Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

15-latek z objawami ADHD. Czy zdążę mu pomóc?

Moderator: Moderatorzy

holiza

Awatar użytkownika

Post 12-10-2005 18:51

15-latek z objawami ADHD. Czy zdążę mu pomóc?

Mój syn nie został oficjalnie zdiagnozowany w kierunku ADHD. Od pierwszej klasy szkołu podstawowej ma poważne problemy z funkcjonowaniem w szkole. Psycholodzy, do których zwracałam się o opinię i poradę mówili o nadpobudliwości, o ponadprzeciętnym ilorazie inteligencji i zbyt niskiej inteligencji emocjonalnej. Radzili wspierać dziecko i nie przejmować się nauczycielami. Szukali przyczyny w sytuacji domowej, moich relacjach z rodzicami itp. Nikt nie pytał o zachowanie syna w dzieciństwie, jego wcześniejsze kłopoty w szkole. Ja nic o ADHD nie wiedziałam. Dopiero wychowawczyni syna w gimnazjum zasugerowała, że to może być właśnie ADHD. Zaczęłam czytać, dowiadywać się o tym zaburzeniu i ... jestem przerażona! Oskar na pewno jest ADHD-owcem. Zawsze to czułam, a teraz jestem o tym przekonana. Zapisałam syna do PPP w Lublinie. Czas oczekiwania to 1,5 miesiąca - na pierwszą rozmowę. Nie wiem, co zrobię do czasu uzyskania pomocy i wsparcia dla syna i siebie. Kłpopty w liceum, nowej szkole Oskara już są poważne. Nauczyciele prześcigają się w skargach, koledzy i koleżanki podobno też mają dosyć sposobu w jaki zwraca na siebie ich uwagę. Syn nie nadąża z notowaniem, nie rozumie o czym jest mowa na lekcji ( lekcje są wykładane po angielski i po polsku ), mimo radzenia sobie z nauką w domu ( pomagam mu i pytam ), w szkole dostaje 1. Jest coraz bardziej zniechęcony. Boję się, że nie zdążę mu pomóc zanim albo go ze szkoły wyrzucą, albo sam przestanie do niej chodzić.

Anna, mama sześciolatka

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 16-11-2007 17:09

Witam, chciałam się dowiedzieć, czy już po wizycie. Jak w szkole? Trzymam kciuki za Panią i syna! Pozdrawiam.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 16-11-2007 21:45

Jak to się stało, że ten temat nie został kontynuowany???? Właśnie ochrzaniłam moją przedmówczynię na PM, że odpowiada przed psychologiem, a potem zobaczyłam dopiero, że ten post ma ze dwa lata :lol: Ciekawe jak sprawy u Holizy i Oskara.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

IrenaW

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 19-12-2007 12:04

W Lublinie o ile wiem, są problemy z uzyskaniem diagnozy. Przypuszczam też, że szkoła nie została przeszkolona. Holizo, nie wiem, gdzie teraz jest Twoje dziecko. Idź do szkoły, zaoferuj współprace z zaproponuj dobre szkolenie dla całej szkoły,. Przeszkolenie samych chętnych na konferencjach nic nie daje. Ja współpracuję ze szkołami, do których jeżdżę raz na rok, czasem rzadziej, ale nasze spotkania szkoleniowe powtarzają się po różnymi nazwami. Szkoła musi opracować SYSTEM POMOCY UCZNIOWI Z PROBLEMEM, nauczyc sie JAK INTERWENIOWAC W SYTUACJACH KTYZYSOWYCH NA LEKCJI I PRZERWACH, nabyć odpowiednie UMIEJETNOSCI WYCHOWAWCZE, nauczyciele muszą umieć PORADZIć SOBIE ZE STRESEM, Z WYPALENIEM ZAWODOWYM, Z WłASNYMI EMOCJAMI. Szkoły, z którymi współpracuję, zużywają energię na działania pozytywne ,a nie na utarczki.
Twoje dziecko już wiele lat było ranione, brak mu umiejętności społecznych jest zniechęcone, ma powikłania ADHD. Samo ADHD nie wiąże sie z agresją. Agresja powstaje jako reakcja na niezaspokojenie potrzeb.
Zapraszam Twojego syna do włączenia sie w nasze forum; niech tez weźmie sprawy w swoje ręce. Wiecej zrozumie o sobie i innych, nabedzie energii do działania pozytywnego. Pozdrawiam was oboje bardzo, bardzo serdecznie,
Obrazek
Irena Wielowiejska-Comi coaching terapia systemowa
Matka, psycholog, terapeuta systemowy, szkoleniowiec.

Wróć do Ekspert radzi