Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

ADHD A ZESPOL ZLAMANEGO CHROMOSOMU X?

Moderator: Moderatorzy

justa12

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Adrian 14 lat ADHD

Ja: PROFESIONALE WITCH

Post 19-04-2006 17:03

ADHD A ZESPOL ZLAMANEGO CHROMOSOMU X?

adhd a zespol zlamanego chromosomu x:jak duze jest prawdopodobienstwo ze moje dziecko z adhd taki zespol moze miec?Adrian jest w trakcie badan genetycznycz mial robione juz jedno badanie ktore nie potwierdzilo tego zespolu dzis mial pobierana krew zeby jak to pani genetyk powiedziala postawic kropke nad i to drugie badanie dna moze potwierdzic ten zespol wynik mamy miec w lipcu opor czasu ja juz nie mam sil non stop cos CO AGATKO WIESZ NA TEN TEMAT BO JA JUZ SIE BOJE ROBIC JAKIEKOLWIEK BADANIE BO ZNOW COS TAM WYKRYJA JESTEM ZDOLOWANA SERDECZNE POZDROWIONKA JUSTA
syn Adrian 13 lat ADHD-owiec "wyjątkowe dziecko"

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 19-04-2006 19:56

droga justo! W diagnozie różnicowej ADHD lekarz powinien wykluczyć chorobe genetyczną lub metaboliczną. Rozumiem, że będziesz miała naprawdę dogłębna diagnoze dzieciaczka. Przypuszczam, że chodzi o Fra X lub zespół Williamsa, w tych zespołach dziecko się zachowuje tak, jakby miało ADHD, ale przyczyna jest mutacja, a nie odmiennośc pracy mózgu jak w rzeczywistym ADHD. Ale naprawdę nie martw się na zapas, mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. Więcej moeż na priva ci przeslę, jak będe miała więcej czasu. Pozdrawiam.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Wróć do Ekspert radzi