Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

poziom nauczania w klasie integracyjnej

Moderator: Moderatorzy

justa12

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Adrian 14 lat ADHD

Ja: PROFESIONALE WITCH

Post 11-06-2006 14:36

poziom nauczania w klasie integracyjnej

klasa integracyjna jaki jest poziom nauczania w takiej klasie. dzieci z orzeczeniem o niepelnosprawnoscia maja specjalny program dostosowany do ich mozliwoisci?czy to taki sam program jak w szkole specjalnej?nauczanie dla dzieci o lekkim uposledzeniu i nauczanie w klasie integracyjnej jaka jest roznica?bardzo prosze o szybka odpowiedz bo musze dac odpowiedz do ppp a nie chce wyrzadzac krzywdy dziecku z gory dzieki justa
syn Adrian 13 lat ADHD-owiec "wyjątkowe dziecko"

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 12-06-2006 09:59

Poziom nauczania w klasie integracyjnej jest taki sam jak w masowej. Klasa integracyjna nie ma nic wspólnego ze szkoła specjalną.
Wyjątek stanowi sytuacja, gdy dziecko zostało zbadane przez psychologa i stwierdzono upośledzenie umysłowe - wtedy program dostosowuje się do możliwości dziecka.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

golombek

Wsparcie

Post 12-06-2006 19:26

justa12 pisze:wielkie dzieki agatko jeszcze tylko jedno pytanko program dla dzieci o lekkim uposledzeniu jest programem ktory obowiazuje tylko w szkole specjalnej czy mozna tym programem nauczac dziecko w szkole masowej? i czy ten program daleko odbiega od nauczania integracyjnego? jeszcze jedno cZy jest mozliwosc gdyby dziecko powtarzalo klase wyrownac jego pozim nauczania system obowiazujacym w szkolach masowych?

Agatka pisze:W kasach integracyjych sa równiez i dzieci z upośledzeniem umysłowym i wtedy się realizuje program dostosowany do nich ( na początek nauczycielki próbują zwykle nauczania normalnym programem a potem przechodzą na specjalny - jeśli dziecko sobie nie radzi). Co do odrabiania strat - wszystko zależy od szkoły i od opóźnień, które dziecko ma.
Dobrze prowadzona klasa integracyjna jest bardzo cenna.

justa12 pisze:jeszcze raz wielkie dzieki Agatko. Wiesz u nas w Sremie sa 3 szkoly podstawowe a jest wielki problem w stworzeniu klasy integracyjnej .Jak myslisz w czym PROBLEM?CZY DLATEGO ZE DZIECKO MA JAKIES PROBLEMY Z NAUKA MAM JE DAC DO SZKOLY SPECJALNEJ?!JAK TAK DALEJ POJDZIE TO JA WYLADUJE W KOSCIANKOWIE.SERDECZNE POZDROWIONKA.JUSTA.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 13-06-2006 12:25

Powiem Ci, jaka jest praktyka. Dziecko trafia do szkoły specjalnej wtedy i tylko wtedy, gdy stwierdzono w badaniu psychologicznym upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim (konieczne są dwa badania w odstępie 1,5 roku lub dwóch lat). I co jest najważniejsze - przesunięcie do takiej szkoły nastepuje zawsze tylko wtedy gdy dziecko nie radzi sobie w szkole i ma braki, grozi mu kolejne nie przejście do następnej klasy. Należy pamiętać, że testy psychologiczne to nie wszystko i zdarza się, ze dobrze prowadzone, stymulowane dziecko z upośledzeniem umysłowym radzi sobie w szkole masowej.
Przesunięcie do szkoły specjalnej odbywa się tylko i wyłącznie na wniosek rodziców, wniosek ten jest rozpatrywany przez zespół orzekający przy poradni rejonowej.
Decyzja o przesunięciu do szkoły specjalnej jest bardzo poważna, bo wiąże się później z inną drogą edukacji :!: Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, naradzić się z psychologiem, nauczycielkami, rodziną. Zwykłe braki (które są dość częste u dzieci z ADHD) absolutnie nie powinny byc przyczyną przeniesienia dziecka do szkoły specjalnej :!: Pozostaje przecież jeszcze pozostawienie w klasie na drugi rok , ewentualnie odroczenie obowiązku szkolnego (ale to przed szkołą).
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

golombek

Wsparcie

Post 13-06-2006 14:39

justa12 pisze:BARDZ BARDZO CI AGATKO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI JESTEM CI OGROMNIE WDCZIECZNA ZA POMOC SERDZECZNE POZDROWIONKA JUSTA

Wróć do Ekspert radzi