Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Czy mam ADHD?

Moderator: Moderatorzy

Betscheba

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 24-09-2006 09:30

Czy mam ADHD?

Wczoraj przez przypadek trafiłam na tę stronę.

Z ulgą stwierdziłam, ze nie jestem chora psychicznie. A może jestem tylko sie pocieszam?
Teraz już niby wszystko rozumiem, ale czuję się z tym bardzo samotna. No może nie całkiem, bo moja druga połowa od dluższego czasu twierdziła, ze mam ADHD. A ja się śmiałam myśląc, że to bzdura. Stwierdzam, że to chyba jednak prawda.

Zawsze byłam takim dziwadłam, patrzyłam na ten swiat "przez szybę", jak na jakiś film, który się toczy obok mnie.
I za wszelka cenę chciałam sie w nim odnaleść, ale mi nie wychodziło.
Co teraz dalej mam zrobić? Nie wiem...

Dla większości ludzi jestem dziwakiem, nie nadążają za mną, za moimi myślami, za tym co mówię. Mam tysiąc myśli na minutę, robię milion rzeczy na raz, nie potrafię niczego skończyć, bo wszystko mnie zaraz nudzi. Nawet jak jestem zmeczona - to nie potrafie odpocząć, bo coś mnie gna do przodu.
Są dni, kiedy nie mogę sie na niczym skoncentrować, zapominam, co robiłam przed chwilą i co ktoś mówił do mnie. Niedawno pomyślałam, że może mam poczatki Alzheimera:) hahaha
Czasem muszę nagle wyjść z domu i spacerować, spacerować, spacerować.
Jestem bombą emocjonalną. Zawsze mówię to, co sobie właśnie pomyślałam. Napewno wiecie, jak to utrudnia życie.
Mój węch jest nadwrażliwy, często przez to boli mnie głowa.
I to wpadanie w "doła" - niby wiem, że coś zrobiłam dobrze, że ktoś mnie docenił, a czuję, że to i tak źle. Takie rozdwojenie. Albo takie "doły" bez powodu, moze zreszta jest powód - ale ja go nie znam...
Mam totalnie zaburzoną oroientację w przestrzeni. Nawet jeśli gdzieś byłam np. 10 razy - to i tak tam nie trafię. Bo naprawdę nie wiem, gdzie to jest.
Wszystko ciągle gubię. Kluczyków od auta szukam nieustannie, notesu, milion innych rzczy, które potem znajduję w zupełnie nieoczekiwanych miejscach.
Kiedy wychodzę z domu sprawdzam czy wszystko zabrałam - i tak czegoś zawsze zapomnę.
Jestem ciągle zaniepokojona. Staram sie przewidywać, co złego mogłoby sie wydarzyć i jak juz teraz mogę temu zapobiec. Jakie to jest męczące. I jak strasznie mnie nakręca....
Nie potrafię wysłuchać, jak ktoś mi coś dlużej opowiada. Patrzę na tę osobę i wyglądam jakbym słuchala - a nie słyszę nic. tak bardzo mnie to męczy.

Jak mam z tym żyć?
Jak sobie pomóc?
Czy to ADHD?
Gdzie w Poznaniu mogłabym sie dowiedzieć?

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 24-09-2006 10:51

Witam! Trudno droga internetową stwierdzić, czy to jest ADHD, zwłaszcza, że nic nie napisałaś o dzieciństwie. Objawy, które opisałaś występują w wielu zaburzeniach.
Jak się jest w małżeństwie czasem warto posłuchać co mówi druga połowa :wink: , bo może ma choć troszkę racji.
W Poznaniu z tego co wiem jest oddział cbt, który zapewne zajmuje się również diagnozowaniem i terapią ludzi dorosłych (wszystkich zaburzeń , niekoniecznie tylko ADHD), warto się skontaktować i zasięgnąć porady.
I co jest jeszcze ważne, a właściwie najważniejsze - to dbanie o swoje małżeństwo, o wzajemne relacje, pielęgnowanie więzi. Wiem, ze to tak bufoniasto brzmi, ale to jest naprawdę najważniejsze. Każdy z nas potrzebuje drugiej, kochającej osoby, a ludzie z ADHD szczególnie i warto o to zadbać. Pozdrawiam:)
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Wróć do Ekspert radzi