Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Kształcenie Specjalne dziecka z ADHD

Moderator: Moderatorzy

annne

Dzieci: Zuzia 6 lat ADHD

Post 27-03-2015 09:51

Kształcenie Specjalne dziecka z ADHD

Może ktoś z was tu mi pomoże . Staram się dla córki o orzeczenie o kształceniu specjalnym byłam na diagnozie w PPP pani psycholog która diagnozowała dziecko stwierdziła że zaświadczenie które mam od psychiatry diagnoza (Zespół hiperkinetyczny zaburzenia koncentracji i uwagi , zaburzenia emocji , zagrożenie niedostosowaniem społecznym -do oceny poradni . ) nie dostanie orzeczenia o kształceniu specjalnym , gdyby miała wpisane ADHD to by dostała a zespól hiperkinetyczny to nie jest ADHD tak powiedziała pani psycholog jak to w końcu jest zespół hiperkinetyczny to nie adhd ? ja już sama nie wiem .
A orzeczenie o zagrożeniu niedostosowaniem społecznym - będzie jej się należała socjoterapia tylko a nauczyciela wspomagającego niedostanie w szkole ogólnodostepnej a na tym mi najbardziej zależy i Zajęcia rewalidacyjne jak to jest ? co się dziecku należy z orzeczeniem o zagrozeniu niedostosowaniem społecznym
Diagnozę Pani psycholog przeprowadziła stwierdziła że rozwój jest dysharmonijny i jednak przydało by się dziecku wsparcie w szkole ale trzeba by było inna diagnozę wpisać nie powiedziała jaką , od neurologa mamy zespół hiperkinetyczny zaburzenia zachowania stwierdziła że od neurologa nie biorą zaświadczeń tylko od psychiatry
znowu diagnoza z pedagogiem trwała 15 minut zapytał czy zna literki jakie czy u mnie liczyć i się podpisać stwierdził że to wszystko i na tym koniec diagnozy .
Za dwa tygodni zbiera się komisja co ja mam zrobić , zależy mi na tym orzeczeniu ale jeżeli nie będzie przysługiwał jej nauczyciel wspomagający to nie wiem czy jest sens walczyć oto orzeczenie

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 27-03-2015 12:12

idź jeszcze raz do psychiatry, niech przepisze diagnozę.
Zespół hiperkinetyczny to jest to samo co ADHD.

Zapytaj panią psycholog co oznacza w ICD 10 zapis:

F90.1
Hiperkinetyczne zaburzenie zachowania
ADHD [zaburzenie hiperkinetyczne z towarzyszącymi zaburzeniami zachowania]

Może niech się nieco douczy...

annne

Dzieci: Zuzia 6 lat ADHD

Post 27-03-2015 15:38

też tak mówiłam do Pani Psycholog że zespół hiperkinetyczny to adhd . A dla dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznie można się ubiegać o nauczyciela wspomagającego ? może ktoś się ubiegał ? piszcie

Wróć do Ekspert radzi