Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Dziwne zachowania dziecka

Moderator: Moderatorzy

Katin02

Dzieci: Kajtuś 9 lat ADHD I ZOB i Filip chłopiec całkiem zwyczajny

Post 01-09-2015 19:12

Dziwne zachowania dziecka

Witam ,od kilku dni moje chłopczysko kochane sygnalizuje dziwne objawy i adekwatne do tego zachowanie .Zaczęło się jakieś trzy dni temu kiedy powiedział że słyszy w uchu cały czas dziwne tykanie ,ale dodał że kolega w zabawie strzelił mu przy samym uchu pistoletem więc początkowo zignorowałam bo wiadomo że po takim hałasie przy uchu może być dyskomfort,Po kilku godzinach Kajtuś to samo zaczął zgłaszać że i w drugim uchu słyszy to samo,starałam się nie rozkręcać tematu by jeszcze bardziej nie nakręcać młodego.Kolejny dzień zaczął się bólem oka ,sprawdzanie kilkanaście razy czy nic nie ma oko czyściutkie ,po jakimś czasie boli drugie oko i to samo od początku .Przepłukałam oczka ...temat był aktywny cały dzień jak nie jedno oko to drugi ,palce cały czas w oczach aż w końcu wieczorkiem oczy naprawdę były zaczerwienione .Mieliśmy wizyte u naszej pani doktor psychiatry prowadzącej ,zwróciłam uwagę na to co mówi i co zgłasza moje dziecko,powiedziała żeby nie zwracać większej uwagi bo on w ten sposób zwraca na siebie uwagę.Dzisiaj rano oczy poszły w zapomnienie ,wrócił temat uszu ,cały czas mu robi TYK,TYK w uszach ,po południu wręcz histeria,płacz bo słyszy wszystko za głośno,zatyka uszy ,po chwili płacz znowu bo każdy głos jest taki jak to nazwał"robotyczny",pocałowałam ,włożyłam waciki do uszu po jakimś czasie przeszło ,pewnie wróci...Nie wiem co myśleć ,czy faktycznie chce zwrócić na siebie uwagę czy cos innego się dzieje,uszka zdrowe ,słuch zbadany kilka miesięcy temu w porządku,nadwrażliwość na dźwięki jakaś jest.Czy lekarz ma rację i mam się nie przejmować i przeczekać ???

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-09-2015 13:19

Nigdy się z takim przebiegiem nie spotkałem i trudno coś sensownego odpowiedzieć.

Malwinka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-09-2015 21:11

Od razu zaznaczam, że nie jestem ekspertem. Ciekawi mnie jednak, czy chłopak na pewno nie doznał żadnego urazu akustycznego. Czy po tym wystrzale badał go laryngolog?
Pozdrawiam. Malwinka - mama trzynastolatka z ADHD.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-09-2015 21:28

Opisywane objawy mogą sugerować szumy uszne. Zdarza się, że występują u dzieci, czasem wskutek urazu.
Może to jest jednak związane z tym strzałem przy uchu?
Jeżeli będzie się utrzymywało warto skonsultować z laryngologiem i ewentualnie poprosić o skierowanie do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Wróć do Ekspert radzi