Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Pani Ireno ,proszę o radę !

Moderator: Moderatorzy

Aldonka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 01-10-2005 18:12

Pani Ireno ,proszę o radę !

Mój syn chodzi do 6 klasy szkoły podstawowej , jest to normalna szkoła i klasa tzn .nie integracyjna .Wiele przeszliśmy szczególnie przez pierwsze trzy klasy gdzie wychowawczyni była niereformowalna i wszystko wiedziała .Ale dopiero w czwartej klasie uzyskaliśmy diagnozę lekarską ,że jest to ADHD(ja podejrzewałam to dużo wcześniej )szkoła dostała zaświadczenie od lekarza i opinię z poradni psych-pedag.z zaleceniami jak postępować z takim dzieckiem .Oczywiście zalecenia nie są stosowane .Naszą zmorą jest pani pedagog w tejże szkole , która zamiast pomagać to bardziej szkodzi i przeszkadza a cały czas twierdzi ,że szkoła robi wszystko co może , a tak właściwie to szkoła niewiele może zrobić bo ma związane ręce .Jedyną osobą chcącą coś zrobić dla naszego Piotra jest jego wychowawczyni , która rozumie problem i zapomniałabym o pani dyrektor , która jest równie rzeczowa i konkretna jak wychowawczyni.Tyle po krótce ale chodzi mi o sprawę spędzającą sen z powiek .
Szkoła (podejrzewam tu inicjatywę p. pedagogi wicedyrektor)wysunęła chęć spotkania się z psychologiem ppp, która prowadzi naszego syna i lekarzem pomijając nas rodziców .Nie zostaliśmy nawet powiadomieni ,przez szkołę o takim spotkaniu w sprawie naszego dziecka nie mówiąc już o zaproszeniu na nie .Ze strony szkoły była p. pedagog i wicedyrektor oraz wychowawczyni .Boli mnie fakt zrobienia tego spotkania poza naszymi plecami , a zawsze twierdzą że chcą wspólpracy .Już nie jeden raz słyszeliśmy o nauczaniu indywidualnym na co nie zgadzamy się .Panie przedstawiły fakty nie zgadzające się z prawdą i nie mające pokrycia w rzeczywistości , chyba dlatego byliśmy im zbędni na tym spotkaniu .Zastanawiamy się z mężem co powinniśmy teraz zrobić w takiej sytuacji?Bardzo liczymy że pani pomoże nam i coś poradzi, jak mamy się zachować .Pani Ireno , pomocy!!

IrenaW

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 03-10-2005 01:06

Biedna... proszę im powiedzieć: albo wspólpracujecie w sposób otwarty, albo będziemy porozumiewać się w sposób udokumentowany za pomocą pism przekazywanych przez dziennik z potwierdzeniem na kopiii. Sam Fakt wymuszenia porozumiewania się na piśmie świadczy o złej wspólpracy miedzy szkołą a domem i przeczy pustym deklaracjom .
Nóż się w kieszeni otwiera! :!:
W pierwszym piśmie od razu proszę zaznaczyć swoje dobre porozumienie z wychowawczynią i dyrektor, żeby nie było wątpliwości kto bruździ. W tym samym piśmie proszę też wyrazić chęć rzeczywistej współpracy. W listach przoszę pisać o konkretnych zachowaniach i wypowiedziach poszczególnych osób, prosze unikać uogólnień, własnych sądów i filozofowania.
Chętnie ich przeszkolę (to już odpłatnie, ale oni bardzo są potemzadowoleni i większość z nich naprawdę nabywa umiejętności), chętnie pomogę Pani napisać pismo. :idea: Jeżeli Pani jest z Warszawy, to zapraszam do nas na ul. Andersa 37 m 59A na godz. 18. w poniedziałki. Ja nie będę 17 i 24 października, ale są inni kompetentni rodzice.
Obrazek
Irena Wielowiejska-Comi coaching terapia systemowa
Matka, psycholog, terapeuta systemowy, szkoleniowiec.

Wróć do Ekspert radzi