Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Witam..Czy to ADHD..

Moderator: Moderatorzy

świeżak

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 09-06-2006 11:40

Witam..Czy to ADHD..

Witam wszystkich

Nie wiem za bardzo do czego zaczac ale jakos sprobuje.
Temat ADHD byl mi znany ale kojarzylem go glownie z nadpobudliwymi dziecmi nie wiedzialem ze ten temat dotyczy
rowniez doroslych.Gdy wszedlem na to forum i poczytalem rozne tematy zobaczylem ze wiele rzeczy jest mi bliskich
np

-problemy z koncetracja (chaos w tym poscie troche tez swiadczy o tym)
-slomiany zapal (generalnie wydaje mi sie ze jestem czlowiekiem inteligentnym i moglbym wiecej w swoim zyciu osiagnac ale cos mi sie spodoba i sie tego trzymam a pozniej..szukam czegos nowego..
-gadanie glosno do siebie (glosna afirmacja swojego lub czyjegos zachowania :) albo rowniez rozmowy wirtualne w
mozgu :)
-balaganiarz:/ ,problem z pozbywaniem sie rzeczy (np wywalenie starych skarpetek jest juz naruszeniem "pewnego ladu ktorego nie nalezy burzyc" - albo np katalog ulubione ktory puchnie bo zawsze dodaje strony ktore bedzie warto jeszcze odwiedzic chociaz do nich nie wracam
-ciagle jestem jak na bombie ,jakbym gdzies gonil , robie 15 rzeczy naraz (np lyk herbaty,siku,gazeta,komputer) przez to nie moge jakby normalnie sie odstresowac,odpoczac - siadam do filmu to juz przy napisach zmieniam kanaly (ale obejrzenie calego filmu to jest juz tytaniczny wysilek :) i praktykowany tylko w wypadku filmow ktore lubie)
i wychodzi ze na 5 kanalach jest cos ciekawego czego nie moge przeoczyc:/,albo np chce komus puscic piosenke to po kilkunastu sekudnach puszczam inna ..sporty dla mnie sa jakby katalizatorem tego cisnienia
albo jak chce cos powiedziec to od razu mam natlok 100 roznych rzeczy ktorych tez warto dodac ze zabiera mi to troche czasu na sformulowanie :) albo slucham kogos i juz wiem co chce powiedziec ..
-natrectwa czyli sprawdzanie zamknietych drzwi,gazu :) paranoja :)
-lubie ludzi ..ale wole wlasny swiat..sam nie wiem jaki to jest ten wlasny swiat,serdecznosc oczywiscie ale generalnie nie jestem przyjacielem dla kazdego,cenie ludzi na ktorych moge liczyc ale jestem raczej samotnikiem..jestem rowniez asertywna osoba przez co moge byc niegrzeczny dla osob rownie niegrzecznych (co bylo tez powodem np
konfliktow z nauczycielami w szkole)
-przez ta asertywnosc ,nie jestem np typem ekshibicjonisty emocjonalnego,nie jestem skory do wywnetrzniania sie
-problemy z motywacja ale to tez ten slomiany zapal
-wachania nastrojow
-nadmierna wola do refleksji..mysle ze tez troche z wrazliwosci wynika
Pewnie tego jeszcze by sie znalazlo..teraz mam lat 26 i tak mnie temat ADHD zastanowil.
Chociaz napisalem ze nie lubie wywnetrznania sie to mysle ze u mnie te zaburzenia wynikaja ze pochodze z rodziny
dysfunkcyjnej (wiecej na ten temat mi sie nie chce pisac,to napewno jakos ustawilo moje postrzeganie swiata,emocje etc..)
Byl kilka razy u psychologa ale jakos mi to nie pomagalo.. slyszalem aksjomaty na swoj temat,mnie jakos generalnie formula psychologa nie przekonuje..nie wiem dlaczego..nie potrafie sie jakos szerzej otworzyc..

Lubie siebie,jestem czlowiekiem z duzym ladunkiem pozytywnych emocji (ale jest tez ta druga strona mego ja ta ktora doluje nieraz) uwazalem do czasu wejscia na to forum ze to jest cos normalnego(znaczy sie oczywiscie
ze ja nie mam normalnych zachowan w porownaniu do ludzi ktorych ja znam - te "ganianie" , natlok mysli:) ale nie wiedzialem ze nauka jakos klasyfkuje taki "zespol zachowan"

tyle:) pozdrawiam i dzieki za jakas odpowiedz

deprim

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 09-06-2006 11:53

no więc witamy :)
Obrazek

missblack

Awatar użytkownika

Post 09-06-2006 12:24

Re: Witam..Czy to ADHD..

świeżak pisze:-slomiany zapal (generalnie wydaje mi sie ze jestem czlowiekiem inteligentnym i moglbym wiecej w swoim zyciu osiagnac ale cos mi sie spodoba i sie tego trzymam a pozniej..szukam czegos nowego..
-gadanie glosno do siebie (glosna afirmacja swojego lub czyjegos zachowania :) albo rowniez rozmowy wirtualne w
mozgu :)
-balaganiarz:/ ,problem z pozbywaniem sie rzeczy (np wywalenie starych skarpetek jest juz naruszeniem "pewnego ladu ktorego nie nalezy burzyc" - albo np katalog ulubione ktory puchnie bo zawsze dodaje strony ktore bedzie warto jeszcze odwiedzic chociaz do nich nie wracam
-ciagle jestem jak na bombie ,jakbym gdzies gonil , robie 15 rzeczy naraz (np lyk herbaty,siku,gazeta,komputer) przez to nie moge jakby normalnie sie odstresowac,odpoczac - siadam do filmu to juz przy napisach zmieniam kanaly (ale obejrzenie calego filmu to jest juz tytaniczny wysilek :) i praktykowany tylko w wypadku filmow ktore lubie)
i wychodzi ze na 5 kanalach jest cos ciekawego czego nie moge przeoczyc:/,albo np chce komus puscic piosenke to po kilkunastu sekudnach puszczam inna ,albo slucham kogos i juz wiem co chce powiedziec ..
-serdecznosc oczywiscie ale generalnie nie jestem przyjacielem dla kazdego,cenie ludzi na ktorych moge liczyc ale jestem raczej samotnikiem-nie jestem np typem ekshibicjonisty emocjonalnego,nie jestem skory do wywnetrzniania sie
-problemy z motywacja ale to tez ten slomiany zapal
-wachania nastrojow
Lubię siebie,jestem czlowiekiem z duzym ladunkiem pozytywnych emocji

Ha, a myślałam, że mój mąż jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, a tu proszę, proszę, zdażają się tacy sami ... :wink:
Nie zgadza się tylko jedna rzecz - "łyk herbaty". U mojego faceta to "łyk piwa"
Pozdrawiam.
Mama wyjątkowej nastolatki.
(\--/) "Najgorsze wykorzystanie czasu
(O.o) to robienie bardzo dobrze tego,
(> <) czego wcale nie trzeba robić" B.Tregoe

deprim

Awatar użytkownika

Post 09-06-2006 14:01

"łyk piwa" - to akurat objaw zdrowego człowieka ;)
Obrazek

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 09-06-2006 22:33

A Hallowella "W świecie ADHD" czytałeś?

avoid

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 09-06-2006 22:50

Witaj swiezak
jak czytam Twoje opowiadanie to jakbym oceniala wlasne zycie
chaos, impulsywnosc, dygresje slowne,slomiany zapal, ciagly pospiech, niedokanczanie spraw, skakanie z opcji na opcje.... itd
Czytalam Hallowella
oswiecilo mnie jakos
Jednak ja dalej szukam opcji na zycie
a to forum naprawde zarowno dodaje skrzydel jak i daje odpwoeidz na wiele roznych kwestii i nie ukrywam, ze czytam rowniez forum dla dzieci choc wydaje mi sie czasem, ze dla starszych rocznikow to juz czesto za pozno :(
don't avoid ADHD ;-)

k66

Awatar użytkownika

Post 12-06-2006 13:01

albo np katalog ulubione ktory puchnie bo zawsze dodaje strony ktore bedzie warto jeszcze odwiedzic chociaz do nich nie wracam

ja to jak juz nie moge pomiescic wszystkich stronek to pakuje je i wrzucam sobie linki do jakiegos innego katalogu i tak od lat.... i nigdy jeszcze z nich nie skorzystałem :D

k66

Awatar użytkownika

Post 12-06-2006 13:05

Re: Witam..Czy to ADHD..

świeżak pisze:Pewnie tego jeszcze by sie znalazlo..teraz mam lat 26 i tak mnie temat ADHD zastanowil.

no to witaj w klubie rocznika 80' widze, ze zaczynamy miec co raz mocniejsza ekipe ;)

Jak masz ochote pogadac o tak ooo, to w godzinach porannych lub popoludniowych zajzyj na czat

marcinksa

Post 16-07-2006 13:54

Świeżak a juz myslałem ze jestem odmieńcem ale wiem juz ze takich jak ty i ja jest więcej:/
Jeśli macie pytania to na gg 5713934 ja tez bym sie czegoś dowiedział

deprim

Awatar użytkownika

Post 16-07-2006 13:57

marcinksa pisze:Świeżak a juz myslałem ze jestem odmieńcem ale wiem juz ze takich jak ty i ja jest więcej:/

podobno jakieś 3-5 % społeczeństwa
Obrazek

golombek

Wsparcie

Post 16-07-2006 14:03

deprim pisze:podobno jakieś 3-5 % społeczeństwa
Z czego pewna część na tym forum :)

marcinksa

Post 16-07-2006 22:53

Świeżak

Jestem ciekaw ile procent z tego wyjdzie na prostą droge? moze wcale:/
Jeśli macie pytania to na gg 5713934 ja tez bym sie czegoś dowiedział

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-07-2006 13:58

sporo osob na tym forum jest na doskonalej drodze
:)

prosze sie i reszty ludnosci nie dolowac!
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

świeżak

Post 01-12-2006 21:10

witam znowu :D

wiecie ..jakos zarzucilem Wasze forum ..jakos tak .. :D

ale postanowilem znowu sie odezwac bo z checia bym poszukal miejsc jakis np terapeutycznych w Warszawie o ile sa ,zeby moze zaczac sie choc troche z tego leczyc.jak to brzmi :) ale TO podobno mozna leczyc - dziekuje za jakies slowo :D

świeżak

Post 01-12-2006 21:14

avoid pisze:Witaj swiezak
jak czytam Twoje opowiadanie to jakbym oceniala wlasne zycie
chaos, impulsywnosc, dygresje slowne,slomiany zapal, ciagly pospiech, niedokanczanie spraw, skakanie z opcji na opcje.... itd
Czytalam Hallowella
oswiecilo mnie jakos
Jednak ja dalej szukam opcji na zycie
a to forum naprawde zarowno dodaje skrzydel jak i daje odpwoeidz na wiele roznych kwestii i nie ukrywam, ze czytam rowniez forum dla dzieci choc wydaje mi sie czasem, ze dla starszych rocznikow to juz czesto za pozno :(

to moze pogadamy kiedys na GG albo na czacie , ja bym chcial sie nieco o tym dowiedziec , bo ZADNYCH KSIAZEK NIE CZYTALEM nt temat :lol:

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 01-12-2006 23:12

świeżak pisze:zeby moze zaczac sie choc troche z tego leczyc.jak to brzmi :) ale TO podobno mozna leczyc - dziekuje za jakies slowo :D

Świeżaku,
tego sie nie "leczy" w takim sensie, jak leczy się grypę - było i nie ma.

Z tym sie trzeba nauczyć żyć.
Jak na przykład z wadą wzroku, alergią, cukrzycą lub tp.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-12-2006 00:59

świeżak pisze:to moze pogadamy kiedys na GG albo na czacie , ja bym chcial sie nieco o tym dowiedziec , bo ZADNYCH KSIAZEK NIE CZYTALEM nt temat :lol:
To może poczytaj. To nie boli.

świeżak

Post 02-12-2006 13:24

zonadreptaka pisze:
świeżak pisze:zeby moze zaczac sie choc troche z tego leczyc.jak to brzmi :) ale TO podobno mozna leczyc - dziekuje za jakies slowo :D

Świeżaku,
tego sie nie "leczy" w takim sensie, jak leczy się grypę - było i nie ma.

Z tym sie trzeba nauczyć żyć.
Jak na przykład z wadą wzroku, alergią, cukrzycą lub tp.

ale podobno sa jakies leki na to?

świeżak

Post 02-12-2006 13:32

dreptak pisze:
świeżak pisze:to moze pogadamy kiedys na GG albo na czacie , ja bym chcial sie nieco o tym dowiedziec , bo ZADNYCH KSIAZEK NIE CZYTALEM nt temat :lol:
To może poczytaj. To nie boli.

ale ja wiele rzeczy czytam.. :lol: ..temat adhd generalnie mnie nie interesuje bo ja nie chce tego zmieniac i naprawiac siebie! ja wiem ze mam adhd bo to mi zawsze mowilo tzw "otoczenie" tylko ze ja do tego czasu (jak kilka miesiecy wpadlem na to forum i poczytalem o problemach ludzi ) to nie wiedzialem ze to "to" ...

tylko mozna by "to" jakos "wyciszyc' nieraz...bo to czesto przeszkadza ! i dlatego pytam o leczenie!

znam kilka osob "cierpiacych" na ta przypadlosc i sa to niezwykle ciekawe osoby - dlatego z checia bym poznal kogos jeszcze.

ale przejrze oczywicie forum !

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 02-12-2006 14:44

Po prostu wskakujesz tu i chcesz od nas otrzymać receptę. Nie możesz powiedzieć, że nie chcesz z tym nic zrobić, bo dwa zdania dalej sam sobie zaprzeczasz :) Skoro tu zaglądasz, to znaczy, że jednak chcesz coś zmienić :) Recept nie wystawiamy, bo nie jesteśmy lekarzami. Możemy Ci coś pomóc, podpowiedzieć, jeśli tylko zechcesz zadać nam konkretne pytanie. Najpierw sprawdź, czy interesujący Cię temat nie był już poruszany. Do tego służy wyszukiwarka :D Jeśli nie, lub temat nie został Twoim zdaniem wyczerpany, to zadaj nam pytanie. Otrzymasz odpowiedzi i to nie od jednej osoby (jak na gg), ale od całej masy osób.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

avoid

Awatar użytkownika

Post 02-12-2006 14:56

mimo, ze sa pewne cechy laczace wszystkich ADHD-owcow to kazdy jest odrebnym przypadkiem. Im czlowiek starszy tym mniejsza szansa na jakiekolwiek wyleczenie. Zreszta z wiekiem to sie oslabia bo przeciez nie biegamy jak kot z pecherzem w miejscu pracy czy na uczelni.
Mnie najbardziej przeszkadza taka niemoznosc porozumienia sie z innymi na zasadzie mysle o czyms i wypowiadam kilka slow i sie dziwie ze ktos mnie nie rozumie bo czesc mam w glowie a czesc powiem.
Dziala to jeszcze w druga strone gdy ktos cos mnie mowi a ja dopiero po jakims czasie lapie o co mu chodzi (albo i nie lapie). Wtedy czesto wychodze na delikatnie mowiac przyglupia ;-)
don't avoid ADHD ;-)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-12-2006 15:47

Nie ma szans na wyleczenie. Nierównowagi neuroprzekaźników nie da się "wyleczyć". Można nauczyć się z tym żyć. Można nauczyć się wykorzystywać mocne strony i łatać słabe.
Tak dla poprawienia humoru, powiem, że są pewne doniesienia, że niektóre antydepresanty mogą mieć działanie długofalowe, ale to jeszcze będzie badane.
Z wiekiem zmniejsza się nadruchliwość, trochę impulsywność, ale braki w koncentarcji zostają. Choć znam kilku dorsłych, którzy w czasie rozmowy "tańczą", ich ciało jest w ciągłym ruchu. On nie biega, ale drepcze, drapie się za uchem, sprawdza coś w kieszeni .... i tak bez przerwy. Ja na to nie zwracam uwagi, dla mnie jest to zachowanie normalne, ale otoczenie "niewtajemniczone" bardzo się krzywi.
Ostatnio zmieniony 02-12-2006 17:45 przez dreptak, łącznie zmieniany 1 raz

avoid

Awatar użytkownika

Post 02-12-2006 15:49

tya
i do tego dochodzi nadmierna gestykulacja ;-) albo krecenie sie na krzesle
don't avoid ADHD ;-)

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-12-2006 15:55

dreptak pisze:Z wiekiem zmniejsza się trochę (...) impulsywność

he he
śledząc nasze posty od początku śmiem twierdzić, że zarówno Tobie jak i mi ta impulsywność z wiekiem wzrasta :lol:

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 02-12-2006 17:04

Ja to często mam taki ciąg skojarzeń :) Rozmawiam o butach na przykład, a nagle w mojej głowie dochodzi do ciągu skojarzeń w związku z czym zaczynam opowiadać na przykład o tym jak mój mąż budował domek na drzewie (albo coś innego, w każdym razie bez słowa o butach). Mojego męża często to irytuje (że nagle z czymś takim wyskakuję). Jeszcze gorzej jest, gdy próbuję wytłumaczyć mój tok myślenia (uważa to za nieistotne). Po prostu nie powinnam mówić tego co myślę i tłumaczenie jest tak samo nie na miejscu, jak moje wypowiedzi. Zero abstrakcji !!! Lubię abstrakcyjny humor, zagadki i zakręcone filmy. Taka jestem :D
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-12-2006 18:02

blackant pisze:he he
śledząc nasze posty od początku śmiem twierdzić, że zarówno Tobie jak i mi ta impulsywność z wiekiem wzrasta :lol:

słusznowato wypyszczasz neurobiałko młodowata.
Śmiem twierdzić, że dziecinniejemy.....

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 02-12-2006 22:17

zaświadczam, że każda i każdy z Was jest inny
:wink:
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-12-2006 15:58

dreptak pisze:Śmiem twierdzić, że dziecinniejemy.....

No w twoim wieku to tak... dziecinnieje się juz troszke. Poza tym się kurczy, głos łamie, zażywa się niebieskie tabletki.... :) :P :P
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

świeżak

Post 04-12-2006 18:37

dreptak pisze:Nie ma szans na wyleczenie. Nierównowagi neuroprzekaźników nie da się "wyleczyć". Można nauczyć się z tym żyć. Można nauczyć się wykorzystywać mocne strony i łatać słabe.
Tak dla poprawienia humoru, powiem, że są pewne doniesienia, że niektóre antydepresanty mogą mieć działanie długofalowe, ale to jeszcze będzie badane.
Z wiekiem zmniejsza się nadruchliwość, trochę impulsywność, ale braki w koncentarcji zostają. Choć znam kilku dorsłych, którzy w czasie rozmowy "tańczą", ich ciało jest w ciągłym ruchu. On nie biega, ale drepcze, drapie się za uchem, sprawdza coś w kieszeni .... i tak bez przerwy. Ja na to nie zwracam uwagi, dla mnie jest to zachowanie normalne, ale otoczenie "niewtajemniczone" bardzo się krzywi.

"Pan jest taki ruchliwy/nadpobudliwy" :lol: jak ja uwielbiam jak maja mnie za wariata :D

Wróć do Powitania