Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ocena przedszkola

Moderator: Moderatorzy

Madzik

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 24-11-2006 20:29

ocena przedszkola

Witam!

Bardzo potrzebuję obiektywnej oceny przedszkola do którego chodzi mój synek (4,5 lat). Przedszkole publiczne z oddziałami integracyjnymi. W grupie malutka jest troje dzieci wymagających szczególnej opieki plus Hubert z opinią psychologa o specyfice funkcjonawania oraz potrzebnymi zaleceniami. W sumie w grupie 20 szkrabów - jedna pani do opieki.
Jak to w grupie pomysłowych dzieci ciągle coś się dzieje (np dziś mój maluch stracił ząb - panie nie raczyły mi nawet o tym powiedziec!!!) Nie wiem czy tylko mi się wydaje czy też w takiej grupie powinnien być nauczyciel wspomagający? Gdy chodziłam do dyrekcji z takim zapytaniem słyszałam, że panie powinny dać sobie rade i dlatego, że w przedszkolu zjawił się Hubert nie zatrudnią ekstra nauczyciela (mija już 7 miesięcy jak chodzi do przedszkola).
Panie nie reagują, gdy dzieci się biją - niechcący widziałam scene, gdy dziecko waliło drugie pięścią po głowie, a pani na płacz kompletnie niereagowała. W lecie mojego synka szukała cała policja jak z kolegą wyszli sobie z przedszkola, bo im nudno było tak samym w szatni siedzieć (przez około dwie godziny nikt się nie zorientował, że ich nie ma) Parę razy mały rano wychodził za mną z sali i nikt się za nim nie ruszał, a malutki doganiał mnie już za drzwiami.
Wiem, że jestem lekko przewrażliwiona, ale nie czuję aby malutek był tam bezpieczny. I naprawdę nie wiem czy to tylko moja nadopiekuńczość. Moje dziecko potrzebuje, aby mu czas zorganizować (inaczej sieje zniszczenie dookoła, a jak tylko ma okazje idzie w siną dal), ale jedna nauczycielka na taką grupkę nie ma szans.
Na dodatek (mało się odzywam, no ale wszystko ma swoje granice) panie kłamią w żywe oczy,a gdy je złapałam na kłamstwie i głośno o tym powiedziałam to ochrzaniła mnie pani kucharka - o co tu chodzi? Mogłabym pewnie więcej... Czy tak funkcjonują wszystkie przedszkola???
Czy ja nie powinnam się odzywać ponieważ akurat moje dziecie sprawia wiele problemów? Poczucie winy niestety nie zagłusza mojego instynktu macierzyńskiego, który wielkim głosem krzyczy - zrob cos.

Dobre strony też to przedszkole pewnie ma, ale dzis ich nie widze.

Bardzo prosze o odpowiedz, czy fakt, ze moj malutek sprawia problemy dyskfalifikuje mnie jako osobe mogaca wypowiadac sie na temat wychowania?

Pozdrawiam, Magdalena

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 24-11-2006 20:51

Po pierwsze, Magdaleno - zawsze, zawsze i wszędzie masz prawo wypowiadać się na temat wychowania oraz mówić o tym, co Ci się nie podoba na przykład w przedszkolu Twojego malutka.
To, o czym piszesz wprawia mnie w lekkie przerażenie. Przyzwalanie na bicie się dzieci to już naprawdę przesada, no i to, że dzieciaki mogą oddalić się z przedszkola i nikt o tym nic nie wie? To jakaś paranoja. Mało tego - powiem Ci, że masz prawo domagać się prawidłowej, dobrej opieki nad Twoim synkiem.
I w ogóle co to jest, żeby pani kucharka (z całym szacunkiem dla zawodu) upominała matkę dziecka.
Powiem jeszcze jedno - jeżeli się martwisz o małego i nie jesteś pewna opieki - poszukaj innego przedszkola.
Poza tym, jeżeli jest to oddział integracyjny (zapytaj dyrektorki, przeczytaj statut przedszkola) - powinny być dwie pani przedszkolanki. Pozdrawiam.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Madzik

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 26-11-2006 19:35

Witam!

Dziękuję za odpowiedz :)

Jutro idę na rozmowę z panię dyrektor, bardzo potrzebne było mi potwierdzenie, że mam prawo upomnieć się o to, aby moje dziecko było bezpieczne. Czasami mam potworne wyrzuty,że malutek sprawia tyle problemów i prośby pań, aby zabierać go wcześniej(niestety ja pracuję) sprawiają, że mi głupio.
Ale od siebie zawsze staram się coś wnieść w relacje przedszkolne i takiej współpracy oczekiwałabym też od drugiej strony.

Zmiana przedszkola niestety nie bardzo jest możliwa -trzy pezedszkola nam odmówiły tylko dlatego, że głupio przyznałam(uczciwie wypełniłam kartę), iż mały jest pod opieką psychologa. W tym już tego nie zrobiłam.

No to można by rzec - trzymajcie kciuki, abym nie uciekła na pierwsze narzekania jaki problematyczny jest mój maluch :)

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuje, Magdalena

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 27-11-2006 23:06

Uzbrój się w cierpliwość! Przedszkole jest od tego, żeby małe dzieciaczki wprowadzać w świat. Wiele małych dzieci ma różne trudności w przedszkolu, naprawdę. Porozmawiaj i napisz (nawet na priva) co udało Ci się ustalić.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-12-2006 16:10

Jestem bardzo ciekawa, jak powyższa sprawa potoczyła się dalej. czy możnaby na ten temat napisac na ogólnym. Pozdrawiam Malutkich :)

Wróć do Ekspert radzi