Post 03-10-2005 13:53

Nietypowe zachowania mojego dziecka

1. Zamiast zajac sie swoimi sprawami tj. - odrabianiem lekcji, umyciem butow, porzadkami, czytaniem itp. wpada po cichu ( bo ma oficjalny zakaz) do pokoi rodzenstawa przeszakadzajac im w ich zajeciach. Wchodzi bez pukania, zabiera rozne rzeczy po kryjomu ( komorki, dlugopisy, ksiazki) i ucieka
2. Podsluchuje, podglada
3. unika odrabiania lekcji, wyrywa kartki z zanotowanymi zad. dom i notatkami od nauczycieli
4. klamie jak z nut
5. Jest zlosliwy w stos. do rodzenstwa, wytyka braki wiedzy, przejezycznia, wyzywa itp
6. Dlugo zabiera sie za wykonanie jakiejs pracy. Wymysla pic, jesc, wc itp, po czym chowa sie gdzies i czeka, by go szukano, potem sie smieje
7. lubi odszukac wrazliwy punkt duszy ludzkiej i wpakowac szpile prosto w serce np" Ania, po minach twoich kolezanek widzialem, ze chyba zadna cie nie lubi" itp " Nasz dom jest nienormalny, bo..." " W zadnym domu nikt..." " Przytylo ci sie mama...."
8. Odmawia pomocy w domu " Ja tego nie bede robil i juz" Wrzeszczy jak opetany, potem mu przechodzi i bierze sie za prace, po godzinie juz mu sie to podoba"
10. Podnosi glos do mnie, kloci sie
11. Bardzo duzo je. Potrafi zjesc od razu 2 tabliczki czekolady, zabiera dzemy z lodowki i je w pokoju, nutelle potrafi zjesc sam, w ukryciu, i jego apetyt dotyczy tylko rzeczy bardzo slodkich i bardzo ostrych
12. Ciagle mu goraco. W zimie otwiera okno w swoim pokoju i chodzi bez koszulki
13. Mowiac chodzi w kolko
14. Mowi bez przerwy, bardzo gosno i bardzo szybko, przekrzykujac jesli ktos chce cos wtracic.
15. Jest najmadrzejszy i wie wszystko najlepiej wysmiewajac innych.
16. "Dyskutuje" ze wszystkimi nie uznajac autorytetow
17. Boi sie facetow wysokich brczystych, mowiacych tubalnym glosem.
18. Jest bezkompromisowy i klotliwy
19. Skacze i cieszy sie czasem ak 4-letnie dziecko.
20. Nie potrafi ustapic nawet swemu 5- letniemu bratu.
Jak mi sie cos przypomni, to podesle cos jeszze kwoli ciekawosci i ku pokrzepieniu serc niektorym:-))))))))))))))))))))))))))))
ptys