Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

prosze o pomoc

Moderator: Moderatorzy

tomekgw

Post 12-10-2006 16:06

prosze o pomoc

moze tutaj nam Pani pomoze
Witam od kilku dni siedze i szukam info na temat ADHD. Od wrzesnia tego roku moja corka poszla do I klasy razem z 20 dziecmi i jednym dzieckiem chorym na ADHD.Na pierwszym zebraniu wychowawczyni poinformowala nas ze jest taki uczen od pierwszych dni sprawial jej wiele problemow ale z racji tego ze jest to szkola publiczna nie miala ona do czynienia z ADHD. Chlopiec mial indywidualny tok nauczania w zeszlym roku , ale w tym roku lekarz pozwolil mu uczyc sie razem z dziecmi.
Niestety po tych kilku tygodniach nauki , nasze dzieci sa na skraju wyczerpania psychicznego , juz nie pisze o wychowawcy bo jest podobnie jak i nie gorzej.
Chlopiec w ogole sie nie uczy , wyzywa Pania od k..., dziewczynki od dziwek przepraszam za te slowa ale te slowa wychodza z ust 7 latka.
Pani dyrektor mam wrazenie ze chodzi o dobra renome szkoly bo ma jedna z najlepszych nie martwi sie o nasze dzieci , mamy wrazenie z rodziacami ze czekaja chyba na tragedie ale wtedy jak zwykle bedzie za pozno
Wiem ze jest tu sporo mam ktore maja dzieci z ADHD , my nie bylismy przeciwni chcielismy dac dziecku szanse ale teraz naprawde nie wiemy co mamy robic z takim uczniem.
Rodzice jego niestety naduzywaja alkoholu i w ogole ich to nie interesuje , a dzieciak dalej biega po szkole z iglami i straszy dzieci jednej dziewczynce wbil pol szpilki, jednego chlopca kapnal tak ze starcil przytomnosc ......... moglbym duzo opisywac ....
prosze Was o pomoc co my rodzice mamy robic gdzie sie udac o pomoc , moze ktos mial taki przypadek
tomek

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 13-10-2006 13:58

Panie Tomku!
Zachowania, które tutaj pan opisuje nie mają nic wspólnego z ADHD, są to bowiem zachowania niebezpieczne i zagrażające innym dzieciom(wbijanie szpilek, kopanie po głowie itd) Wulgarne słowa i przezwiska też nie są objawem ADHD, świadczą prędzej o braku kultury w domu i zaniedbaniach wychowawczych. Jeżeli rodzinia zaburzonego chłopca nie chce współpracowac pozostaje jedna rzecz - nauczanie indywidualne, niestety, lub znalezienie woluntariusza, stażysty, który będzie z dzieckiem siedział cały czas na lekcji. Innych opcji specjalnie nie widzę. No chyba, że szkoła jakoś ten problem rowiąże i ma inny pomysł.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

katarzyna borek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 15-05-2007 09:38

syn (adhd)ma indywidualne nauczanie ,na moja prosbe w szkole.Chce ,zeby mial kontakt z dziecmi,a tu okazuje sie ,ze jedna z madrych nauczycielek nie pozwala wychodzic mu na przerwy z klasy.Czyli jest wrecz izolowany od dzieci,a bardzo chce widziec sie z kolegami. Syn nie jest agresywny,wrecz przeciwnie.Ani on ani ja nie rozumiemy tej nauczycielki.Inni puszczaja go na przerwy i nie maja nic do niego.Czy ma prawo tak postapic?

Ciekawska

Wsparcie

Post 15-05-2007 14:15

Jeśli dziecko ma spotykać sie z kolegami, to jak, skoro nie jest wyp;uszczane na przerwy? To niby z kim jest podczas przerwy i co robi?
Powiedz, jak można załatwic nauczanie indywidualne w szkole? Jakie są podstawy prawne?

katarzyna borek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 15-05-2007 17:18

hej ciekawska :) Mozna dogadac sie z dyrekcja,ale co szkola to obyczaj. Na poczatku gdy zlozylam pisemna prosbe dostalam odmownie.Dopiero rada pedagogiczna stwierdzila ,ze tak lepiej dla syna,bo staly kontakt ze szkola:klasa,tablica,lawka itd.
Lekarz psychiatra wystawil wniosek o naucz.indywidualne,bo syn ma problemy z koncentracja uwagi,atym samym zle funkcjonuje w zesp.klasowym.To odbija sie b.znaczaco na ocenach.
Wniosek zlozyc trzeba w ppp . Syn ma orzeczenie o niepelnosprawnosci,ale nie wiem czy to konieczne?
Co robi syn w czasie przerwy?siedzi sam w klasie ,moze korzystac z kompa,ale czy to dobry pomysl?mysle,ze nie .Nie chce mi sie z nia gadac na ten temat ,ani na zaden inny ,bo nie zapanuje i powiem cos ...ibede zalowac

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 03-06-2007 11:28

Na miłość Boską tylko nie nauczanie indywidualne!

IrenaW

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 04-06-2007 12:44

Tomku, dopiero teraz Twój list dotarł do tego okienka. Myślę, ze trafił w sedno problemu, który boli nas wszystkich. Podszywanie się pod adhd. Może to być tez tzw przetrwałe, powikłane adhd. Otóż dawniej tego nie leczono i dziecko zyjące w swiecie bezustannej porazki wykoleiło się, wpadło w nałogi i degraduje społecznie swoje dzieci - od pokoleń... Co możemy zrobić? Musimy zrobić! Postąpic w mysl zasady: współczuję Ci jako dziecku, które nie miało szczęścia w wychowaniu, jednoczesnie rozliczasm Cię jako dorosłego. Polecam nękac tych rodziców policją, rada osiedla i czym tylko się da; jednoczesnie wyciągając rękę do współpracy. Mów: nie dopuczszę do krzywdzenia mojego dzicka i obniżenia poziomu nauki w całej klasie. Mam prawo do korzystania z własnych praw. Jednocześnie oferuję tej rodzinie wsparcie. pomogę w skorzystaniu ze szkoły dla rodziców, w zapisaniu sie na odwyk, w zachęceniu do wysłania dziecka doswietlicy socjoterapeutycznej, do nakłonienia władz gminy w zainwestowanie w atrakcyjny program uspołecznienia tego dziecka.
wazne, abys zrealizował to, co zapowiesz. Najlepiej działaj wspólnie z innymi rodzicami cały czas i bardzo konkretnie.Wtedy bedą się z Tobą liczyli. Nasze społeczeństwo tworzymy w codziennym trudzie i tworzymy je rzeczywiście. rusz głową w kierunku: co się da zrobić, a nie w kierunku, czego sie nie da. Pozdrawiam Ciebie, córeczkę i wszystkich pozytywnie działających w twoim otoczeniu.
Obrazek
Irena Wielowiejska-Comi coaching terapia systemowa
Matka, psycholog, terapeuta systemowy, szkoleniowiec.

Wróć do Ekspert radzi