosiła panią o pomoc

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 06-03-2008 01:55

teresa_ledzka pisze:Mój syn Maciek ma ADHD ,ma 13 lat ,dobrze się uczy ,niestety nie jest akceptowany przez rowieśników -co mam robić

teresa_ledzka pisze:Prawda jest taka że dziewczynki bardzo rzadko choruja na ADHD ,poza tym jest to zmartwienie pani koleżanki ,czy ona prosiła panią o pomoc

Wiesz po co to zestawiłem,masz problem prosisz o pomoc,a jednocześnie odmawiasz tej pomocy innej osobie...dla mnie jest to dziwne.

Co twój syn robi,lub czego nie robi,że tak jest.
Czy syn jest pod opieką psychologiczną,jeżeli tak to co,psycholog mówi o tym problemie.
Może warto pomyśleć o konsultacji u kogoś innego.
Napisz coś więcej o sobie ,skąd jesteś,może wpadniesz na jakąś grupę wsparcia.
O grupach wsparcia tutaj--> http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewforum.php?f=8
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 06-04-2008 09:08

teresa_ledzka pisze:Prawda jest taka że dziewczynki bardzo rzadko choruja na ADHD ,poza tym jest to zmartwienie pani koleżanki ,czy ona prosiła panią o pomoc

Prawda jest taka, że dziewczynki bardzo rzadko są diagnozowane, typ ADHD częściej występujący u dziewczynek mniej przeszkadza, a dziewczynka ma prawo się zamyślać.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Krzywa

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 06-04-2008 17:37

Moja dziewczynka ma ADHD-zdiagnozowane,typ mieszany.To,że rzadko występuje nie znaczy,że w ogóle.Zawsze warto sprawdzić,żeby jak najwcześniej móc obrać jak najlepszą opcję w postępowaniu z takim dzieciakiem.
"Lepiej zacznij pływać albo pójdziesz na dno jak kamień"

Wróć do Powitania