Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

DYSLEKSJA ROZWOJOWA

Moderator: Moderatorzy

justa12

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Adrian 14 lat ADHD

Ja: PROFESIONALE WITCH

Post 19-09-2006 18:02

DYSLEKSJA ROZWOJOWA

Witam po wakacjach.zaczela sie szkola a z nia problemy.spedzilam pare godzin przed komputerem czytajac o dysleksji..TROSZKE DOUCZONA POPROSILAM ppp o zbadanie Adriana w tym kierunku niestety odmowiono mi motywujac ze ADRIAN MA NISKI POZIOM INTELIGENCJI I TAKIEGO BADANIA NIE MOGA PRZEPROWADZIC...Adrian wykazuje wikszosc cech dziecka z ryzykiem dysleksji.czy niski poziom inteligencji wyklucza dysleksje rozwojawa?z gory dziekuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam
syn Adrian 13 lat ADHD-owiec "wyjątkowe dziecko"

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 19-09-2006 18:31

Witam.
Dysleksję rozwojową rozpoznaje się tylko w przypadku, gdy dziecko ma inteligencję przeciętną lub powyżej przeciętnej. Wszystkie opóźnienia rozwojowe, obniżony poziom inteligencji również powdouje kłopoty w pisaniu i czytaniu.
Droga justo! Nawet jak Twoje dziecko nie kwalifikuje się do badania pod tym kątem to jak najbardziej kwalifikuje się do dodatkowych zajęć indywidualnych w poradni z psychologiem lub pedagogiem (są to zajęcia ogólnorozwijające) i takie powinnaś uzyskać. Na takich zajęciach ćwiczy się wszystkie funkcje tak, aby dziecko poszło do przodu w rozwoju. Pozdrawiam.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Wróć do Ekspert radzi