Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Czy Maciej ma szansę na NI?

Moderator: Moderatorzy

anya

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Maciej 8 lat ADHD ,Julia 16 lat tylko dysleksja lat 16

Post 31-08-2015 14:53

Czy Maciej ma szansę na NI?

Maciej ma lat 8.ADHD zdiagnozowano w wakacje. Oprócz tego zdiagnozowano także ogromną nadwrażliwość słuchową
( rozpoczynamy Johansena).Terapeutka i psychiatra sugerują NI na terenie szkoły.
Sama widzę,że Maciek absolutnie nie potrafi pracować,kiedy jest jakikolwiek hałas .Wpada wtedy we wściekłość.
Uważam,że NI byłoby dla Maćka dobrym rozwiązaniem.Choćby na rok.
Zobaczę oczywiscie jak będzie funkcjonowal z Medikinetem.
Jednak już mnie oswieciła nasza pedagożka,ze rejonowa PPP nie przyznaje NI ,bo to ,,jest zbyt drogie dla organu prowadzącego" :shock:
Ta sama PPP upierała się,że moja córka nie ma dysortografii ( jestem polonistką i wiem jak objawia się dysortografia),więc pojechałam do Polskiego Towarzystwa Dysleksji na badanie ,które stwierdziło dysortografię.
No więc czy można walczyć z PPP? Czy jest w ogóle sens?

mari

Wsparcie

Dzieci: syn lat 19 autyzm

Post 31-08-2015 17:29

Anya, tylko pytanie, czy PPP ma prawo podważać wniosek psychiatry, który będzie go wypisywał, raczej nie z tego co wiem.
Drugie pytanie, na które musisz sobie sama odpowiedzieć, czy NI ma więcej plusów czy minusów. Zazwyczaj dzieciakom trudno wraca się z NI do klasy.
Sama znasz najlepiej swojego syna.

Wróć do Ekspert radzi