Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Na co wskazują te objawy?

Moderator: Moderatorzy

Fenrir

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 28-04-2014 10:33

Na co wskazują te objawy?

Przepraszam, że 2 razy podobny temat robię, ale tym razem napiszę tak by dało się odrazu coś wyczytać, a nie trzeba było szukać objawów wśród takiego chaosu jaki miałem w 1 temacie

Dziś idę do psychiatry, ale chciałbym by ktoś to ocenił. Podejrzewam u siebie schizofrenię rezyudalną/prostą.

Wcześniej do 3 s.p. miałem ADHD (wyleczone farmakologicznie), od 5 s.p. stawałem się coraz bardziej wyizolowany od ludzi i pogorszyłem się w nauce. Źle zdiagnozowano mi ZA (diagnoza wycofana, obecnie brak diagnozy). Brak jakichkolwiek objawów wskazujących na te ZA do 5/6 s.p, choć potem i tak tylko te wyizolowanie by wskazywało na to.

- Natłok myśli (prawie jak głosy w objawach pozytywnych tyle, że to natrętne niedające się wywalić myśli "dyskutujące", "doradzające" i rozkazujące, a nie głosy jako głosy).
- Trudności w koncentracji (Często występują, choć jak czytam np. książke to umiem się skupić, ale zawsze przerywam po 3 stronach)
- Skrajnych urojeń nie mam, ale czuje się strasznie niepewnie w autobusie, myślę że ludzie na mnie patrzą, w szkole myślę że ludzie o mnie plotkują, chcialbym na wszystkie konta znajomych się włamać, bo podejrzewam, że mnie OBGADUJĄ. Jak oglądam konkurs w telewizji to zdaje mi się, że prezenter patrzy DOKŁADNIE na mnie i mówi DOKŁADNIE do mnie.
- Jestem strasznie wyizolowany, żyję we swoim własnym świecie, nie wychodzę z domu, chyba że z psem, ale to tylko na 2 minuty i biegiem spowrotem do domu, unikam rozmów z ludźmi, przestałem też chodzić do szkoły.
- Ostatnio coraz bardziej interesuje się psychologią i okultyzmem, inne zainteresowania prawie utraciłem, choć na tych dwóch też mam problem się skupić
- Często śmieje się bez powodu nawet w szkole na lekcjach, ale zwykle jestem 24/7 totalnie zobojętniony, jestem w stanie apatii i nie jestem w stanie się cieszyć
- Niekiedy przybieram bardzo dziwne pozy, ale nie na długi czas.
- Moje ruchy są wolne i niezbyt skoordynowane
- rzadko mam spowolnioną reakcję (np. ktoś do mnie mówi, a odpowiadam mu dopiero po minucie mimo, ze nie jestem niczym zajęty)
- Często gadam do siebie ze swoimi "myślami"
- Ciężko mi wyrażać uczucia
- Jestem dosyć niedostosowany społecznie
- Czasami mam też dziwne zachowania których nie kontroluję, np. raz w szkole na lekcji bez powodu kopłem w stół, potem cała klasa na mnie spojarzała, a ja się nie domyślałem o co im chodzi
- Czasami zdaje mi się też, że mam dwie różne osobowości, czy charaktery.
- Często spotyka mnie też rozkojarzenie (np. niekiedy podczas rejestracji na forum dosłownie kilkadziesiąt razy próbuję wpisać hasło, a dopiero po kilku minutach zauważam, że to nie te pole).

Liczę tylko na zasugerowanie na co to wygląda lub na co to nie wygląda, a nie diagnozę.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-04-2014 19:45

I co na to wszystko psychiatra?

Fenrir

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 29-04-2014 21:26

Miał duże wątpliwości diagnostyczne i skierował mnie do psychologa klinicznego na "obserwację".

Wróć do Ekspert radzi