Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Mam 15 lat i podejrzewam u siebie ADHD

Moderator: Moderatorzy

siepacz

Post 30-07-2006 18:08

Mam 15 lat i podejrzewam u siebie ADHD

Za dwa tygodnie idę do psychologa. Nikt jeszcze nie stwierdził u mnie ADHD, bo w miarę dobrze się uczę (średnia 4.6), ale w tym roku coś się załamało i objawy zaburzeń koncentracji wzmocniły się. Nie mogłam się skupić siedząc nad książką. Moje myśli "odpływały", więc zastanawiałam się, co ze mną jest nie tak i natrafiłam na opis symptomów ADHD, wprawdzie z przeznaczeniem dla dzieci wczesnoszkolnych, ale u mnie się wszystko zgadzało! Mam problemy ze spokojnym usiedzeniem na miejscu, gdy mam okazje biegam i skaczę (powodując tym nie mało zamieszania), gadam do siebie, robię mimowolne miny, myśląc nad czyms intensywnie, gestykuluje, często do siebie, gryzę długopisy (i wszystko co się do gryzienia nadaje), czasami jestem zdumiona w przebłyskach samoświadomości, że "znowu to zrobiłam", doszło nawet do tego, że tracę trzy długopisy dziennie, ustawicznie zapominam różnych rzeczy, co było na lekcjach, zeszytów, zadan domowych, o tym ze jest sprawdzian, bazgrzę po zeszytach, po rękach, po wszystkim gdzie się tylko da, czasami mimowolnie urywam okładki, próbując wyrwać jedną kartkę, obdzieram zeszyty i ksiązki, zauwazyłam u siebie pewien tik ( mimowolne poruszanie górna brwią w stanach większej ekscytacji), potrafię walnąć w biórko, kopnać krzesło, uderzać myszką o biórko. Takie zachowania by mnie jeszcze nie martwiły, gdyby nie to, że moje podejrzewane ADHD objawia się "w sferze poznawczej": mało wynoszę z lekcji ponieważ momentalnie zapominam, co mówił nauczyciel, przy skomplikowanych obliczeniach zdarza mi się "pomijać' pewne części obliczeń, przez co wynik jest zły, moje zaburzenia koncerntracji powodują luki w wiadomosciach. Dodatkowo moim największym problemem jest moje pismo, które nie daje się odcyfrowywać, moje notatki są nieczytelne nawet dla mnie, co dopiero dla nauczycieli, więc coraz częsciej słyszę prośby o odcyfrowanie całych sprawdzianów i prac (a mam z tym nielada problem). Jest to dla mnie prawdziwą tragedią, ponieważ nie mogę odczytać swoich notatek, podczas gdy nie znajduje odpowedników w podręczniku, dostaję mierne stopnie. Koledzy i kolezanki z klasy mówią, że jestem "agresywna" ( no cóż, potafię sie bić, i to z powodzeniem), "dziwna" ale "sympatyczna". U nauczycieli mam opinię "chodzącej inteligencji, ale roztrzepanej", mówią też, ze mam wybujałą wyobraźnię. W dzieciństwie też (do 12-roku zycia) miałam duże problemy z zasypianiem (teraz się zmniejszyły). Jest jeszcze jedno: jeden impuls potrafi sprawić, że pojawia się przed moimi oczami sekwencja wspomnień, czasami jest to nie do zniesienia. Ale jednak najwiekszymi moiimi problemami są zaburzenia koncentracjii i pismo, ponieważ za niecały rok egzaminy, a juz w podstawówce ostrzegano mnie ze "moje prace zostaną skreślone, a gimnazjum mnie zniszczy".

tomek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 01-08-2006 08:14

Witamy w klubie:)

Idź do psychologa, zobacz co się dzieje i na ile może Ci pomóc:)
A w razie czego, forum jest już skarbnicą wiedzy o nas i pomysłów, jak sobie dawać radę,

Zarówno problemy z koncentracją, jak i grafiką pisma, są do pokonania. Potrzeba do tego troche cierpliwości i zaparcia, ale efekty rekompensują wysiłek. (eeee... a co to jest cierpliwość? A, to to czego nie mamy za wiele:P )
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

Wróć do Ekspert radzi