Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Do tematu-Kradzież w domu.

Moderator: Moderatorzy

darek4040

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 02-04-2006 08:17

Do tematu-Kradzież w domu.

Witam serdecznie !
Patryk kradzione pieniądze przeznacza na bzdury,on wie,że nie może do domu przynieść zabawki niewiadomego pochodzenia.Jest alergikiem i nie wolno mu pić pepsi lub innych napojów gazowanych,w których są konserwanty.Kradnąc te pieniądze rekompensuje sobie ograniczenia.Ma słodycze oraz zdrowe dobre napoje,ale nie te co akurat by chciał.Nigdy nie chce nam powiedzieć na co traci pieniądze ale ja się domyślam.Przeważnie po tym nie chce nic jeść w domu.To fakt,że dużo rozmawiamy z nim po takim wyczynie,ale zachowujemy sie tak również w innych trudnych sytuacjach.Jesteśmy po rozwodzie.nie mieszkamy razem,nie spędzamy razem wakacji,nie jeździmy na wycieczki.Jestem u nich praktycznie codziennie.Nasza sytuacja jest skomplikowana.Patryk widzi jednak,że się kochamy,często się przytulamy,całujemy.Nie kłócimy się i nie robimy sobie żadnych wyrzutów.Poprostu nie mieszkamy tylko razem.Wątpię żeby to mogło być powodem jego zachowań.Dobrze się uczy,jest bardzo inteligientny ma 9 lat a jak rozwiązuje ze mną krzyżówki to połowa należy do niego.Dużo czyta i przez to ma dużą wiedzę ogólną.Lubi czytać.Ma przeczytane dużo książek,które są nad jego wiek.W tej chwili czyta "Książe i żebrak".Pozwalam mu czytać takie książki,które uważam,że są dla niego nie szkodliwe ponieważ sam je czytałem.Doskonale wie dlaczego między nami jest taka sytuacja,rozumie to.Nieraz mu to tłumaczyłem.Nie ma odnośnika jak było kiedyś,bo nie miał roczku jak przestałem z nimi mieszkać.Ja już na różne sposoby próbowałem sobie wytłumaczyć jego zachowania,ale nie potrafię.Ma zdiagnozowane ADHD ja to rozumiem,jednak nie zawsze potrafię mu pomuc. :?:
darek4040

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 02-04-2006 15:28

No cóż Darek, ewidentnie młody Cie ściąga do domu, po to, zebyś był codziennie, chce Was złączyć. Nie wymagaj od 9 latka żeby rozumiał sprawy dorosłych, nie tłumacz mu dlaczego nie chcesz mieszkac z jego mamą, to bez sensu i wbrew logice dziecka, niepotrzebnie go obciążasz emocjonalnie. Ewidentnie powinniście iść na jakąś terapię partnerską (no bo ja nazwać ten związek? niby rozwód a codzień się widzicie :shock: , pomieszanie z poplątaniem, ja bym tez dostała ADHD :wink: )
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Wróć do Ekspert radzi